CPUهای حرفه ای اینتل Cascade Lake تا 48 هسته فیزیکی را به همراه دارند

آیا برای ارتقاء سیستم های حرفه ای خود با سوکت LGA 2066 آماده هستید؟ "Chiphell" به تازگی اسلایدی از نقشه راه اینتل را منتشر کرده است که وضعیت معرفی CPUهای حرفه ای و رندرینگ آتی این کمپانی را نمایان کرده است. اطلاعات جدید نشان می دهند که در حوزه پلتفرم های HEDT، اینتل در ماه های آتی و تابستان سال 2019، پردازنده های جدیدی را معرفی خواهد کرد.

کمپانی Intel در حال حاضر با سوکت های LGA2066 و LGA3647 در بازار CPUهای HEDT حضور دارد؛ این پردازنده ها برای سیستم های ایستگاه کاری، رندرینگ، تولید محتوا و حتی سرور، مورد استفاده قرار می گیرند. پردازنده های Cascade Lake-X بر پایه پلتفرم LGA2066 بوده و جایگزین پردازنده های Skylake-X خواهند بود. غول 28 هسته ای Xeon W-3175X با قیمت 3000 دلار به تازگی معرفی شده است و شاید خریداران این پردازنده بتوانند تا تابستان برای ورود HEDT های جدید صبر کنند.

پلتفرم های حرفه ای اینتل ضمن پشتیبانی از Optane Persistent Memory، دارای فناوری Intel Deep Learning Boost بوده و از دستورالعمل VNNI نیز پشتیبانی خواهند کرد. آنها در برابر حفره های امنیتی Meltdown و Spectre کاملا مقاوم و مصون هستند. طبق داده های فوق، پردازنده های جدید این شرکت در Computex 2019 رونمایی شده و این درست مکانی است که احتمالا AMD هم از پلتفرم جدید Ryzen 3000 رونمایی کرده و چیپست X570 را معرفی خواهد کرد.

پردازنده های Cascade Lake-X

پردازنده های Cascade Lake را می توان آخرین نسل از CPUهایی دانست که از لیتوگرافی 14 نانومتری بهره می برند. در مدل هایی که در سال 2020 رونمایی می شوند، شاهد استفاده از لیتوگرافی 10 نانومتری خواهیم بود. جالب است بدانید که پرچمداران Cascade Lake می توانند در 2 سیلیکون، به 48 هسته مجهز شوند! شایان ذکر است که تاخیری که در روند معرفی CPUهای این شرکت روی داده است، در برخی اسلاید های نقشه راه، اعمال نشده است.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • از این کثیف بازیای اینتل که واسه هر نسلش یه سوکت خاص میسازه و مصرف کننده رو مجبور میکنه برد رو هم ارتقا بده حالم به هم میخوره :-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.