داغ داغ: گرافیک مجتمع اینتل می تواند بازی ها را در دقت FHD اجرا کند!

تنها چند ساعت پس از انتشار مقاله 33 صفحه ای Intel در مورد گرافیک مجتمع جدید خود با نام نسل 11 یا همان Gen 11  IGPU، به صورت خیره کننده ای شاهد انتشار و شاید درز اولین بنچمارکهای آن بودیم!

تراشه گرافیکی مجتمع اینتل در نسل جدید که برای CPUهای 10 نانومتری Ice Lake آماده شده است، یک انقلاب به تمام معنی است! 1 ترافلاپ توان پردازش مستقیم در FP برای آن اعلام شده است؛ برای درک بهتر، باید بدانید که بخش گرافیکی کنسول Xbox One دارای توانی نزدیک به 1.3 ترافلاپ است. پس از این تراشه گرافیکی باید از پس بازی ها با دقت های HD و FHD نیز برآید.

بنچمارکهای کنونی چه می گویند؟ طبق بنچمارکهای فعلی، این تراشه مجتمع تا 100 درصد سریعتر از گرافیک داخلی UHD620 بوده و توانی برابر و حتی شاید کمی بیشتر به نسبت کارت گرافیک NVIDIA MX130 دارد. این بنچمارکها در شرایطی است که حتی درایور مناسب آن منتشر نشده و در نتیجه باید در انتظار توانی مشابه با کارت گرافیک NVIDIA MX 150 باشیم که برای تراشه مجتمع بسیار جالب توجه است. این در حالی است که Intel توان حرارتی CPUها را به مانند همیشه بر روی مقادیر 65~100 وات حفظ خواهد کرد.

بنچمارک گرافیک مجتمع اینتل

به طور 100 درصد مطمئن هستیم که با روی کار آمدن Gen 11  IGPU کارت گرافیک های MX 110 و MX 130 از بازی رقابت کنار خواهند رفت. در بنچمارک Ashes of the Singularity که مستقیما توانایی گیم را هدف قرار داده است، در دقت FHD تراشه گرافیکی Gen 11 اینتل موفق به رندر متوسط 20.4 فریم در ثانیه شده است. در همین حال پردازشگر گرافیکی UHD620 تا 10 فریم و MX 110 و MX 130 نیز به ترتیب 17.7 و 21.1 فریم در ثانیه را رندر گرفته اند! پس قدرت Gen 11 اینتل بیش از این حرف ها است...!

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • alireza

  وقتی نسل 8 شروع شد جنگ بین ps فنا و xbox فنا توی بحث رزولوشن و فریم در بازی ها راه افتاد xbox قدرتش در حدی بود که خیلی بازی هارو نمی تونست 1080p/30fps اجرا کنه و در رزولوشن 720p و 900p میورد که بعدش کنسول های میان نسلی رو روی کار اوردن و این iGPU هم که قدرتش از xbox one کمتره. البته ترافلاپس معیار دقیقی برای ارزیابی نیست ولی می تونیم ازش استفاده کنیم. حالا هم که این iGPU میخواد بیاد خیلی دلتون رو خوش نکنید که اینتل در پردازنده های entry level و budget ازش استفاده کنه که نیازی به خرید گرافیک مجزا نداشته باشید و کسی هم که ی i5 یا i7 نسل بعد اینتل رو بگیره شک نکنید که به فکر ی گرافیک هم هست

  0 پاسخ
 • امیدوارم روی تموم سی پی یو هاش این گرافیک رو بزاره نه فقط روی core i ها

  0 پاسخ
 • Ariya

  فِر خوردم :|||| من یجا خوندم اینا سی سال تکنولوژیشون از ما جلوتره ولی رو نمیکنن برای اینکه بشر توانایی هضمشو نداره ، این سطح از افشای تکنولوژی اونم در یکسال برای اینتل واقعا حیرت انگیزه و اگه دقت کرده باشید امسال اینتل داره چیز های عجیبی رو میکنه :)اون از ساخت چند لایه ای سیپیو اینم ازین ، در آخر جا داره بگم تویی که داری این مطلبو میخونی تهش تو صف گوشت یخ زده میتونی درباره داشتن همچین تکنولوژی هایی رویاپردازی کنی چون قیمت این سیپیو هم قیمت همون پرایدیه که سوار میشی :-))

  0 پاسخ
 • سجاد

  برای ماها توی ایران خوبه که دیگه نمیتونیم کارت گرافیک گرون قیمت بخریم.باید با همینا بازی کنیم دیگه.امیدوارم زودتر بیاد

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.