مشکل بوت پردازنده های Ryzen 3000 در مادربردهای دیگر با Boot Kit حل شد

تصور کنید که یک مادربرد X370، B450 و یا X470 از سوکت های AMD AM4 را خریداری کرده و حالا برای پردازنده یکی از مدل های Ryzen 3000 را انتخاب می کنید؛ و یا پردازنده قبلی خود را فروخته و حالا به دنبال خرید یک CPU جدید از معماری ZEN2 هستید که به تازگی وارد بازار شده است. در این شرایط نیازمند آپدیت بایوس مادربرد خود برای این منظور خواهید بود چرا که بایوس مادربردهای قدیمی تر از X570، به بروزرسانی برای پشتیبانی از نسل سوم نیاز خواهند داشت.

اقداماتی که می تواند در این وضعیت انجام داد، چندان متعدد نبوده و گزینه های زیادی پیش رو ندارید؛ یا می توانید یک پردازنده از نسل های پیشین مانند Ryzen 2000 پیدا کرده و بروزرسانی را انجام دهید و یا با استفاده از برخی قابلیت ها نظیر آپدیت بدون پردازنده که در برخی از مادربردها موجود است، مادربرد خود را آپدیت کرده و سپس از پردازنده استفاده نمایید.

اما در صورتی که مادربرد شما فاقد این توانایی بوده و یا به پردازنده های قدیمی تر دسترسی نداشته باشید چاره چیست؟ با توجه به قیمت گذاری مادربردهای X570 بسیاری ترجیح داده اند که از مادربردهایی مانند X470 استفاده نمایند که با قیمتی به مراتب کمتر، امکانات مناسبی را به همراه دارد. در نتیجه AMD برای این گروه از خریداران یک راه چاره اندیشیده است.

این شرکت با ارائه یک بسته موسوم به Boot Kit سعی دارد تا به این دسته از کاربران کمک نماید که مادربردهای زیر X570 خود که با پردازنده های Ryzen 3000 سازگار هستند را بروزرسانی نماید. در این کیت یک پردازنده AMD Athlon 200GE و خنک کننده رفرنس آن است. برای دریافت این کیت در ابتدا مشخصات، فاکتورهای خرید، شماره های سریال و دیگر اطلاعات درخواستی در وب سایت این شرکت ثبت کرده و سپس نمایندگان یک کیت Boot Kit را برای شما ارسال خواهند کرد.

مادربرد msi am4

10 روز فرصت دارد تا پس از آپدیت بایوس مادربردهای خود، این کیت را برای AMD پس بفرستید. بدیهی است که چنین امکانی در ایران وجود نداشته و کاربران باید روش های سنتی را در مواجه با این مشکلات مورد استفاده قرار دهند!

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • خوب خارجیا boot kit دارن ما باید چه شکری بخوریم ؟

  0 پاسخ
 • تک رم میزنن جای دوال دوقلو واقعی ،،،،تاسفانه بعضیا فکر میکنن دو تا تک رم میشه دوال !!! کلا داخل رم تک و دوال و کواد یکی نیست

  تو مدار داخل دوال دو تا لاین مدار و کانال داریم تو تک یکی

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: ramn_trader

  رامین فازت چیه؟رم سینگل و دوال و کواد چه ربطی به این مطلب داره!حالت خوشه؟!

  0 پاسخ
 • اصلاح میکن الاغ

  0 پاسخ
 • :smiley4:smiley4:smiley4:smiley4
  سنگپا و روشور هم میدن..:smiley4:smiley4:smiley4:smiley1:smiley1:smiley1
  http://s8.picofile.com/file/8366705676/intel_kicks_amd.png

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: drjackool

  نه په میخواستی مثل اینتل سوکت 1151v1 و 1151v2 بده؟
  این سواری که شما به اینتل میدن الاق مشت حسن به اون نمیده!=))=))=))

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: XEniX

  :smiley3http://s9.picofile.com/file/8366733642/ezgif_com_video_to_gif.gif

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.