از نصب بایوس جدید AMD AM4 خصوصا در مادربردهای X470 پرهیز کنید!

چندی پیش AMD یک آپدیت جدید را برای مادربردهای AM4 عرضه کرد؛ این بروزرسانی با نام AGESA 0.0.7.x توسط برخی از سازندگان مادربرد از جمله ASUS و MSI نیز مورد استفاده قرار گرفته و در وب سایت های رسمی این شرکت ها قرار گرفت. یکی از مهمترین نکات این بروزرسانی امکان پشتیبانی از پردازنده های Ryzen 3000 بود که بسیار خبر ساز شده بود.

حال پس از گذشت چند روز، ظاهرا بروزرسانی AGESA 0.0.7.x برخی کاربران را با مشکلاتی روبرو کرده است. بر خلاف ویژگی های خاص این آپدیت، کاربران از مشکلات خود با آن صحبت می کنند. این مشکلات مربوط به قابلیت Precision Boost Overdrive به اختصار PBO است که در مادربردهای AMD X470 قرار دارد. فناوری PBO یک ویژگی اختصاصی است که می تواند پردازنده را با توجه به توانایی مدار VRM مادربرد، خنک کننده و حتی نوع سیلیکون، به صورت هوشمند اورکلاک نماید.

به طور دقیق نمی توان به مشکلات این بایوس در سطح PBO پرداخت چرا که گزارش های متفاوتی از بهم ریختگی و یا رساندن به سطح اولیه تنظیمات وجود دارد؛ حتی برخی کاربران این مشکلات را برای شرکت ASUS ایمیل کرده و در انتظار بایوس جدید هستند. حتی برخی کاربران گزارش کرده اند که با وجود تغییرات در تنظیمات، پس از حالت های هایی مانند Sleep باز هم Ryzen Master PBO به همان حالت اولیه باز می گردد. از جمله بایوس هایی که این مشکلات را پیدا کرده اند می توان به مادربردهای Asus Strix X470-F و MSI X470 Gaming M7 AC اشاره کرد. پس ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم که با وجود مشکلات یاد شده، از نصب بایوس جدید پرهیز کنید.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.