بروزرسانی با: پاسخ دفتر ایسوس ایران در زمینه ارائه کیت Zenith Extreme

نسل دوم پردازنده های AMD Ryzen Threadripper که این روزها سر و صدای بسیاری را به راه انداخته است، به وسیله بروزرسانی مادربردهای X399 پیشین و جدید، قابل اجرا است. در همین راستا شرکت های تولید کننده مادربرد، آپدیت هایی را ارائه کرده اند اما مسئله ی جدیدی که در این میان مطرح شده است، مدار تغذیه یا VRM مادربردهای پیشین X399 است. کمپانی ایسوس، برای پشتیبانی هر چه بهتر برخی مادربردهای خود از پرچمداران 32 و 24 هسته ای Ryzen Threadripper، تصمیم به ارائه یک کیت گرفته است.

این کیت که Zenith Extreme نام دارد، برای خریداران مادربردهای مبتنی بر سوکت TR4 این شرکت نظیر ROG Zenith Extreme, ROG Strix X399-E Gaming و Prime X399-A به صورت رایگان ارائه می گردد. این کیت نه به همراه مادربرد ها، بلکه به صورت مجزا و در صورت تائید صحت خریدار، به صورت رایگان به آن داده می شود.

کیت خنک کننده Zenith Extreme، شامل یک فن 40 میلی متری با ضخامت 10 میلی متر، به همراه یک سینک خنک کننده است. فن مورد نظر که مستقیما بر روی مدار VRM و تغذیه CPU قرار می گیرد، تهویه این بخش را بهبود می بخشد. سینک نیز برخی ماسفت و دیگر قطعات را بر روی برد به زیر خود خواهد برد. مسئله تغذیه و تهویه بر روی مادربردهای کنونی و پیشین X399، یکی از موانعی است که قاعدتا بر روی استفاده و اورکلاک CPU های پرچمدار Ryzen Threadripper تاثیر می گذارد؛ با این وجود راه کارهایی مانند کیت Zenith Extreme می تواند این مسائل را مرتفع نماید.

بروزرسانی:

 امروز مطلبی را برای شما عزیزان منتشر کردیم بدین مضمون که ایسوس یک کیت خنک کننده با نام Zenith Extreme را به صورت رایگان در اختیار خریداران برخی از مدل های مادربردهای X399 خود قرار خواهد داد. متن بالا به طور کامل این خبر را پوش می دهد.

پس از پرسش های بسیاری که از سوی شما کاربران عزیز مطرح شد، وب سایت "سخت افزار" مکاتبه ای را با دفتر ایسوس در ایران انجام داده و نتیجه پرسش های ما در این بخش پاسخ ایسوس با این مضمون است: "در حال حاضر برنامه ریزی دقیقی برای عرضه این کیت، خصوصا به صورت رایگان، برای مادربردهای فوق وجود نداشته و این شرکت به زودی شیوه ارائه کیت Zenith Extreme را برای خریداران ایرانی اعلام خواهد کرد."

(11 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • ممنون از پیگیری:-bdاینطور که گفتن معلوم نیست بشه تو ایران تهیه ش کرد یا نه اگر هم بشه ممکنه رایگان نباشه

  1 پاسخ
 • مهدی

  افرادی که توی ایران این مادربوردها رو خریداری کردن چطور میتونن اینو دریافت کنن؟

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: مهدی

  فکر کنم از خود خریدار هم بشه پیگیری کرد ... اما اینجا ایرانه چیز رایگان وجود نداره:l

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: مهدی

  قاعدتا اگه نمایندگی معتبر ایسوس باشه میشه با ارتباط با نمایندگی پیگیری کرد.

  1 پاسخ
 • رضا

  در پاسخ به: farzad

  دوست من یا شما در ایران زندگی نکردین یا دلتون خیلی خوشه

  3 پاسخ
 • در پاسخ به: رضا

  نه دل خوش نیستم. گفتم میشه از نمایندگی ایسوس پیگیری کرد. اینکه نمایندگی میتونه یا نمیتونه اون بحثش جداست.
  تو گرافیک های سری 10 evga مشکل سوختگی در اثر گرما وجود داشت که evga یه سری پدهای حرارتی رو به رایگان برای خریدارانش ارسال کرد. اگه اشتباه نکنم تو ایرن هم این کار انجام شد. درسته ایران در سیستم اقتصادی آزاد جهانی چندان حضور نداره ولی برای برخی شرکتها بازار ایران مهم هست و تمهیداتی رو برای بازار ایران مانند سایر بازارها در نظر میگیرن.

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.