تولد دوباره پردازنده های Athlon با قلبی جدید (Athlon 200GE و Athlon Pro 200GE)

در روزهای اخیر به قابلیت ها و پرفورمنس بالای CPUهای Intel Pentium Silver اشاره کردیم؛ اما ظاهرا AMD هم در پی موفقیت این گروه، جای خود را در بازار CPUهای میان رده و کم مصرف خالی می بیند. پردازنده های سری Athlon را می توان در زمره موفق ترین پردازشگرهای این شرکت قرار داد که برای سالها درآمد مناسبی را از آنها کسب نمود؛ اگر تصور کرده اید که این نام تجاری به فراموشی سپرده شده است، اشتباه می کنید!

دو پردازنده با عناوین Athlon 200GE و Athlon Pro 200GE برای رقابت با پنتیوم های Gold و Silver اینتل آماده می شوند؛ این برای نخستین بار است که AMD از هسته های ZEN در تولید CPUهای Athlon استفاده می کند. آنها بر اساس لیتوگرافی 14 نانومتری Raven Ridge تولید شده و دارای 2 هسته به همراه 4 رشته پردازشی هستند. توان حرارتی این دو پردازنده به 35 وات می رسد.

بر خلاف نسل های پیشین که بر روی سوکت هایی نظیر FM2(+) سوار بودند، Athlon 200GE و Athlon Pro 200GE دارای پردازشگر گرافیکی داخلی هستند که به گفته AMD از معماری Vega بهره می برند. لیست فوق، در بخش پشتیبانی مادربرد ASUS Crosshair VII Hero X470 مشاهده شده است. پیشبینی می گردد که تفاوت های Athlon 200GE و Athlon Pro 200GE که با کلمه Pro از یکدیگر تمیز می گردند، تنها در بخش های سازمانی باشد؛ همان تفاوت هایی که در سری Ryzen Pro مشاهده می گردد که می توان از جمله آنها به SEV اشاره کرد.

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.