AMD برای پردازنده های EPYC از لیتوگرافی 12 نانومتری رد شد

کمپانی AMD برای بخش سرور خود دارای راه حلی به اسم پردازنده AMD EPYC است. این شرکت نسل اول این CPUها را با معماری 14 نانومتری راهی بازار کرده و البته از برخورد مناسبی بهره مند شد. سپس AMD در کامپیوتکس 2018 به کارت گرافیک های 7 نانومتری خود و معماری 12 نانومتری ZEN+ اشاره کرد که در آینده نزدیک راهی بازار خواهد شد.

در این میان اما بخشی از صحبت های خانم لیزا سو شامل مواردی بود که می توانست برای مشتریان سرور خبری خوش باشد. این شرکت اعلام کرده است که پردازنده های EPYC آینده نه با معماری 12 نانومتری یا ZEN+، بلکه با معماری 7 نانومتری معرفی می گردد. این پردازنده ها در نیمه دوم سال 2018 مراحل پایانی آزمایش را طی کرده و در اوایل سال 2019 راهی بازار خواهند شد.

همانند گذشته، چند بلوک یک تراشه MCM را تشکیل داده و به لطف معماری 7 نانومتری، تعداد ترانزیستورهای آنها نیز افزایش خواهد یافت. در زمانی نزدیک به عرضه پردازنده های EPYC، پردازنده های Ryzen Threadripper با کد رمز Pinnacle Ridge راهی بازار خواهند شد. در نتیجه AMD لیتوگرافی 12 نانومتری را برای CPUهای EPYC دور زده و آنها را با لیتوگرافی 7 نانومتری تولید می کند.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • کسایی که با تریدریپر کار کردن دیگه هیچ سیستمی بهشون حال نمیده ....گاهی مثلا یه فایل اینقدر سریع پردازش میکنه (مثل کپی یک فایل) که چشم تقریبا نمیبینه و متوجه نمیشی انجام داده !!!!!

    0 پاسخ
  • این عالیه

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.