نشت اطلاعات از پردازنده های اینتل زیاد شده است؛ حالا نوبت 10510Y است

هنوز مطمئن نیستیم که باید منتظر پردازنده های Comet Lake یا Ice Lake در نسل بعد باشیم؛ برخی منابع ادعا می کنند که پردازنده های دسکتاپی اینتل Comet Lake نام داشته و پردازنده های لپ تاپی احتمالا با نام خانواده Ice Lake وارد بازار خواهند شد. برخی منابع دیگر هم Ice Lake یا Comet Lake را به عنوان یک نسل مجزا می دانند.

هرچه که هست، این روزها نشانه های بسیاری از نسل بعدی پردازنده های اینتل منتشر می شود؛ در آخرین آنها، وب سایت و مجموعه تایلندی Tum Apisak که تا کنون اطلاعات بسیاری را افشا کرده است، در چند مرحله اشتباه و در چند مرحله هم درست گفته است. این مجموعه اطلاعاتی از یک پردازنده در سری Comet Lake Y را منتشر کرده است.

این مجموعه مدعی است که پردازنده ای با نام 10510Y را در اختیار گرفته و حتی آن را در بنچمارک 3DMrak تست کرده است. البته تصاویر و اسلاید های این بنچمارک منتشر نشده است که احتمالا به ترس از شکایات اینتل بوده است. تراشه های سری Y اینتل، نمونه های کم مصرف با توان متوسط هستند که برای تجهیزات کم مصرف مانند کامپیوترهای AIO، مینی کامپیوترها، لپ تاپ ها و مادربردهای نیمه آماده طراحی شده اند.

نقشه راه اینتل

به گفته آنها پردازنده 10510Y با فرکانس کاری 1.5 گیگاهرتز کار کرده و بر اساس نقشه کاری اینتل، Comet Lake Yها در سه ماهه دوم سال 2020 وارد بازار خواهند شد. هنوز هم نمی دانیم که با پردازنده های نسل دهم در چه نمونه هایی روبرو هستیم. برخی ادعا می کنند که اینتل احتمالا چند محصول دیگر در لیتوگرافی 10 نانومتری را تولید خواهد کرد؛ برخی دیگر هم این احتمال را می دهند که نسل دهم تماما با لیتوگرافی 10 نانومتری عرضه خواهند شد.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • داداش چسب نشتی و لوله رو بیار جلوی این نشتی رو بگیریم یه وقتی رو سره طرفدارای اینتل خراب نشن دادا

    0 پاسخ
  • هی نسل جدید میاد.

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.