گیگابایت اعلام کرد: مادربردهای Z390 و C246 با 32 گیگابایت رم در هر اسلات

ظاهرا داستان پشتیبانی از 128 گیگابایت حافظه DDR4 برای مادربردهای MSDT در حال جدی شدن است...پس از ایسوس و ام اس آی که بروزرسانی هایی را برای این منظور در تراشه Intel Z390 ارائه کردند، حال پای گیگابایت هم به عنوان برند سوم به این ماجرا باز شده است.

شرکت GIGABYTE به تازگی اعلام کرده است که برای نشستن حافظه های 32 گیگابایتی بر روی تنها 1 ماژول از مادربردهای Z390 خود آماده است. گیگابایت طی یک بروزرسانی جدید سطح "بایوس"، امکان پشتیبانی از این ماژول ها را برای مادربردهای Z390 فراهم خواهد کرد.

اما گیگابایت به مادربردهای Z390 اکتفا نکرده و در ادامه به این مسئله اشاره کرده است که مادربردهای پیشرفته C246 نیز با دریافت یک بروزرسانی اختصاصی، امکان پشتیبانی از 128 گیگابایت حافظه رم را پیدا خواهند کرد. حال تمامی مادربردهای GIGABYTE Z390 نیز می توانند هر اسلات DIMM را با یک ماژول 32 گیگابایتی شناسایی نمایند. البته نکته جالب توجه آن است که مادربردهای C246 این شرکت نیز چنین قابلیتی را دریافت کرده اند. به هر حال تست ها حاکی از آن هستند که CPUهای WhiskyLake می توانند تمام این مقدار را مورد استفاده قرار دهند.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.