MSI با مادربردهای جدید مشکل کمبود ظرفیت بایوس را در AM4 حل می‌کند

ساعاتی پیش، در خبر بروزرسانی بایوس مادربردهای MSI، به این مسئله پرداختیم که حجم بارگیری پایین ICهای بایوس در مادربردهای AM4 برای پشتیبانی از تمامی پردازنده های این سوکت کافی نیست. حتی این احتمال وجود دارد که شرکت ها مجبور به حذف برخی از قابلیت و آپشن ها، از جمله حالت پیکربندی RAID SATA شوند. پس چاره چیست؟

مادربردهای X570 که به تازگی معرفی شده اند، دارای تراشه های بایوس 32 مگابایتی (256 مگابیتی) هستند؛ از سوی دیگر مادربردهای X470/B450 و مدل های پرچمدار سری 300 هم دارای تراشه هایی با ظرفیت 16 مگابایت هستند. حتی در لیستی که به تازگی از سوی MSI منتشر شده بود، مشاهده کردیم که چند پردازنده از وادی پشتیبانی خارج شده است. در نتیجه اگر قصد خرید CPUهای سری Ryzen 3000 را ندارید، توصیه می کنیم از این آپدیت پرهیز نمایید.

یک وب سایت لهستانی به تازگی اعلام کرده است که شرکت MSI برای پایان دادن به این مسئله در حال برنامه ریزی به منظور تولید مادربردهایی جدید است؛ مادربردهای جدید این شرکت با پسوند MAX شناخته خواهند شد. از جمله عناوینی که تا کنون در این مورد لو رفته است می توان به MSI B450 Gaming Pro Carbon AC MAX و MSI B450M Bazooka MAX اشاره کرد. مادربردهای جدید و سری MAX از تراشه های بایوس 256 مگابیتی یا همان مدل های 32 مگابایتی استفاده می کنند.

MSI با این مادربردها می تواند ویژگی های بردهای خود را حفظ کرده و دیگر پردازنده های قدیمی تر را از لیست پشتیبانی خط نزند. حال باید دید که شرکت های دیگر هم چنین راه حلی را در پیش گرفته و یا به ناچار بخش هایی از قابلیت ها و پردازنده های AM4 را از لیست پشتیبانی خود خارج خواهند کرد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.