استاندارد LPDDR5 با پهنای باند 6400 مگابیت در ثانیه معرفی شد

انجمن تدوین قوانین و حافظه های نیمه هادی، JEDEC، نسل جدید حافظه های LP را برای تجهیزات کم مصرف معرفی کرد؛ حافظه هایی نظیر LPDDR4/LPDDR3 برای محصولاتی از جمله نوت بوک، مینی کامپیوتر، کامیپوترهای AIO و...مورد استفاده قرار گرفته و به واقع همان ماژول های رم هستند که بر روی برد لحیم می شوند.

استاندارد LPDDR5، JESD209-5، که به واقع کلمه اختصار یافته از Low Power Double Data Rate 5 است، برای جایگزینی با LPDDR4 و همچنین سیستم هایی که نیازمند سرعت بالاتر هستند، ارائه شده است. در ادامه به سراغ ویژگی های جدید استاندارد LPDDR5 خواهیم رفت.

یکی از ویژگی های این استاندارد، پشتیبانی از Error Correcting Code یا همان ECC سامانه خطایابی حافظه های رم است. Signaling voltage در LPDDR5 برابر با 250 میلی ولت بوده و پهنای باند آن نیز به 6400 مگابیت در ثانیه می رسد. در این استاندارد یک پکیج کاملا جدید تعریف شده و Non-Target ODT نیز برای DQ و بهینه سازی از نرخ بالای داده ها، مد نظر قرار گرفته است.

افزایش یکپارچگی سیگنال توسط DFE، پشتیبانی از معماری WCK و RDQS، عملیات خواندن و نوشتن با توان مصرفی پایین با تکیه بر Data-Copy و Write-X، استفاده از آرایه خودکار بروزرسانی، فرکانس پویا و متغییر، سازگاری با سخت افزار و پلتفرم های روز، از جمله دیگر ویژگی های استاندارد جدید LPDDR5 هستند.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.