داستان پر حاشیه توقف تولید پردازنده های اینتل Extreme Edition چه بود؟

در روزهای اخیر، مطالبی از سوی برخی رسانه ها منتشر شده بود که که حذف و توقف تولید یک گروه مهم از محصولات اینتل را نوید می داد. از سوی دیگر، برخی تنها به حذف نامگذاری آن دسته اشاره کرده اما با این وجود منتظر تائید رسمی اینتل بودیم تا حقیقت این خبر را تائید نماید. داستان از آنجایی آغاز شد که یکی از کارکنان اینتل با نام François Piednoël که سالهای متوالی بر روی معماری هایی نظیر Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell, Broadwell, Skylake و Kaby Lake فعالیت کرده بود، در توئیتی مدعی شده بود که اینتل تولید و عرضه پردازنده های سری Extreme Edition را متوقف خواهد کرد.

پردازنده های Extreme Edition مرز بین مدل های Xeon و دسکتاپ خانگی این شرکت هستند که تولید آنها بخش مهمی از محصولات اینتل را شامل می شود. در سال 2009 با پردازنده مشهور Core i7 975 Extreme Edition و سپس شاهد مدل های پر طرفدار دیگر نظیر Core i7-5960XE و Core i9-7980XE بوده ایم. Intel Core Extreme Edition امروزه با خانواده Core X نیز شناخته شده و هر چند که اینتل تولید برخی از مدل های آن را متوقف کرده است، اما در "تحلیل سخت افزار" این مسئله را عنوان کردیم که اینتل برای سری پردازنده های Extreme Edition برنامه های ویژه ای خواهد داشت.

امروز با خبر شدیم که این خبر از سوی سخنگوی اینتل تکذیب شده و این شرکت نه تغییری در نامگذاری پردازنده های Extreme Edition ایجاد خواهد کرد و نه تولید آن را متوقف می کند. همانطور که در ابتدای مطلب نیز توضیح دادیم، به دلیل مشکوک بودن خبر و فاصله زیاد آن از واقعیت، برای انتشار این مطلب منتظر پاسخ رسمی اینتل ماندیم.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.