اختصاصی: بررسی پاور Enermax Revolution Duo 700W

با شنیدن یا دیدن نام برخی از برند ها، ذهنمان ناخودآگاه به سمت محصولی خاص هدایت می شود و برند Enermax مثال خوبی برای این نمونه است. هر گاه نام انرمکس را می شنوید یا می بینید به یاد پاور های این کمپانی می افتید که همواره با جدیدترین فناوری ها در بازار های جهانی حضور دارد. محصولی که امروز بررسی آن را ارائه می دهیم، یکی از جدیدترین محصولات انرمکس است که در مقابل رقبا حرف های فراوانی برای گفتن دارد.

پاور Enermax Revolution Duo با توان ۷۰۰ وات مهمان لابراتور سخت افزار بود و در سطوح مختلفی مورد بررسی قرار گرفت. مهم ترین ویژگی این پاور، به کارگیری دو عدد فن در سیستم خنک کننده است که در سال های اخیر به فراموشی سپرده شده و در میان برند های مطرح جهان، پاوری با دو عدد فن به ندرت مشاهده شده است. انرمکس در کنار به کارگیری دو عدد فن، یک ولوم اختصاصی برای کنترل سرعت چرخش فن به صورت دستی در نظر گرفته تا کنترل کاملی روی خنک کننده پاور لحاظ کنید. پاور Revolution Duo 700W از یک عدد فن ۱۰۰ میلی متری و یک عدد فن ۸۰ میلی متری بهره می برد و سرعت چرخش آنها توسط کلیدی که در پشت آن قرار دارد، قابل کنترل است.

 

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W 

جعبه و بسته بندی

به طور معمول بسته بندی محصولات انرمکس اندکی شلوغ و با ترکیب تصاویر متعدد شکل می گیرد که این شرایط در پاور ۷۰۰ وات انرمکس نیز به چشم می خورد. در بخش جلوی جعبه با اطلاعاتی شامل نام و مدل، استاندارد های راندمان و سیستم خنک کننده مواجه می شویم.

 

 بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

 انرمکس با درج تصویری مشابه با آنچه که در صفحه پاور 700 واتی Revolution Duo در وب سایت این شرکت قرار دارد، به عملکرد فناوری FMA اشاره کرده است. انرمکس در بخش پشتی جعبه به ارائه مشخصات و ویژگی های متمایز کننده در محصول خود به همراه مشخصات کانکتور ها پرداخته است.

 

 بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

پاور 700 واتی انرمکس درون یک کاور پارچه ای قرار دارد که یک رسم و سنت دیرین برای این برند به شمار می رود. درون جعبه علاوه بر پاور، کابل برق، دفترچه راهنما (همراه با راهنمای فارسی)، چهار عدد پیچ برای نصب پاور روی کیس و بست مخصوص برای مدیریت کابل ها وجود دارد.

 

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W 

 

طراحی ظاهری

با نگاه اول می توانید تفاوت این پاور را با سایر محصولات موجود در بازار از نظر سیستم خنک کننده مشاهده کنید. همچنین بدنه یک دست مشکی با نوشته های سفید رنگ و بزرگ به خوبی خودنمایی می کند. فن ۱۰۰ میلی متری پاور در قسمت بالا و فن ۸۰ میلی متر در قسمت پشت نصب شدند. در بخش پشتی یک ولوم برای کنترل سرعت فن به همراه کلید خاموش/روشن و ورودی برق قرار دارد. نکته ای که به طور کلی انتظار روبرو شدن با آن را نداشتیم، عدم وجود کانکتور های ماژولار است و بدین ترتیب تمامی کابل ها به پاور متصل هستند.

 

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W 

 

 از این رو برای مدیریت کابل کشی در کیس خود با مشکلاتی روبرو می شوید. در صورتی که سرعت چرخش فن ها را کاهش دهید، فن ها به خنک سازی پاور می پردازند و کمکی به کاهش دمای فضای داخلی کیس نمی کنند. اما با افزایش سرعت چرخش فن ها، فن ۱۰۰ میلی متری پاور از قسمت بالا، جریان هوای بیشتری دریافت و فن ۸۰ میلی متری نیز جریان هوای گرم را به خارج از کیس هدایت می کند.

 

 بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

 در صورتی که کیس شما محفظه ی مجزا برای نصب پاور در قسمت پایین کیس دارد و تجهیزات ذخیره سازی نیز در کنار محفظه پاور نصب می شوند، تنظیم سرعت چرخش فن ها روی بالاترین حد ممکن سبب افزایش ظرفیت تهویه ی هوا و خنک سازی مفیدتر برای HDD و SSD می شود.

 

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

مشخصات فنی

مهم ترین ویژگی پاور جدید انرمکس، دریافت گواهی نامه 80 PLUS GOLD است که نشان دهنده ی راندمان ۸۷ تا ۹۲ درصد در لود ۲۰ تا ۱۰۰ درصد است. وجود دو عدد فن برای بسیاری از کاربران سبب ایجاد نگرانی بابت میزان نویز می شود، اما فن های نوآورانه ی انرمکس که ساخت این کمپانی است، علاوه بر طول عمر ۱۶۰ هزار ساعتی، نویز بسیار کمی دارد. فناوری Twister Bearing انرمکس به خوبی از عهده وظیفه خود برآمده و شدت جریان هوای تولیدی و نویز در شرایط مناسبی قرار دارند.

 

 بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

همانطور که پیش از این اشاره شد، انرمکس در تولید این پاور از دو فن ۱۰۰ و ۸۰ میلی متری بهره برده و کنترل سرعت چرخش فن توسط یک ولوم انجام می شود، تکنولوژی انحصاری FMA (مخفف Fan-Speed Manual Adjustment) کنترل دستی برای شیوه مکش و دمندگی جریان باد را در اختیار کاربران قرار می دهد. ولوم مخصوص به صورت کلی سه وضعیت را ایجاد می کند که شامل حالت Auto/Low با ایجاد جریان هوای مناسب از هر دو فن، حالت میانی با افزایش جریان هوا و حفظ میزان نویز در سطح مناسب و حالت High با افزایش سرعت فن ها به حداکثر میزان خود می شود.

 

برند و مدل

Enermax Revolution Duo 700W

توان خروجی

۷۰۰ وات

ورودی AC

۱۱۵ تا ۲۴۰ ولت

تعداد فن

۲ عدد

یک فن ۱۰۰ میلی متری

یک فن ۸۰ میلی متری

راندمان

۸۷ تا ۹۲ درصد

بر اساس استاندارد 80 Plus GOLD

شاخه ۱۲ ولت

یک ریل با شدت جریان ۵۸ آمپر

شاخه ۵ ولت

شدت جریان ۲۰ آمپر

شاخه ۳.۳ ولت

شدت جریان ۲۰ آمپر

کانکتور ها

۱ عدد ۲۰+۴ پین مادربرد به طول ۵۰۰ میلی متر

۱ عدد ۴+۴ پین پردازنده به طول ۶۰۰ میلی متر

۴ عدد ۶+۲ پین کارت گرافیک به طول ۵۰۰ میلی متر

۸ عدد ساتا

۴ عدد چهار پین Molex

۱ عدد FDD

 

 بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 فناوری ErP Lot  نسخه سال ۲۰۱۳ در شرایطی که مادربرد شما از این فناوری پشتیبانی کند به کاهش توان مصرفی سیستم در حالت استند بازی کمک می کند. در این شرایط توان مصرفی سیستم شما در حالت آماده به کار به کمتر از ۰.۵ وات کاهش می یابد. با این وجود برای آماده به کار نگاه داشتن تجهیزات ذخیره سازی، ولتاژ شاخه ۵ ولت پاور بدون نوسان به کار خود ادامه می دهد. مدار مبدل DC به DC در پاور جدید انرمکس به پایداری ولتاژ خروجی و ارائه بالاترین سطح راندمان منجر می شود و بدین ترتیب برای کارکرد در شرایط Zero Load آمادگی لازم را دارد.

 

 بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

 انرمکس برای جلوگیری از آسیب های احتمالی شامل افزایش یا کاهش ولتاژ و جریان و اتصال کوتاه از ۶ مدار محافظ بهره می برد که به طور دقیق شامل مدار های OVP، UVP، OPP، OCP، SCP و SIP می شود. پاور ۷۰۰ وات انرمکس Revolution Duo یک شاخه ۱۲ ولت دارد که روی این شاخه شدت جریانی برابر با ۵۸ آمپر ارائه می کند. روی ریل های ۳.۳ و ۵ ولت نیز به صورت مجزا ۲۰ ولت تولید می شود تا پاور انرمکس به صورت مفید و با لحاظ کردن راندمان ۸۷ تا ۹۲ درصدی قادر به انتقال ۷۰۰ وات خروجی باشد.

 

 بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

 کانکتور های پاور شامل یک عدد ۲۰+۴ پین مادربرد به طول ۵۰۰ میلی متر، یک عدد ۴+۴ پین برای پردازنده به طول ۶۰۰ میلی متر، چهار عدد کانکتور ۶+۲ پین PCI به طول ۵۰۰ میلی متر، هشت عدد ساتا، چهار عدد ۴ پین مولکس و یک عدد FDD می شود. خازن TEAPO ساخت تایوان با قابلیت تحمل ۸۵ درجه حرارت و ظرفیت ۴۰۰ ولت در پاور انرمکس به کار رفته است. کیفیت و طراحی برد شرایط قابل قبولی دارد اما با توجه به سابقه انرمکس در تولید پاور، انتظار بیشتری از Revolution Duo 700W وجود داشت.

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

بررسی پاور انرمکس Revolution Duo 700W

 

مادربرد MSI Z270 Gaming M5: مادربردی ایده آل برای کاربرد های حرفه ای و گیمینگ که امکانات قابل توجهی شامل پشتیبانی از حداکثر 64 گیگابایت حافظه مادربردی ایده آل برای کاربرد های حرفه ای و گیمینگ که امکانات قابل توجهی شامل پشتیبانی از حداکثر 64 گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس 3800 مگاهرتز، مدار تغذیه قدرتمند، پشتیبانی از سه عدد کارت گرافیک، دو اسلات M.2 مجهز به محافظ M2.Shield، نورپردازی Mystic Light با قابلیت کنترل و شخصی سازی توسط نرم افزار Gaming APP و نرم افزار مدیریت حرفه ای Commander را ارائه می دهد.

پردازنده Core i7-7700K: جدیدترین و قدرتمند ترین پردازنده تولید شده توسط اینتل برای سوکت LGA 1151 در سال 2017 که به همراه چیپ ست های سری 200 معرفی شد. چهار هسته پردازشی با فرکانس پایه 4.2 گیگاهرتز و فرکانس بوست 4.5 گیگاهرتز به همراه هشت رشته پردازشی و 8 مگابایت حافظه نهان در سطح سوم (L3 Cache) قدرت مناسبی برای ارائه عملکرد بی نظیر در اختیار کاربران قرار می دهد. معماری 14 نانومتری Kaby Lake عملکرد مناسبی برای اورکلاک و پایداری بهتر پردازنده در فرکانس های بالا فراهم می سازد.

حافظه رم Corsair Vengeance LED 2*8 GB 3000: پک 16 گیگابایتی Corsair از سری جدید Vengeance LED با نور پردازی قرمز، به صورت دو ماژول 8 گیگابایتی برای سیستم تست مورد استفاده قرار می گیرد. فرکانس 3000 مگاهرتز ماژول های حافظه نشان دهنده پهنای باند قابل توجه و در نتیجه عملکرد بی نظیر رم برای سیستم تست است.

کارت گرافیک MSI GTX 1080 Gaming X 8GB: کارت گرافیک GTX 1080 نسخه گیمینگ با همراهی 8 گیگابایت حافظه GDDR5X و خنک کننده حرفه ای مجهز به فن های TORX عملکرد بسیار مناسبی برای اجرای بازی های روز در اختیار شما قرار می دهد. سیستم نورپردازی Mystic Light، قابلیت کارکرد به صورت بی صدا در دمای کمتر از 60 درجه سانتی گراد و نرم افزار مدیریت کارت گرافیک به نام Gaming APP از دیگر ویژگی های کارت گرافیک MSI GTX 1080 Gaming X به شمار می روند.

ذخیره سازی Plextor M8PeGN 128 GB: درایو ذخیره سازی Plextor در پلتفرم M.2 با ظرفیت 128 گیگابایت برای راه اندازی سیستم عامل و نرم افزار های مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت خواندن و نوشتن ترتیبی در این درایو به ترتیب 1600 و 500 مگابایت در ثانیه است. حداکثر سرعت خواندن و نوشتن تصادفی داده ها در حالت 4K طبق اعلام کمپانی سازنده به ترتیب 120 و 130 هزار دستور ورودی و خروجی است. یک چیپ حافظه 512 مگابایتی از نوع LPDDR3 به عنوان حافظه نهان به کار رفته است. کنترلر Marvell 88SS1093 به همراه چیپ حافظه 15 نانومتری توشیبا از نوع MLC مجموعه قابل تحسینی برای ارائه سرعت بالای انتقال اطلاعات فراهم می سازند.

پاور GREEN GP1050B-OC+: پاور با کیفیت و خوش ساخت گرین با توان 1050 وات وظیفه تامین توان سیستم تست را بر عهده دارد. طراحی کابل کشی به صورت فول ماژولار از مهم ترین خصوصیات این پاور به شمار می رود. به کارگیری خازن های جامد ژاپنی با قابلیت تحمل حرارت به میزان 105 درجه سانتی گراد، هفت مدار محافظتی، تصحیح ضریب جریان Active PFC، خروجی قابل توجه 87.5 آمپر برای تک ریل 12 ولت، حداکثر راندمان 95 درصد و قابلیت فعالیت بدون نیاز به چرخش فن تا لود کمتر از 30 درصد به عنوان ویژگی های منحصر بفرد پاور 1050 واتی گرین معرفی می شوند.

کیس GREEN OC Station: هیچ گزینه ای بهتر و کارآمد تر از OC Station برند گرین برای اسمبل قطعات یک سیستم تست در بازار داخلی وجود ندارد. یک کیس با ساختار و طراحی بسیار ساده و کاربردی که سرعت نصب و جداسازی قطعات سیستم را به شدت افزایش می دهد. از سوی دیگر محدودیت فضا برای نصب خنک کننده پردازنده و کارت گرافیک روی کیس OC Station معنایی ندارد و می توانید بدون مشکل از حرفه ای ترین ایرکولر، واترکولر و کارت های گرافیک روی سیستم بهره مند شوید.

 

توان DC

706 وات

503 وات

توان AC

812 وات

575 وات

ولتاژ شاخه 3.3 ولت

3.33 ولت

3.36 ولت

ولتاژ شاخه 5 ولت

5.03 ولت

5.05 ولت

ولتاژ شاخه 12 ولت

12.31 ولت

12.34 ولت

دمای خروجی از پاور

52 درجه سانتی گراد

48 درجه سانتی گراد

8.69راندمان8امکانات8.5طراحی9ارزش

جمع‌بندی

مزایا:
راندمان حداکثر 92 درصد، دو عدد فن با قابلیت کنترل سرعت به صورت دستی، کانکتور های کافی با طول مناسب، 6 مدار محافظ، توان مصرفی کمتر از 0.5 وات در حالت استندبای
معایب:
عدم طراحی کانکتور ها به صورت ماژولار، بهره گیری از خازن های Teapo 85c (البته با کمی سخت گیری!)
امتیاز:
8.69راندمان8امکانات8.5طراحی9ارزش
پیشنهاد سخت‌افزار:
دوستداران برند انرمکس بار دیگر می توانند از فناوری ها و نوآوری های مهندسین این برند در پاور 700 واتی Revolution Duo بهره مند شوند. کاربرانی که به کیفیت و عملکرد مناسب اهمیت می دهند، به پاور جدید انرمکس نیاز دارند.
(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • این پاور تو کدوم فروشکاه انلاین هست؟ تا بتونم به دوستان که سیستم جمغ میکنن بدم
  من تو فروشگاهای انلاین پیداش نمیکنم ، لطفا تو فروشکاهای انلاین موحودش کنید

  تو فروشکاه انلاین نباشه چطور پیشنهاد بدیم؟
  کی از شهرستان میتونه بیاد تهران،بازار بگرده
  باید انلاین در دسترس باشه چند جا
  بخصوص 550-650-759 واتش رو رایزن مصرف دازه

  0 پاسخ
 • واقعا عالیه از اینکه 2تا فن استفاده کرده و کنترلر سرعت براش گذاشته خیلی خوشم اومد کیفیت انرمکس هم که دیگه همه میدونن چیه:-bd

  1 پاسخ
 • amin mohammadi

  سلام
  وقت بخیر
  پاور green 700hp چطوره؟!

  ممنون

  0 پاسخ
 • اصلا سمتش نرو ، نویز ریز ولتاژ داره، منتها چون تو ایران دستگاهش نیست مردم متوجه نیستن
  حداقلا 7 نفر اومدن من پیدا کردن که cpu و مادربردشون سوزونده و تو نوسان برق نتونسته برق پایین نگه داره
  حق و حقیقت اینه این پاور یه پاور چینی درجه سه هست که روش مارک میزنن

  ریسک دازه ، ممکنه ده سال کار کنه ، ممکنه ساب دوم پردازنده و جارتت و مادربردت با توسان برق بسوزونه ( اسنداد دارم) و بعدش گردن نمیگیرن

  برو پاور زیر بخر من تظمینش میکنم

  coolermaster G750M =430toman

  ریسک نجن وقتی کورسیر یا کولرمسترم هنون قیمته

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: amin mohammadi

  سلام
  بارکلا به تو که می خوای محصول ایرانی بخری.
  واقعا بهت میگم که من چند محصول رو از گیرین داشتم و خیلی هم خوب بودن.

  البته قمیت پاور 700hp با 850 وات خیلی کمه.
  به نظر من کمی بشتر پول بده ولی خیالت از بابت پاور سیستم راحته راحت میشه.
  پاور GP850B-OC_Plus خیلی عالیه و ماژولار هم هست.
  اگه کمی بیشتر میتونی پول بدی به نظر من GP1050B-OC_Plus برای همیشه تو رو از بابت یک پاور قوی و مخصوصا به صرفه بی نیاز از هر مارک و محصول دیگه ای میکنه و باری گرافیک های قوی 1080 و AMD و CPU های پر مصرف هم هیچ جای نگرانی نمیگذاره.
  با خیال راحت یکی از این دو رو بخر. من و دوستانم قبلا تست شون کردیم.

  1 پاسخ
 • سلام دوست عزیز
  پاورهای گرین عملکرد و کیفیت خوبی دارند و انتخاب مناسبی است

  0 پاسخ
 • پاور واتش زیاد مهم نیست ، کیفیت عملکردش زمانی که برق یکدفعه قوی میشه به پردازنده منتقل نکنه ، و تو خزرجیهاش نویز ولتاژش مهمه (برخلاف اون پاور ایرانی کع این دو ضعف داره)

  قطعا انرمکس یکی از بهترینهاست و واقعا جاش تو ایران خالیه ، هم پاورش هم فنهاش

  0 پاسخ
 • برند انرمکس توی بازار وجود داره و با گارانتی عقیق رایانه عرضه میشه . این مدل هم توی بازار هست. توی لیست قیمت قطعات هم قیمت حدودیش درج شده
  چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید (اگر توان دیدن وجود داشته باشه البته! );)

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.