تمامی مشخصات و جزئیات پردازنده پرچمدار Intel Core i9-9990XE لو رفت!

و باز هم لو رفتن اطلاعات و مشخصات، نام و جزئیات فنی یک محصول سخت افزاری دیگر را همگانی کرد. پردازنده Intel Core i9-9990XE محصولی جدید و البته قدرتمند از شرکت اینتل است که پیش از معرفی رسمی، شاهد انتشار اطلاعات آن هستیم. یک سازنده سیستم های سفارشی، اطلاعاتی از . پردازنده Intel Core i9-9990XE را منتشر کرده است که نشان می دهد با یک Core i9 دیگر از خانواده Extreme روبرو خواهیم بود.

این CPU از معماری بهبود یافته 14 نانومتری در کد رمز Basin Falls است که دارای 14 هسته و 28 رشته پردازشی بوده و برای سیستم های ایستگاه کاری (Workstation) مناسب است. فرکانس Core i9-9990XE دارای کمینه 4.0 گیگاهرتز و بیشینه 5.1 گیگاهرتز است؛ اینطور که به نظر می رسد، اینتل چاره رسیدن به فرکانس های بالای 4.9 گیگاهرتز در مدل های پرچمدار را پیدا کرده است.

پردازنده Core i9-9990XE به مانند دیگر اعضای گروه خود می تواند به صورت بومی از فرکانس حافظه های DDR4 در 2666 مگاهرتز پشتیبانی کرده و به لطف سازندگان مادربرد، این مقدار می تواند افزایش یابد. توان حرارتی 255 واتی آن حاکی از آن است که باید به فکر یک خنک کننده کارآمد برای این CPU باشید و یا این احتمال وجود دارد که اینتل یک کولر اختصاصی را با کمک سازنده ای ثالث، در کنار آن معرفی کند.

پردازنده Core i9-9990XE

پردازنده Core i9-9990XE با توجه به PCH داخلی خود بدون در نظر گرفتن چیپست اصلی می تواند 44 مسیر PCI-E را آدرس دهی نماید. 19.25 مگابایت حافظه نهان سطح L3 نیز آخرین پارامتر فنی قابل اشاره در مورد Core i9-9990XE است.

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • حسین

    "توان حرارتی 255 واتی آن حاکی از آن است که باید به فکر یک خنک کننده کارآمد برای این CPU باشید" پس عملا نتونسته دما رو کنترل کنه و فقط فرکانس رو افزایش داده./-)
    خیلی بخاریه .... عملا ب درد نمیخوره ... ی ۱۴ هسته داشت قبلا همونو میخریم و اورکلاک می کنیم.... هزینه کمتری هم داره.:smiley3

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.