کاهش قیمت شدید پردازنده های Ryzen Threadripper از امروز!

همانطور که می دانید، AMD برای خروج پردازنده های Ryzen 2000 و Ryzen Threadripper در چند نوبت اقدام به کاهش قیمت و ارائه جوایزی نظیر بازی های رایگان کرد؛ پردازنده های AMD Ryzen 3000 در مدل های پرچمدار دارای 12 و حتی 16 رشته هستند که از این رو ارزش خرید پردازنده های Threadripper را زیر سوال می برند.

اساس پردازنده های Threadripper برای سیستم های "ایستگاه کاری" بوده است؛ اما با وجود هسته های متعدد و پرفورمنس بالا در پردازنده های AMD Ryzen 3000، اینک ارزش خرید پردازنده های Threadripper کاهش یافته است. از این رو AMD یک روز پس از عرضه سری ریزن 3000 به بازارهای جهانی، اقدام به کاهش قیمت مجدد پردازنده های Threadripper کرده است.

لیست جدیدی که این شرکت منتشر کرده است، چند نمونه از CPUهای Threadripper را نشان می دهد که مجددا دچار کاهش قیمت شده و این قیمت تمام شده، می تواند یک فرصت مناسب برای کاربرانی باشد که به دنبال یک سیستم ایستگاه کاری و رندرینگ هستند. از جمله این پردازنده، می توان به مدل Ryzen Threadripper 2920X با 12 هسته و 24 رشته پردازشی اشاره کرد؛ این پردازنده از قیمت 599 یورویی سابق، به 419 یورو کاهش یافته است.

نمودار قیمت Ryzen Threadripper 2920X

((نمودار کاهش قیمت Ryzen Threadripper 2920X))

قیمت پردازنده 16 هسته ای Ryzen Threadripper 2950X هم از 899 یورو به 799 یورو کاهش یافته است. Threadripper 2970WX که یک پرچمدار 24 هسته ای بود، از قیمت 1299 یورو به 999 یورو تنزل پیدا کرده است. نمودارهایی مانند آنچه که در متن مشاهده می کنید، نشان می دهند که پردازنده های Threadripper با چه کاهش قیمت چشمگیری روبرو بوده اند. همچنین تصویری زیرین نیز این کاهش قیمت را با "واحد دلار" نشان می دهد.

قیمت جدید پردازنده های AMD

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • وقتی رقابت بالا میره نتیجش میشه این که به نفع همه هست
  پس چه بهتر که تعصب رو بگذاریم کنار و اگر هم فن هستید با هم رفیق باشید و از رقابت لذت ببرید

  0 پاسخ
 • اونجا ارزون تر میشه اینجا گرون تر میشه، فرقی به حال ما نداره ما تازه بعد این کاهش قیمت تازه شاید تونستیم یک پردازنده ترد ریپپر با همون قیمت قبل کاهشش "پیدا" کنیم.:smiley0فعلا که ما دلمونو به همین fx ها و Gt 430 خوش میکنیم.

  0 پاسخ
 • اتیش زده به مالش ...دمش گرم هر کاری میکنه:smiley2اینتل دزد گرد پاشم نمیشهB-)

  1 پاسخ
 • زده به سیم آخر و داره مفت میفروشه مالش رو
  :emoji1:emoji1:emoji1

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  :x:x:-bd:-bd:D:D

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.