مادربرد Gigabyte X570 Aorus Elite را با تنها 150 دلار تهیه کنید

اگر شما علاقه دارید تا یک مادربرد در تعطیلات و جمعه سیاه برای خود تهیه کنید، Newegg در حال حاضر مادربرد Gigabyte X570 Aorus Elite را با قیمت بی نظیری پیشنهاد می‌دهد. این مادربرد Aorus Elite حالا 25 درصد تخفیف از قیمت 200 دلاری خود فروخته می‌شود.

ما Gigabyte X570 Aorus Elite را بخاطر قیمت پایین آن، محافظ بخش ورودی / خروجی مجتمع و هیت سینک روی اسلات M.2 اصلی، بسیار می‌پسندیدیم. با این حال این مادربرد از LED برای نمایش کد‌های خطایابی و همچنین پورت Type C روی پنل عقب بی بهره است که کمی عجیب به نظر می‌رسد. در نهایت این مادربرد یک راه حل عالی برای دست یابی به جدیدترین پلتفرم AMD بدون خالی شدن جیب شماست.

چیپست AMD X570

مادربرد Gigabyte X570 Aorus Elite را با تنها 150 دلار تهیه کنید

در زمان عرضه نسل دوم پردازنده‌های رایزن بررسی چندانی روی چیپست‌های سری 300 انجام نگرفت زیرا تقریبا پلتفرم جدید و قدیم یکسان بودند، به جز در پشتیبانی Precision Boost Overdrive و توان مصرفی پایین‌تر در چیپست‌های سری 400. وضعیت اما با حضور X570 تغییر کرده زیرا این چیپست جدید توسط خود AMD توسعه پیدا کرده و شایعه شده که از همان سیلیکون مشابه کنترلر I/O روی پردازنده‌های رایزن استفاده می‌کند که البته با تغییراتی همراه بوده.

بزرگ‌ترین تغییرات در X570 شامل حضور اسلات‌های PCI Express 4.0، تغییرات در سیستم تامین پردازنده و حافظه برای به حداکثر رساندن کارایی و اورکلاک هر دو قطعه است. همراه آنها البته قابلیت‌های ارتباطی پیشرفته نیز حضور دارد از جمله خطوط PCIe 4.0 برای امور دیگر و همینطور پشتیبانی از USB 3.1 Gen2 در داخل چیپست و غیره، همین عوامل باعث بالا رفتن قیمت پلتفرم X570 نسبت به X470 شده است. به شکل میانگین قیمت مادربردها 35 تا 80 درصد بالاتر از بُردهای X470 در زمان عرضه است.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.