گزارش اختصاصی از کنفرانس سامسونگ در CES 2018

طبق انتظارات، سامسونگ با دستانی کاملا پر به CES 2018 قدم گذاشت. این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین کمپانی های فعال در حوزه تکنولوژی است و کنفرانس آنها در CES 2018 نشان داد سامسونگی ها آینده بسیار درخشان تری را با گسترش فعالیت خود به بخش های جدید متصور هستند. آنچه مشاهده می کنید نگاهی کوتاه به کنفرانس سامسونگ در CES 2018 است که به صورت اختصاصی توسط تیم ساخت افزار تهیه شده است.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

سامسونگ برای آینده یک هدف بسیار بزرگ دارد که معرفی و محبوب کردن پلتفرمی یکپارچه برای زندگی هوشمند است. در پلتفرم سامسونگ همه دستگاه های الکترونیکی به هم متصل خواهند بود و کاربر می تواند از طریق هر یک از آنها به کنترل ابزارهای دیگر بپردازد. این پلتفرم با نام SmartThings از مدت ها قبل بر سر زبان ها افتاده بود و حالا در CES 2018 از عملیاتی شدن آن در ماه های آینده خبر می رسد.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

اکوسیستم SmartThings می تواند لوازم خانگی، تلفن های هوشمند، گجت های پوشیدنی و حتی خودروها را به هم متصل کند و در این راه از هوش مصنوعی نیز بهره خواهد برد. رابط سامسونگ برای اتصال حلقه ها نیز دستیار هوشمند صوتی آنها یعنی بیکسبی است. بیکسبی در تمامی محصولات جدید سامسونگ حضور خواهد داشت و به تدریج نقشی پر رنگ تر نیز به دست می آورد.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

به گفته سامسونگ، تا سال 2020 تمام محصولات این شرکت نه تنها از طریق پلتفرم SmartThings به هم متصل خواهند شد، بلکه از قابلیت های هوش مصنوعی نیز بهره می برند.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

اما کنفرانس سامسونگ شاهد معرفی انبوهی از محصولات و تکنولوژی های جدید نیز بود. از این پس یخچال های سامسونگ دارای رابط کاربری هوشمند خواهند بود. تعداد بسیار زیادی از این یخچال فریزرها از رابط Family Hub استفاده می کنند که در ساده ترین حالت، یک نمایشگر بزرگ، مجهز به دستیار صوتی و متصل به پلتفرم SmartThings است که می تواند در مدیریت خانه و حتی بیرون از خانه به ساکنین آن کمک کند.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

به وسیله Family Hub می توان قرار ملاقات ها را تنظیم کرد، از طریق سیستم های امنیتی و دوربین ها خانه را کنترل نمود، به تماشای محتوای تلویزیونی یا گوش دادن به موسیقی پرداخت و سوالات را از دستیار هوشمند برای رسیدن به پاسخ پرسید. همچنین این تکنولوژی باعث می شود یخچال های سامسونگ از رژیم غذایی افراد خانواده آگاه باشند و بر اساس مواد موجود، تاریخ انقضای آنها و وضعیت سلامتی اعضای خانواده وعده های خوراکی مختلف به آنها پیشنهاد کنند. ضمن اینکه بیکسبی در یخچال ها نیز وجود دارد و از آنجا که این دستیار هوشمند در همه محصولات دیگر سامسونگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به کنترل آنها از طریق هر دستگاه متصل به پلتفرم پرداخت.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

دقیقا همین ویژگی ها در تلویزیون های هوشمند سامسونگ نیز وجود دارند. تلویزیون های هوشمند سامسونگ بر اساس سلیقه کاربران به آنها محتوای مورد علاقه را نشان می دهند. همچنین می توان از طریق تلفن هوشمند و بیکسبی به کنترل تلویزیون و محتوای آن پرداخت. نکته جالب آنکه از طریق تلویزیون می توان محتویات داخل یخچال را مشاهده کرد و از طریق دوربین های اطراف خانه به کنترل آن پرداخت. در واقع پلتفرم SmartThings به صورت چند سویه عمل می کند و همه ابزارها قابلیت کنترل سایرین را خواهند داشت.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

محصول هیجان انگیز سامسونگ در این نمایشگاه تلویزیون های جدید آنهاست که با عنوان تجاری micro LED و تحت عنوان Wall عرضه خواهند شد. به گفته سامسونگ این تلویزیون ها علاوه بر کیفیت رنگ بالاتر و افزایش زاویه دید، بسیار باریک هستند و معایب پنل های OLED در آنها وجود ندارد. به نظر می رسد در آینده توضیحات بیشتری درباره تکنولوژی micro LED خواهیم شنید.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

بیکسبی به ساعت های هوشمند سامسونگ نیز راه یافته است. همانند سایر موارد، امکان کنترل تلویزیون، یخچال و همه محصولات هوشمند سامسونگ از طریق ساعت ها و دستیار صوتی هوشمند به کار گرفته شده در آنها نیز امکان پذیر خواهد بود.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

محصول دیگر این شرکت Notebook 9 Pen است. همان طور که از اسم این دستگاه بر می آید با یک لپ تاپ باریک مجهز به قلم روبرو هستیم. به گفته سامسونگ این قلم درست همان تجربه ای را که قلم های S Pen برای گوشی های سری نوت فراهم می کنند در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

محصول بعدی این شرکت هم Flip است که می توان آن را یک تخته سیاه دیجیتال و هوشمند دانست. Flip از طریق تکنولوژی های Wifi و NFC با همه محصولات هوشمند سامسونگ در ارتباط خواهد بود و می توان از آن در مدارس و شرکت های تجاری استفاده کرد.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

سامسونگ با همراهی هارمن پلتفرم هوشمندی را برای خودروها نیز ایجاد کرده است. این حوزه جدیدترین بخش فعالیت سامسونگ خواهد بود و آنها امیدوارند شرکت های خودروسازی را به استفاده از پلتفرم جدید خود متقاعد کنند. به کمک این پلتفرم جدید، خودروها نیز به مجموعه SmartThings اضافه می شوند و امکان کنترل ماشین های بدون راننده هوشمند از طریق تجهیزاتی مانند ساعت های هوشمند، تلفن هوشمند و حتی یخچال و تلویزیون به واسطه دستیار هوشمند صوتی بیکسبی امکان پذیر خواهد بود.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

در نهایت، به گفته سامسونگ آنها در همکاری با اپراتور ورایزن، اولین شرکت تجاری خواهند بود که در گسترش شبکه های 5G در ایالات متحده با اپراتورهای این کشور همکاری خواهند کرد.

کنفرانس سامسونگ در ces 2018

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان

    آقا من کلا سامسونگ دوستم و از اخبارش و خوندنش لذت میبرم:-bd:-bd

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.