سامسونگ عرضه چیپ‌های حافظه A-Die را شروع کرد

چیپ‌های B die سامسونگ به شکل گسترده در بازار حضور دارند و شناخته شده هستند زیرا عملکرد عالی در حافظه‌های DRAM از خود نشان داده و بخاطر توانایی دست یابی به فرکانس‌های بالا با تایمینگ‌های پایین مورد استقبال اورکلاکرها نیز قرار گرفته‌اند.

با این حال B die دیگر تولید نخواهد شد و سامسونگ شروع به عرضه جایگزین آن در فرم جدید A die با لیتوگرافی 1z nm (کلاس 1z) کرده. علی رغم عدم وجود جزئیات فنی این چیپ جدید، Hardwareluxx اطلاعات کمی را درباره یک حافظه جدید با حضور چیپ‌های A die بدست آورده.

در این لیست این حافظه M378A4G43AB2-CVF نامیده شده، یک مدل 32 گیگابایتی که به شکل Single یا تک با فرکانس 2933 مگاهرتز و تایمینگ‌های CL 21-21-21 فعالیت می‌کند. این مدل بخصوص چندان هیجان انگیز به نظر نمی‌رسد، فرکانس خوب است اما تایمینگ‌ها برای چنین فرکانسی بالا هستند. از آنجایی که نمی‌دانیم بازار هدف چیپ‌های A die کجاست، می‌توانیم حدس بزنیم که فعلا روی سیستم‌های رده میانی تمرکز کرده است، جایی که عملکرد متوسط قابل قبول است و سیستم از این موضوع رنج نمی‌برد. جدای از آن این مطلب بسیار جالب است زیرا ما را در اینکه حافظه‌های A die چگونه خواهند بود راهنمایی می‌کند. بخاطر داشته باشید که برای B die نیز مدتی طول کشید به کارایی که امروز از آن شاهد هستیم برسد، بنابراین کاملا ممکن است که A die نیز بهبود پیدا کرده و به سطح کارایی بسیار بالاتر از چیزی که شاهد هستیم برسد.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • CL 21 فرکانس 2933
    افتضاس
    الان رم داریم CL16 کلاک 3200

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.