تاثیر حافظه روی پردازنده های AMD Kaveri

پردازنده های جدید AMD با نام Kaveri در اختیار برخی از وب سایت های نزدیک به این شرکت قرار گرفته و آنها سعی می کنند تا قابلیت محصولات جدید را در بخش های مختلف بررسی کنند. همانطور که پیش از این نیز اشاره گردیده بود، پردازنده های جدید APU قادر به پشتیبانی از حافظه های رم با فرکانس 2600 مگاهرتز نیز هستند و وب سایت Computerbase با بررسی تفاوت کارایی حافظه رم تک کاناله و دو کاناله، نتایج جالبی به دست آورد.

البته اختلاف کارایی در دو حالت استفاده از یک ماژول و دو ماژول حافظه، چندان زیاد نیست و بیشترین تاثیر کارایی در حالت استفاده از حافظه با فرکانس 1866 و 2400 مگاهرتز ثبت گردیده است. در این شرایط حافظه با فرکانس 2400 مگاهرتز موفق به کسب نتایج بهتری به میزان 15.2 درصد نسبت به حافظه 1866 مگاهرتزی گردید. 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، پردازنده A10-7850K در مقایسه با پردازنده های A10-6800K و Core i5-4670K، نتایج بسیار بهتری در بخش حافظه رم به دست آورده است. 

 

 

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • خوب بود ممنون

    0 پاسخ
  • خیلی خوبه که فرکانس روی کارایی این پردازنده تاثیر داره. یکی از مشکلاتی که در این میان وجود داشته ضعف کنترل حافظه AMD است که امیدوارم در Kaveri حل شود.

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.