گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

مهم ترین اتفاق روز دوم نمایشگاه الکامپ را می توان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونانش نامید. چندین موضوع در این بازدید توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. برای مثال واعظی اعلام کرد در کابینه دولت آینده که به زودی اعلام خواهد شد نقشی به عنوان وزیر ارتباطات نخواهد داشت و در پستی دیگر مشغول به کار می شود. به علاوه یک ناهماهنگی بسیار بزرگ نیز در بین سخنان معاون وزیر با آنچه خود وی اعلام کرده بود مشاهده شد. در ابتدا جناب معاون اعلام کردند تلگرام با انتقال سرورهای خود به ایران موافقت کرده است اما پس از گذشت چند ساعت واعظی این خبر را رد کرده و اعلام نمود تنها مذاکراتی با سران تلگرام داشته اند که نتیجه آن مشخص نیست. همچنین دیگر نکته قابل ذکر در روز دوم، برخورد نامناسب حراست نمایشگاه با افراد حاضر در آن و تذکرات بی اساس به آنها بود. با توجه به تکرار برخوردهای ناشایست مسئولین حراست با بازدیدکنندگان در سال های اخیر مشخص نیست این رویه باید تا چه زمانی ادامه داشته باید و مسئولین برگزاری چه وقت به فکر حمایت از بازدیدکنندگان و خبرنگاران خواهند پرداخت. در ادامه می توانید گزارش تصویری از روز دوم نمایشگاه الکامپ را مشاهده کنید.

الکامپ 96

بخش اصلی بازدید امروز به شرکت های نوپا و استارت آپ های حاضر در این نمایشگاه اختصاص دارد.

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

با وجود اینکه بسیاری از غرفه های حاضر به استارت آپ های مرتبط با حوزه الکترونیک و رایانه اختصاص داشتند، اما در کمال تعجب شاهد حضور استارت آپ های صنعتی و شرکت های غیر مرتبط با این حوزه نیز در الکامپ هستیم. البته وجود این شرکت ها در کشور بدون شک باعث تقویت توانایی های صنعتی و اقتصادی خواهد شد اما حضور آنها در نمایشگاهی غیر مرتبط با موضوع فعالیت خود می تواند سوالی کلیدی از برگزار کنندگان آن باشد. 

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

الکامپ 96

اسنپ نمونه ای از یک استارت آپ است که با حمایت های مالی توانسته خود را به عنوان عضوی کلیدی از جامعه امروز کشور (حداقل در برخی از شهرها) تثبیت کند.

الکامپ 96

الکامپ 96

در روزهای آینده تلاش خواهیم کرد گزارشات بیشتری از این نمایشگاه در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.