آیا CPUهای AMD هم در حفره های امنیتی جدید مستعد حمله هستند؟

در روزهای اخیر، باخبر شدیم که متخصصان امنیت IT آلمانی و هلندی، پی به آسیب پذیری های امنیتی جدیدی در پردازنده های Intel برده اند؛ به گفته ی این متخصصان، بین 70 تا 75 درصد پردازنده های این شرکت می توانند با این آسیب پذیری مورد حمله قرار گیرند.

از رفع بلا از سری AMD تا واکنش جدید Intel

هر چند که هنوز هیچ گزارشی از آسیب پذیری های فوق منتشر نشده است، اما اینتل یک وصله نرم افزاری را منتشر کرده است که می تواند در برخی از CPUها، جلوی این حفره را بگیرد. آسیب پذیری های فوق Fallout, RIDL و  ZombieLoad Attack  نام دارند که حالا AMD هم به آنها واکنش نشان داده است.

در ابتدا این فرضیه مطرح شده بود که شاید برخی از سیستم ها برای حفاظت در برابر این حفره های امنیتی جدید، ناچار به از کار انداختن قابلیت Hyper Threading شوند. برخی دیگر از کاربران هم به این باگ های امنیتی چندان اهمیت نداده چراکه در شرایط خاص و با در نظر گرفتن آنکه کمتر کسی از چنین راهی به یک کامپیوتر خانگی نفوذ می کند، از نصب وصله ها سرباز می زنند.

در همین حال شرکت AMD اعلام کرده است که آسیب پذیری های Fallout, RIDL و  ZombieLoad Attack را در پردازنده های خود چک کرده و آنها از بابت چنین نفوذ های در امان هستند. شرکت AMD در بیانیه ای رسمی اعلام کرده است که: ارزیابی متخصصان این شرکت از وضعیت حفره های یافت شده ی جدید، نشان می دهد که پردازنده های ما تحت تاثیر این تهدیدات قرار نگرفته و مستعد چنین حملاتی نیستند. ای ام دی در بخش هایی از این اعلامیه به درنظر گرفتن ویژگی های امنیتی در حین طراحی اشاره کرده است.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • bahman

  من که ترجیح میدم اطلاعاتم جاسوسی بشه تا اینکه پردازندم بسوزه یا خراب شه

  0 پاسخ
 • AMD=امنیت
  INTEL=باگ
  و اینجاست که میگن مرگ بر اینتل اسرائیلی.

  1 پاسخ
 • dr

  در پاسخ به: Xenix

  دکتر خود شرکت amd آمریکایی هست

  0 پاسخ
 • bahman

  در پاسخ به: dr

  چرا وقت دکترو میگیری ایشون شغلشون کلا تایپ کردن مرگ بر این و اونه چون شهروندای معمولی ایرانی بنا به ویکی پدیا و تمام شواهد اینتل رو امریکایی میدونن

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: bahman

  باشه مراجعه کن من مشکلی ندارم.درضمن من با دیگران مشکل دارم به شما چه ربطی داره.شما هم به کارت برس سرت تو لاک خودت باشه هروقت مخاطب من بودی بیا حرف بزن.باشه؟اگر هم توانایی تولید پردازنده داشت با کمال میل میخریدم.من همین الان کیس و فن و پاور و کولر پردازندم همه ایرانی و تولید شرکت گرین هست.ما مثل شما ساندیسخور کسی نیستم.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: bahman

  بله شما هم کارت این هست که بگی مثلا حضور داری (خودت هم میدونی منظورم چیه) درضمن تو صدتا مقاله نوشته اینتل معماری فلان رو تو حیفا(شهری اسرائیل) تولید شده.آره عزیز شما برو ویکیتو بخون حالشو ببر.

  0 پاسخ
 • Bahman

  در پاسخ به: Xenix

  نه چون ما شغلمون این نیست ادعای حضور نداریم ولی جامعه جهانی مثل ایران ایزوله نیست و ما پول نمیگیریم که با این و اون مشکل داشته باشیم شما تو ادارتون هر وقت پردازنده صاایران استفاده کردین ادعا کنید منم از این ببعد بجای دایره المعارف به نظرات شما و همکارانتون مراجعه میکنم!

  0
 • در پاسخ به: dr

  خوب من گفتم مرگ بر اسرائیل.مشکل من آمریکا نبود.مهندس با دقت بخون تا وقت مارو نگیری!‌!!

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Xenix

  دوستان عزیز دقت کنید به نظر بنده بیشتر این حفره ها همون بحث در پشتی هست که برای جاسوسی از کاربرا قرار داده شده اند و قبلا هم گزارشهایی منتشر شده بود که اینتل از این روش برای قرار دادن اطلاعات در اختیار سازمانهای دولتی ایجاد کرده

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: esma degi

  راه های زیادی برای جاسوسی هست ولی این کثیف ترین راه هست بهتره بریم CPU های VIA بخریم فک نکنم مشکلی داشته باشن از نظر امنیت ولی یکم زیادی کندن و با OS های جدید هم انعطاف خوبی ندارن.

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.