پردازنده اختصاصی AMD برای کنسول بازی چینی!

چیزی مابین کنسول های بازی و کامپیوترهای PC نه چندان بزرگ؛ یک استارتاپ و ایده جذاب که به فکر هر کسی که رسیده است، بسیار جذاب و جالب بوده است. در همین راستا کمپانی AMD همکاری خود را با یک شرکت چینی آغاز کرده است. APUهایی که AMD برای این کنسول مشترک آماده کرده است، با کد رمز Fenghuang شناخته می شود. اینبار AMD نه برای سونی و نه برای مایکروسافت، بلکه برای برای شرکت چینی SOCهایی را تولید می کند که از نظر عملکرد، نمونه های بهبود یافته Raven Ridge هستند.

دست کم از نظر پتانسیل و منابع سخت افزاری، این تراشه مجتمع با پردازنده های yzen 3 2200G و Ryzen 5 2400G تشابه دارد. این تراشه APU دارای 4 هسته و 8رشته پردازشی است؛ معماری CPU بر اساس Ryzen و معماری بخش گرافیکی نیز بر اساس Vega است. فرکانس پردازنده در آن برابر با 1.3 گیگاهرتز است و در بخش GPU نیز 24 واحد CU به خدمت گرفته  شده است.

توان عملیاتی این APU به 4 ترافلاپ می رسد که از این نظر، به کنسول بازی PlayStation 4 Pro با 4.2 ترافلاپ نزدیک است. SOC مورد استفاده در PlayStation 4 Pro دارای 8 هسته جگوار است که فرکانس آن به 2.1 گیگاهرتز می رسد. این تفاوت عملکرد با نصف تعداد هسته های جگوار، نشان از برتری معماری دارد. 8 گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 در این تراشه به کار رفته است که به صورت پشته بر روی APU نصب می گردد پس با یک APU نسبتا بزرگ روبرو هستیم. کنسول بازی چینی Subor با ویندوز 10، یک ترابایت حافظه HDD و 128 گیگابایت حافظه SSD، با قیمت 630 یورو راهی بازار می گردد.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.