دزد فناوری DRAM از شرکت های آمریکایی، به نابودی کشیده شد! (تعطیلی Fujian Jinhua)

اگر به خاطر داشته باشید، در ماه های گذشته، شرکت های چینی متهم به دزدیدن فناوری، اسرار و تکنیک های حافظه های DRAM از شرکت های آمریکایی و کره ای شدند؛ این داستان تا بدانجا پیش رفت که حتی دولت های کشورها نیز با یکدیگر وارد مذاکره شده و چینی ها با اسنادی روبرو بودند که دزدی آنها از شرکت های DRAM معتبر جهانی را ثابت می کرد.

در همین راستا "ایالات متحده آمریکا" تصمیم به تحت فشار گذاشتن شرکت های چینی گرفت که نام آنها در لیست دزدان اطلاعات مهم قرار داشت؛ از جمله این شرکت ها، Fujian Jinhua بود. به واقع نام Fujian Jinhua به عنوان شرکت برجسته در این زمینه منتشر شده و اتهام های این شرکت در راستای دزدی فناوری از دیگر شرکت های غربی و کره ای، نظیر Micron نیز تائید شد.

سپس آمریکا تصمیم به اتخاذ "تحریم" گرفته و این شرکت را با شیوه های تجاری، به شدت تحریم کرد. Fujian Jinhua تنها 3 ماه در زیر بار تحریم های آمریکا دوام آورده و حال اعلام کرده است که کرکره خود را پایین کشیده و مجبور به تعطیلی کمپانی خود شده است!

این سازنده DRAM چینی که به تازگی خبر سرمایه گذاری 5.7 میلیارد دلاری خود به جهت ساخت یک کارخانه جدید در استان Fujian را اعلام کرده بود، حال با خطر نابودی روبرو بوده و به زودی از صحنه رقابت خارج خواهد شد، چرا که دیگر قادر به تولید و عرضه محصولات خود در سطح جهانی نخواهد بود.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • :-bd

  0 پاسخ
 • کاش کشور خودمونم هم ....
  ای روزگار

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: Farhad

  کاش کشور خودمونم دزدی میکرد؟!:lیا رم تولید میکرد؟!:emoji8
  باشد که رستگار شوید...!

  0 پاسخ
 • خبر خیلی خوبیه...دم آمریکا گرم که دهن این کمونیست های دزد پست فطرت رو سرویس میکنه:-bd

  1 پاسخ
 • alireza

  در پاسخ به: mohemnis

  شما به امپریالیزم آمریکا چشمهایت را بستی .
  زمانی که فناوری در اختیار آمریکا بود ، خرید یک دستگاه برای همه جهان آرزو بود .
  از وقتی که چینی ها کپی کردن را با دقت میکرونی انجام می دهند ، همین شرکتهای آمریکایی مجبور شدند قیمتهایشان را پایین بیاورند .
  و خیلی هم پیشرفت کردند .
  کمونیست و امپریالیست و ... مهم نیست ، مهم این است که ایران عزیز ما باید بتواند با کمک مهندسین رشته های مختلف ، خود را از کمونیست و امپریالیستها جدا کند و راه ترقی را پیش ببرد .

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.