صفحه نمایش OLED در لپ تاپ های گیمینگ در کامپیوتکس 2019

ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس از لپ تاپ گیمینگ Zephyrus S GX502 خود رونمایی کرد و این لپ تاپ را با دو صفحه نمایش مختلف 4K با نرخ بازسازی تصویر 120 هرتز IPS و پنل 4K OLED ارائه کرد. در واقع ایسوس منتظر است تا پنل های OLED پیشرفته تر و توسعه یافته تر شوند. در ادامه در رابطه با صفحه نمایش های OLED در لپ تاپ های گیمینگ مخصوصا در محصولات جدید ایسوس توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

صفحه نمایش OLED در لپ تاپ های گیمینگ  

این روزها تمامی کمپانی های برتر دنیا اعم از گیگابایت، دل، لنوو و Alienware با احتیاط زیادی در برخی از محصولات خود از پنل های OLED استفاده می کنند که می توان به لپ تاپ های  Alienware m15 R2، Gigabyte Aero 15، Dell XPS 15 7590 و Lenovo Yoga C730  اشاره کرد. اما ظاهرا همه در انتظار بهبود این سری از پنل ها هستند تا ایراداتی مانند سوختگی، طول عمر و دقت برخی از رنگ ها برطرف شود و هنوز از استفاده از پنل های OLED مطمئن نیستند در این میان ایسوس هم از این قاعده مستثنا نیست. در نتیجه شرکت ها زیاد تمایلی به استفاده و تولید انبوه محصولات با پنل های OLED ندارند و این فناوری هنوز جای بهبود دارد. در واقع بر اساس جزییات مشخص شده به نظر ایسوس پنل های OLED هنوز نیاز به حل مسائلی دارند و برای لپ تاپ های گیمینگ باید عملکرد بهتری را ارائه دهد.

Aspire Zephyrus S GX502 در ماه گذشته با پنل IPS تایید و عرضه شد و در نمایشگاه کامپیوتکس نیز دو نسخه از این محصول ارائه شده که یکی با پنل مات IPS و دیگری با پنل AMOLED براق در اختیار طرفداران قرار گرفت. به گفته ایسوس رنگ ها در پنل AMOLED واضح تر از قبل هستند اما هنوز نگرانی هایی در زمینه سوختگی و مشکلات دقت رنگ تصویر وجود دارد. از سوی دیگر فناوری OLED توانسته نرخ پاسخ دهی را به 0.1 میلی ثانیه برساند و در زمینه بازسازی تصویر بسیار پیشرفته عمل می کند اما نگرانی ها در زمینه تاری تصاویر در حال حرکت برای لپ تاپ های گیمینگ نیز وجود دارد. به طور کلی در نهایت ایسوس اعلام کرده که اگر این نقص های پنل های OLED برطرف شود از این فناوری در لپ تاپ های گیمینگ به صورت عمده استفاده خواهد شد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.