نام مخفیانه چیپست X499 در مادربردهای گیگابایت خبر ساز شده است!

اگر به خاطر داشته باشید، تنها کمی پیش از کامپیوتکس 2019 خبری را برای شما عزیزان منتشر کردیم مبنی بر لو رفتن نام چند چیپست HEDT اینتل با عناوینی از جمله X499 و X299G که برای سوکت LGA 2066 تدارک دیده شده اند. این چیپست ها برای جایگزینی با X299 فعلی در حوزه CPUهای قدرتمند تر خانگی طراحی شده اند. تا کنون Intel هیچ اشاره ای به این تراشه ها نکرده اما با جستجو در کامپیوتکس، برخی رسانه ها متوجه شده اند که کمپانی هایی نظیر گیگابایت بی سر و صدا حتی مادربردهایی با این تراشه ها را در غرفه خود به نمایش گذاشته اند!

چیپست های X299G و X499 برای CPUهای قدرتمند آتی اینتل

از جمله نکاتی که می توان در مورد لو رفتن این PCH بدان اشاره کرد، درج نام X499 در مادربردی مانند GIGABYTE X299S Designare 10G بود! این نام بر روی هیت سینک VRM این مادربرد درج شده است. همچنین برچسبی که بر روی PCB مادربرد X299G Aorus Master نصب شده است، نام X299G را نشان می دهد که حتی این امکان وجود دارد که بر روی اسم اصلی پوششی ایجاد کرده است.

با وجود این برچسب ها، این امکان قوت می گیرد که مادربردهای فوق به واقع از تراشه های X499 برخوردار هستند که هنوز به صورت رسمی از سوی اینتل معرفی نشده اند. این روزها در دنیای CPUهای Skylake-X نیز اتفاقات جدیدی روی داده است که در مطالب ساعات بعدی بدانها خواهیم پرداخت. به هر حال آنچه که دست کم از نظر بصری پیداست، نشان می دهد که این مادربردها می توانند با چیپست X499 پیکربندی شده و گیگابایت تنها با چند برچسب سعی در مخفی کردن آنها دارد.

در سناریوی دوم هم احتمال استفاده از چیپست جدید X299G به جای X299 قدیمی وجود دارد اما نمی شود از خیر نام X499 که بر روی هیت سینک یکی از مادربردها حک شده است گذشت! به نظر شما آیا زمان معرفی X499 نزدیک است؟

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • EHSAN 1993

    چرا مدل intel core i 5 7640x پیدا نمیشه؟

    0 پاسخ
  • واقعا اینتل میخاد در برابر سی پی یو های هفت نانومتری AMD چی کار کنه توی کامپیوتکس هم که واکنشی نشون نداده من خودم قبلا طرفدار اینتل بودم اما مثل اینکه سرعت پیشرفت بعضی ها یه کم بیش از حد زیاد شده

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.