اولین پردازنده 10 نانومتری Intel Tiger Lake در پایگاه داده خودنمایی کرد!

چندی پیش برای نخستین بار از پردازنده های آتی اینتل موسوم به Intel Tiger Lake برای شما سخن گفتیم؛ این پلتفرم پردازشی، یکی از 10 نانومتری های اینتل است که احتمالا در سال 2020 راهی بازارهای جهانی می گردد؛ اینک اولین نشانه از یکی از پردازنده های تایگر لیک در پایگاه داده ای منتشر شده است.

آیا اینتل می خواهد نشان دهد که موفق به تولید CPUهای 10 نانومتری شده است؟

اولین پردازنده Intel Tiger Lake باز هم در پایگاه داده جنجالی SiSoftware benchmark به چشم می خورد؛ این پردازنده ی 2 هسته ای که در لیتوگرافی 10 نانومتری تولید شده است، دارای 2 مگابایت کش هوشمند و فرکانس های 1.5 الی 1.8 گیگاهرتز است؛ به احتمال بسیار زیاد این CPU یک "اثبات گر تکنولوژی" بوده و برای مصارف عمومی طراحی نشده است. این پردازنده که به صورت دقیق تر به عنوان Intel Tiger Lake Client Platform به ثبت رسیده است، مشخص نیست که آیا به ویژگی های Hyperthreading مجهز شده است یا خیر.

تایگر لیک شامل CPUهایی است که برای جایگزینی با Ice Lake ها معرفی خواهند شد؛ هر چند که هنوز پردازنده های Ice Lake هم به صورت رسمی معرفی نشده اند. پردازنده های Tiger Lake دارای هسته های Willow Cove هستند که جانشین هسته های Sunny Cove خواهند شد. آنها به نسل دوازدهم گرافیک مجتمع اینتل از سری Intel Xe مجهز بوده و طبق گفته اینتل، Tiger Lake در مراحل نهایی توسعه قرار دارد؛ اینتل اعلام کرده است که در حال آزمایش این پلتفرم با سیستم عامل های متفاوت است.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • بیچاره تازه 2020 میخواد ۱۰نانومتری بده تا بخواد به ۷ نانومتری برسه یه ۱۰سالی فک کنم طول بکشه.

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.