ایسوس با تیزری معرفی مادربردهای خود با چیپست X570 را تایید کرد

ایسوس مادربردهای نسل بعدی خود با چیپست X570 را با تیزری تایید کرد. این مادربردهای جدید شامل برخی از نمادین‌تری سری‌های ایسوس می‌شود و برای کاربران تعداد قابل توجهی از گزینه‌ها را فراهم می‌کند. بردهای جدید در نیمه دوم سال 2019 منتشر خواهند شد.

این تیزر بسیار مختصر است و فقط بخش‌هایی از مادبردهای X570 را در یک نما نشان می‌دهد. این قسمت‌ها مربوط به مادربردهای ASUS ROG، ROG STRIX، TUF Gaming و سری PRIME است. به نظر می‌رسد هر مادربرد با توجه به قابلیت‌های خاص خود و قیمت از دیگری متمایز خواهد بود و کاربران می‌توانند بین آنها انتخاب کنند.

سری ASUS X570 ROG Maximus با توجه به نمای آن در قسمت بالا رده جای می‌گیرد. مادربرد حاضر در تیزر ROG Crosshair VIII Maximus است که از هیت‌سینک هایبرید برای خنک کردن و هیت‌سینک‌های فلزی، کانکتور 8+4، کاور کامل پنل ورودی و خروجی و قسمت بزرگی برای VRM، استفاده می‌کند.

ایسوس با تیزری معرفی مادربردهای خود با چیپست X570 را تایید کرد

مادربرد دیگر به نظر می‌رسد بخشی از سری ROG STRIX باشد، با هیت‌سینکی که چیپست را پوشش داده و ظاهرا این برد نیز مانند تمام نمونه‌های X570 از خنک کننده فعال (فَن) استفاده می‌کند. خود فَن البته به خوبی زیر یک لایه پنهان شده که نمای زیبایی نیز دارد و از همان نمای ظاهری که طی چند نسل گذشته از ROG STRIX دیده‌ایم استفاده می‌کند.

مادربرد از 8 پورت SATA III، دو اسلات PCI Express 4.0 x16 که با محافظ فلزی محکم شده‌اند و دو اسلات M.2 بهره می‌برد. همچنین یک نمونه TUF Gaming نیز وجود دارد که از حالت رنگی مشکی و نقره‌ای استفاده می‌کند. ASUS PRIME X570 اما از حالت رنگی نمادین سفید و مشکی استفاده می‌کند و می‌توانیم شاهد هیت‌سینک سفید رنگ بزرگی باشیم که محفظه‌های هوا برای فَن نیز روی آن تعبیه شده است. به غیر از این اطلاعات چندانی نمی‌توان از تیزر ارائه شده استخراج کرد و باید منتظر باشیم تا ایسوس در نمایشگاه Computex 2019 از این مادربردهای جدید رونمایی کند.

چیپست جدید AMD X570

همانطور که با X470 شاهد قابلیت‌هایی برای پردازنده‌های Ryzen 2000 بودیم که تنها با مادربردهای جدید پشتیبانی می‌شدند مانند Precision Boost Overdrive و XFR 2.0؛ شکی نیست که که چیپ‌‌های Zen 2 نیز در رده مصرف کننده با قابلیت‌های جدیدی همراه خواهند بود اما مهم‌ترین آنها پشتیبانی از PCI Express 4.0 است. احتمالا پلتفرم X570 اولین استفاده کننده از این استاندارد جدید خواهد بود و پلتفرمی کامل برای نسل چهارم PCIe است.

ایسوس با تیزری معرفی مادربردهای خود با چیپست X570 را تایید کرد

با این حال چنین چیزی به معنای سازگاری سری 3000 تنها با بوردهای X570 نیست و مانند گذشته پردازنده‌های جدید روی بوردهای X470 و X370 نیز پشتیبانی می‌شوند. البته که قابلیت‌های جدید تنها محدود به چیپست جدید X570 است ولی برای کسانیکه تنها قصد تهیه پردازنده نسل جدید را دارند هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد داشت. به تازگی نیز برخی از تولید کنندگان مادربرد از عرضه به‌روزرسانی بایوس برای پشتیبانی از پردازنده‌های جدید خبر داده‌اند.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.