در نهایت جنگ تجاری کره جنوبی و ژاپن باعث افزایش قیمت DRAMها شد

در روزهای گذشته به مسئله جنگ تجاری مابین ژاپن و کره جنوبی اشاره کردیم؛ مسئله ای که نگرانی از بابت افزایش قیمت تراشه های DRAM را افزایش داده بود؛ بر خلاف آنکه تصور می شد این جنگ تجاری با کوتاه آمدن یکی از طرفین پایان یابد، ظاهرا داستان ابعاد جدیدی به خود گرفته و دنیای سخت افزار باید خود را برای افزایش قیمت حافظه های SSD و RAM حاضر کند.

در ابتدای کار، یک دادگاه در کره جنوبی، به شکایاتی پرداخت که شرکت ژاپنی Nippon Steele را محکوم به برده داری و کار اجبار مردم کره، در جنگ جهانی دوم می کرد. ژاپنی ها مقصر هستند که در طول جنگ جهانی و جنگ چین، مردم بسیاری را کشته و یا به کار اجباری وادار کرده اند. این دادگاه شرکت مورد نظر را محکوم به پرداخت 89000 دلار به بازماندگان این مردم کرد.

سپس ژاپن هم به سرعت به این رای واکنش نشان داده و واردات برخی از متریال و مواد اولیه از این کشور را برای کره جنوبی تحت تاثیر قرار داد. افزایش تعرفه و تاخیر در ترخیص این مواد، می تواند سازندگانی مانند Samsung و SK Hynix را تحت تاثیر قرار دهد. از آنجایی که سه چهارم از تمامی تراشه های DRAM، شامل NAND و RAM های جهان از سوی کره جنوبی تامین می گردد، پس این افزایش قیمت شامل تمام جهان خواهد بود.

به تازگی باخبر شده ایم که بر خلاف پیشبینی ها، کاهش قیمت تراشه های DRAM متوقف شده و حالا این مقادیر به صورت چشمگیری رو به افزایش است. در زمان نگارش مطلب پیشین، افزایش قیمت تنها در حد احتمال بود؛ اما حالا مطلع شدیم که برخی فروشندگان قیمت محصولات خود را تا 15 درصد افزایش داده اند. در حال حاضر هیچ یک از طرفین دعوا قصد کوتاه آمدن نداشته و این نبرد همچنان ادامه دارد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.