مادربردهای Intel B360 برای قشر متوسط جامعه

همانطور که می دانید، اینتل سری اول پردازنده های نسل هشتم (کافی لیک) را به همراه چیپست Z370 معرفی کرده است. چیپست Z370 پرچمدار جدید مادربردهای Mainstream است و در اخبار پیشین نیز اشاره کرده بودیم که باقی PCH ها در اوایل سال 2018 راهی بازار خواهند. به تازگی اطلاعات جدیدی از یک چیپست دیگر این شرکت با نام B360 منتشر شده است. جالب است بدانید که اینتل نامگذاری تراشه های خود را بر اساس ترتیب عددی رعایت می کند اما به دلیل هم نام شدن تراشه B350 با تراشه ای از خانواده AMD Ryzen، اینتل به ناچار از نام B360 به جای B350 استفاده کرده است.

پایگاه داده ی Sisoftware به تازگی اطلاعاتی از یک پردازنده اینتل با نام Core i5-8400 را منتشر کرده است که از مادربرد SuperMicro C7B360-CB-M در آن استفاده شده است. وجود مادربرد آماده و حاضر سوپرمایکرو نشان دهنده نزدیکی این تراشه ها به بازار است. مادربرد مورد نظر در فرم استاندارد Micro-ATX تولید شده که نشان می دهد اینتل همچنان به استفاده از چیپست های میان رده رو به بالای خود در مادربردها اصرار دارد. با این وجود این کمپانی ها هستند که تصمیم نهایی را می گیرند.

5

چیپست B360 برای راه اندازی پردازنده هایی همچون Core i5-8400 مناسب است و یک پله پایین تر از مدل های پرچمدار قرار می گیرد. می دانیم که امکانات B360 کمی کمتر از Z370 است، اما می توانید مادربردهایی حتی حرفه ای با آن تولید نمایید. پس در صورتی که هزینه کافی برای خرید یک مادربرد Z370 را ندارید، کمی صبر پیشه کنید.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.