آمار فروش مادربرد در جهان

در آخرین اطلاعات موجود که تحلیل بازار مادربرد در سال 2018 میلادی را حکایت می کند، نشانه هایی از از یک افول به چشم می خورد. این اطلاعات نشان می دهند که فروش مادربرد در سال 2018 تا 10% به نسبت سال 2017 کاهش خواهد یافت. عمده کاهش فروش در بخش مادربردهای ساده و غیر صنعتی است. در عین حال سهم بزرگترین برندهای جهان از این کاهش نیز از جمله موارد قابل اشاره در این مطلب است.

اما این کاهش فروش قابل پیشبینی بوده و خواهد بود؛ در سال 2013 تعداد 75 میلیون دستگاه مادربرد به فروش رسید، پس از آن در سال 2016 این مقدار به زیر 50 میلیون دستگاه رسیده و در سال 2017 نیز 43 میلیون دستگاه مادربرد در تمام جهان به فروش رسید. از جمله برندهایی مطرح در این زمینه، می توان به شرکت گیگابایت اشاره کرد؛ این برند با تغییراتی که در بخش برندسازی و مدیریت بخش های مختلف خود انجام داد، به امید فروش بیشتر مادربرد بود؛ با این وجود Gigabyte در سال 2017 موفق به فروش 12.6 میلیون دستگاه مادربرد شد که این تعداد در سال پیش از آن 16.2 میلیون دستگاه بود.

کمپانی Asustek Computer یا همون ایسوس، همچنان با در دست داشتن نزدیک به 70% از بازار مادربرد، رتبه نخست فروش در جهان را به خود اختصاص داده و این گزارش در ادامه اضافه می کند که فروش مادربردهای خاص مانند گیمینگ، بیش از مدل های دیگر بوده است.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.