اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

کامپیوتکس 2019 را به یاد دارید، زمانیکه اینتل اشاره کرد آنها از بنچمارک‌های مختلف برای عملکرد در دنیای واقعی و معمول استفاده خواهند کرد تا پردازنده‌های خود را در مقایسه با محصولات رقیب آزمایش کند. خب حالا این شرکت چندین اسلاید را منتشر کرده که نشان می‌دهد لاین آپ نسل نهم آنها در همه چیز سریع‌تر و بهتر هستند، به غیر از Cinebench.

تست‌های دنیای واقعی اینتل شامل محبوب‌ترین برنامه‌های استفاده شده توسط کاربران است. هدف از این تست‌ها فراهم کردن کارایی واقعی در برنامه‌ها بجای تست‌هاییست که تنها یک هدف خاص را دنبال می‌کنند تا کاربران راحت‌تر تصمیم گیری کنند. اینتل ادعا می‌کند در حالیکه AMD و همچنین خود آنها از نرم افزار Cinebench به منظور ارزیابی عملکرد پردازنده‌ها استفاده می‌کنند، به شکل وسیعی توسط منتقدین استفاده شده اما تنها 0.54 درصد کاربران تا به حال از چنین نرم افزاری بهره برده‌اند.

حالا اینتل داده‌های مربوط به عملکرد این تست‌ها را منتشر کرده و نتایج جالب توجه هستند. یک بار دیگر باید بگوییم که اینتل ادعا می‌کند آنها از اپلیکیشن‌هایی استفاده کرده‌اند که کاربران به شکل معمول و روزانه از آنها بهره می‌برند؛ این تست‌ها در واقع استفاده از یک رایانه شخصی مصرف کننده را بهتر از چیزی مانند Cinebench که برای هدف خاصی طراحی شده (برای دسکتاپ‌های سطح بالا و پلتفرم‌های ایستگاه کاری) نشان می‌دهند. اینتل بدون شک به سراغ اعداد بخش مصرف کننده رفته و از خیر عملکرد و ارزش پردازنده‌های بالا رده یا HEDT گذشته است.

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

یکی از بنچمارک‌های استفاده شده در Sysmark که شامل لیستی از برنامه‌هایی با بیشترین استفاده است یا طوری که اینتل آن را خطاب می‌کند، برنامه‌های دنیای واقعی. اجازه دهید مستقیم به سراغ نتایج برویم، اینتل پردازنده‌های سطح بالای Core i9 و Core i7 نسل نهم خود را با سریع‌ترین پردازنده حال حاضر تیم سرخ Ryzen 9 3900X مقایسه کرده است. چیپ Intel Core i9 9900K از هشت هسته و شانزده رشته پردازشی بهره برده در حالیکه Ryzen 9 3900X از 12 هسته و 24 رشته سود می‌برد.

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

در Sysmark 2018 که شامل عملکرد برنامه‌های دسکتاپی ویندوز است، Core i9 9900K تقریبا 7 درصد و Core i7 9700K نزدیک به 3 درصد سریع‌تر از AMD Ryzen 9 3900X بودند. در بازی‌های AAA پردازنده Core i9 اینتل 6 درصد و Core i7 نیز 2 درصد سریع‌تر از مدل 12 هسته‌‌ای تیم سرخ بوده‌اند. در بنچمارک متمرکز بر محاسبات (SPECrate2017_int_base 1T) عملکرد تک هسته به ترتیب 9 و 6 درصد برای Core i9 و Core i7 بهتر بوده. در عملکرد اینترنت (WebXPRT 3 – Edge) چیپ Core i9 تقریبا 3 درصد سریع‌تر و Core i7 برابر با Ryzen 9 3900X است. در آخر نیز ما شاهد بنچمارک چند رشته‌ای Cinebench R20 هستیم، جایی که Core i9 توانسته عملکردی در حد 0.65 و Core i7 نیز 0.49 را در مقایسه با Ryzen 9 3900X بدست آورند. بنچمارک Cinebench تنها قسمت این رقابت بوده که پردازنده AMD توانسته پیروز باشد، در حالیکه Core i9 در تمام بنچمارک‌های دیگر برتر بوده.

در تست گیم به خصوص، AMD تنها در دو بازی Assassins Creed: Odyssey و Ashes of the Singularity بهتر بوده در حالیکه Core i7 9700K بهتر از رقیب خود در اکثر عناوین کار کرده و در باقی آنها نیز برابر بوده. اما بنچمارک‌ها تنها قسمتی نبوده‌اند که اینتل پردازنده‌های خود را با نمونه‌های AMD مقایسه کرده است.

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

اینتل همچنین از یک بنچمارک شبیه سازی استفاده کرده تا عملکرد IMC یا کنترلر حافظه خود را نشان دهد. در این تست Core i7 9700K توانسته این شبیه سازی را در مدت 15 دقیقه به اتمام برساند، در حالیکه AMD Ryzen 9 3900X در 17 دقیقه موفق به انجام این کار شده. این تست بخصوص به شدت به حافظه متکی است و اینتل ادعا می‌کند که Infinity Fabric تیم سرخ تاخیر هسته به DRAM تا 75ns دارد و تاخیر هسته به هسته 78ns. در حالیکه Intel Core i7 9700K تاخیر DRAM تنها 62ns و هسته به هسته 44ns دارد.

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

همچنین داده‌های مقایسه‌ای سرعت کلاک تبلیغ شده و واقعی پردازنده‌های AMD و Intel نیز در اینجا حضور دارند. اینتل یک بار دیگر ادعا می‌کند، با استفاده از قسمت‌های کوچک نقد و بررسی‌ پردازنده‌های رایزن 3000، که پردازنده‌های آنها می‌توانند به فرکانس بوست بالاتری نسبت به AMD روی تمام هسته‌ها دست پیدا کنند. اینتل می‌گوید که پردازنده‌های رایزن نمی‌توانند در زمان اورکلاک همان فرکانس تک هسته را روی همه هسته‌ها داشته باشند.

حالا در حالیکه این بنچمارک‌ها جالب توجه هستند، من (نویسنده منبع) دوست دارم به نقد و بررسی‌های وب ‌سایت خودمان و باقی وب سایت‌های تکنولوژی درباره سری رایزن 3000 اشاره کنم که تصویری کاملا متفاوت را نشان می‌دهند. ما مدل‌های رایزن 3000 را به عنوان رقابتی‌ترین لاین آپی که AMD تا به حال تولید کرده شناخته‌ایم، با عملکرد بی نظیر در تک رشته و حتی بسیار بهتر از چند رشته، چیزی که اینتل کاملا آن را در تست‌های دنیای واقعی خود نادیده گرفته است. دوباره چنین مطالبی از اینتل بیشتر شبیه شیرین کاری‌های تبلیغاتی بوده تا ذهن مصرف کنندگان را به سمت خود معطوف کند، اما سهم بازار در حال حاضر چیزی نیست که دلخواه اینتل باشد.

اینتل: AMD کار بزرگی انجام داده اما ما همچنان بهترین پردازنده‌ها را در اختیار داریم

با تکرار ادعاهای مطرح شده در اسلایدهای بالا، جناب Troy Severson از اینتل در طی گیمزکام 2019 به PCGamesN گفت که آنها همچنان بهترین پردازنده‌های بازار را در اختیار دارند با اینکه دستاورد AMD در کاهش فاصله را قبول پذیرفته‌اند.

اینتل: پردازنده‌های نسل نهم ما سریع‌تر از سری رایزن 3000 هستند

یک سال پیش زمانیکه ما Core i9 9900K را معرفی کردیم، از آن به عنوان سریع‌ترین پردازنده گیمینگ دنیا یاد شد. صادقانه بگویم چیزی تغییر نکرده است. این پردازنده همچنان سریع‌ترین مدل گیمینگ دنیاست. من فکر می‌کنم شما اخیرا اخبار زیادی را از سمت رقیب ما شنیده‌اید، اما زمانیکه ما تست‌های دنیای واقعی را انجام می‌دهیم و نه تست‌های مصنوعی، که چگونه این بازی‌ها در پلتفرم ما عمل می‌کنند شما متوجه عملکرد خوب Core i9 9900K در برابر Ryzen 9 3900X می‌شوید. حتی با اینکه آنها از یک مدل 12 هسته‌ای استفاده می‌کنند و ما از 8 هسته.

پس دوباره باید تکرار کنم که شما چیزهای زیادی از رقیب ما می‌شنوید. من بسیار صادق هستم، خیلی بی پرده می‌گویم که هِی آنها کار عالی در کم کردن فاصله انجام داده‌اند، اما ما هنوز بهترین پردازنده‌های صنعت را برای گیمینگ در اختیار داریم، و قصد داریم این برتری را حفظ کنیم.

چند ماه قبل یک یادداشت داخلی از اینتل به بیرون درز کرد که نشان می‌داد آنها از پیشرفت AMD با پردازنده‌های Ryzen، Ryzen Threadripper و EPYC مطلع هستند و آنها را یک خطر بزرگ در سال‌های آتی برای پردازنده‌های خود نامیده بودند. در همین حال AMD سهم بازار بیشتری را در بخش‌های مختلف از جمله سرور، دسکتاپ و نوت بوک‌ها از اینتل گرفته. AMD همچنین به تازگی پردازنده‌های سرور نسل دوم EPYC را عرضه کرده که تقریبا در تمام بخش‌ها سری Intel Xeon را پشت سر گذاشته‌اند. این دیگر یک راز نیست که اینتل همچنان با فناوری 14 نانومتری خود برای مدل‌های دسکتاپ تا سال 2020 ادامه می‌دهد، در حالیکه AMD می‌تواند لیتوگرافی پیشرفته‌تر 7nm+ را در همان سال مورد استفاده قرار دهد. تا زمانیکه اینتل تغییر بزرگی را در بخش دسکتاپ انجام ندهد، تیم سرخ می‌تواند جایگاه خوب خود در بازار را در مقابل رقیب خود حفظ کند.

(6 رای‌ها)
 • دوستان نظر همگی رو خوندم و در نتیجه AMD رو برنده و قهرمان اعلام میکنم B-):x:-bd

  0 پاسخ
 • Game Year

  سلام

  سیپیو ای ام دی می خری با قیمت بلفرض 3 میلیون و مثلا در بازی تامب رایدر بهت 40 فریم میده
  سیپیو اینتل می خری با قیمت بلفرض 6 میلیون و مثلا در بازی تامب رایدر بهت 46 فریم میده
  سیپیو رایزن با قیمت 3 میلیون بلفرض 8 هسته و رندر یک تصویر بلفرض در بلندر 1 دقیقه
  سیپیو اینتل با قیمت 6 میلیون بلفرض 6 هسته و رندر یک تصویر بلفرض در بلندر 1:40 ثانیه
  از نظر کارایی و سخت جونی و حرارتی ای ام دی برتر
  از نظر کارایی و سخت جونی و حرارتی اینتل افتضاح

  واکنش اینتل فن ها
  اینتل عالیه اینتل بهترینه جاست اینتل آلویز اینتل
  نمی دونم اون 5 یا 10 فریم بیشتر توی گیم چه دردیُ دوا می کنه که حاضرین 2 برابر یا بیشتر بابتش پول بدین درحالی که گیم های جدید درحالت 4 کی بیشتر فشار پردازششون می افته روی گرافیک
  جالبه که اکثر اینتل فن ها هیچی از کارکرد سیپیو بارشون نیست و هیچگونه آشنایی هم ندارن ولی خیلی راحت راجب همه چیزش نظر میدن
  معماری سیپیو یعنی برنامه نویسی فیزیکی که تمام معماری های جدید 70 درصد کارکردشون مثل هم هست و فقط با اون 30 درصد هی ور میرن برای بازاریابی و چه ای ام دی و چه اینتل سره منُ تورو شیره میمالن شرکت تجاری چیزی جز این نیست درواقع دنیا اینجوری شده و این شامل حال دولت ها هم میشه و همش برای ثروت و قدرت هست و هر شخصی می خواد برای خودش زندگی پادشاهانه داشته باشه چون حکومت ها اینجورن که همه پادشاهن فقط کافیه پول داشته باشن تا بتونن هرکاری انجام بدن و هیچ فرد بزرگتری وجود نداره(یعنی بی پدر مادر) واسه همین دیگه علم مثله دوران المان نازی پیشرفت نمی کنه
  20 نفر اگر علمشو داشته باشن و فقط بدونن سیپیو و معماری چطور درست میشه می تونن طی 5 سال با روزی 8 ساعت کار سیپیو هایی برتر از اینتلُ رایزن بسازن و طی 10 سال به آخرین حدش برسونن و جایی برای پیشرفت نباشه
  توی مراکز حساس اینتل یا ای ام دی هم به همین شکل هست و اکثرا میشن تولید کننده
  مثله این میمونه که دولپر یک برنامرو طراحی می کنه یعنی الگوریتم نویسی می کنه و برنامه نویس اونو می نویسه
  اینی که میگمُ فقط برنامه نویسا می تونن بفهمن
  شما هرچقدرم به خودت فشار بیاری که کدتو بهینه بنویسی تا یه حدی که برسه هرچقدر تلاش کنی و انسان با ای کیو 300 متخصص به تمام معنا استخدام کنی بهتر بنویسه دیگه نمی تونی بهینه تر بنویسی و معماری سیپیو هم علم نیست و مثله برنامه نویسی هست فقط بصورت فیزیکی و پیشرفت علم کاریِ که شرکت tsmc انجام میده و شرکت های دیگه میشن استفاده کننده از این علم

  و قضبه میلیارد ها دلار خرج تحقیق توسعه کردنشون و هزاران نفرو استخدام کردن فقط جنبه بزرگنمایی و ایجاد شغل داره چون اگر واقعا اینجوری می بود خیلی راحت سورس کد معماری ها به بیرون درز پیدا می کرد و می رسید دست کشورهای بقول خودشون جهان سومی
  حالا هی بحث کنید سره اینتل و ای ام دی


  عقل هم خوب چیزیه البته اگه استفاده بشه

  0 پاسخ
 • در پاسخ به pejman
  دوست عزیز اولا بنده اگه ارزون بودن به مزاقم خوش نمیومد یا دنبال بهانه بودم سیستمم الان phenom ii نبود.من با یه سری دلایل به بدی ای ام دی مشکوک شدم(حالا درست و غلطش کار ندارم) لذا شما بهتره بدونی از سر تعصب حرف نمی زنم(اگه تعصب داشتم فنوم نداشتم).
  نکته بعد اینکه شما گفتی 8700kتو گیم بهتره خب مشخصه بهتره ولی چرا این آقا سیستم(( اصلیش)) رو 8700k گرفته؟ همچنین گفتی سرور خرید فروشش راحت نیس که درسته ولی این یوتیوبر از پردازنده مصرفی استفاده کرده برا سرورش که باز 8400 اینتله.فکر نمی کنی 1600 با تردهای بیشتر برا سرور بهتر باشه؟
  ضمنا هم گفتی بیشتر یوتیوبرا الآن سرور اپیک می بندن.خوشحال میشم چند تا لینک بدی ببینم.
  در آخر اینکه شرکت های بزرگ با ای ام دی قرارداد بستن می دونم منتهی برای مثال سرور های گوگل از چند برنامه محدود استفاده میکنن پس ای ام دی پلتفرمش رو به طور سفارشی برا اونا بهینه میکنه.وقتیم که اپل از گرافیکهای ورک استیشن رادئون استفاده کرد با چند تا شرکت نرم افزاری کار کرد تا با گرافیک هاش بهینه بشن ولی یه کاربر معمولی که ای ام دی بطور سفارشی نرم افزار هارو براش بهینه نکرده که بده سرور ای ام دی بخره شاید برا همین یوتیوبرا نمیخرن اگه حرفم اشتباهه شما بگو خوشحال میشم.

  0 پاسخ
 • دوست عزیز نظر شخصی خودشه شاید دوست داره سیستم اصلیش اینتل باشه همون جور که من دوست دارم AMD باشه.
  من اصلا نگفتم که یوتیوبرا سرور ایپک میبندن گفتم سیستم رایزن اسمبل میکن
  شما GGF EVENTS رو ببین یا bitwit روبین که چه سیستم هایی اسمبل میکنن.
  در ضمن سرور های AMD گفته شده بزودی نرم افزار های اصلی سرور مثل VM با AMD برای بهینه شدن همکاری میکنن.
  حرف از گوگل نیست قوی ترین سیستم بعدی جهان قراره با همین ایپک ها ساخته بشه چندین قرار داد با لنوو پروژه راکهام و ساخت سرور های HP و dell با سی یو یو های ایپک و....که مقاله ش هم موجوده.
  بعدش سرور های برای کاربر های معمولی ساخته نشدن و قرار نیست کسی با سرور نرم افزار خاصی رو اجرا کنه
  خوشحال میشم برای بهونه بعدیت داخل حیته قدرت خرید خودمون صحبت کنیم نه سرور های چند صد هزار دلاری که عمرا از نزدیک بتونیم لمسشون کنیم.شما نسبت به AMD وسواس شدی بهتره AMD نخری چون با کوچک ترین مشکل میخوای یقه AMD بد بختو بگیری=))

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: PEJMAN

  چند نکته دوست گرامی :
  ۱) شما گفتید که «نظر شخصی خودشه و دوست داره اینتل بینده» خب مشکل آقای اسماعیل پور هم اینه که این اون یوتیوبر تو ویدیوهاش مدام سنگ طرفداری از محصولات AMD رو به سینه میزنه ولی سیستم های مورد استفادش همگی اینتل هستن!
  ۲) اکثر کنترل پنل های سرور برای محصولات اینتل و شتاب دهنده های گرافیکی انویدیا بهینه سازی شده اند و چه خوب بود که در خصوص قراردادهای کلان اینتل هم در متن ارسالیتون اشاره می‌کردید.
  ۳) ایشون نسبت به AMD وسواس نشده بلکه داره بصورت کاملا منطقی با شما گفتگو می‌کنه که گویا طبق معمول واکنش همیشگی رو از شما دریافت کرد.

  0 پاسخ
 • خوشحال میشم برای بهونه بعدیت داخل حیته قدرت خرید خودمون صحبت کنیم.
  دوست عزیز کمی مودبانه تر صحبت کنی خیلی بهتره.فکر کنم شما کامنت بنده رو کامل نخوندی که اینطور حرف می زنی چون کسی بهونه میاره که میخواد ای ام دی رو خراب کنه ولی من گفتم که تعصبی رو دو برند ندارم و مشاهدات شخصیم منو نسبت به رایزن بدبین کرد.
  از گوگل گفتم هم فقط خواستم یه شرکت مثال بزنم.در ضمن لطف کن تو جواب بعدیت لینک قرارداد های سرور ها با ای ام دی رو بزار من که حرفی ندارم اگه واقعا اینطوره.
  البته با یه حرفت مشکل دارم که گفتی طرف دلش خواسته اینتل ببنده چون خودش می گفت من فن ای ام دی هستم!
  فقط هر جوابی به من می دی طوری صحبت نکن که انگار فن متعصب اینتلم چون این فکر وهمی بیش نیست!!!

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: محمد اسماعیل پور

  آقای اسماعیل پور عزیز ، شما یه سرچ داخل دیدگاه های مطالب گذشته همین سایت هم بزنی می‌تونی به نتایج جالبی در مورد مشکلات عجیب زایزن ها دست پیدا کنی.
  نمونه اش همین آقای آرمین ابیشی که یکی از نویسندگان دوست داشتنی مجله سخت افزار هستن ، یه مطلب کامل از مشکلشون با رایزن ها نوشته بودن داخل سایت.

  کلا اپتیمایز نرم افزاری یکی از موارد بسیار مهم هست که محصولات اینتلی هیچ مشکلی از این بابت ندارن. اگر کسی بخواد بدون هیچگونه نگرانی از این بابت محصولی رو خریداری کنه (مخصوصا در ایران) کاملا واضح هست که خرید محصول اینتل به صرفه تر و عقلانی تر هست.

  0 پاسخ
 • دوست عزیز فکر نکنم بی ادبی کرده باشم اگه باعث دلخوری شما شده من عذر میخوام.
  شما در مورد کرش رایزن صحبت کردین اشتباه نکنم مقاله های لینوس تک پارت ذهن شما رو درگیر کرده چون مقاله های اخر این سایت از کرش رایزن نوشته شده .
  لینک
  بهتره این مقاله رو کامل و درست مطالعه کنید تا قرار داد ها رو ببیند حتی امازون هم خواهان این سرور هاست
  نه رفیق اون وقتم که اینتل فن باشی برام بازم محترمی ولی ولی با حرف بی پایه و اساس مشکل دارم که بدون مدرک بخوای قضاوت کنی.حالا منظورم شما نیستی! رفیقمون میگه تکنولوژِی 7 نانومتری بدرد نمیخوره... وسیلیکون های AMD بی کیفیته... که خب هرکی هم باشه میخواد ببینه با چه مدرکی و با چه میزان فهم از سخت افزار اینطور قضاوت میکنه

  0 پاسخ
 • اقا پوشش بدید GIGABYTE Smashes 11 World Records with New AMD EPYC 7002 Processors
  سیستم‌های مبتنی‌بر AMD Epyc 7002 گیگابایت، ۱۱ رکورد جهانی را ازآنِ خود کردند

  0 پاسخ
 • نه اینتل دزده نه ای‌ام دی!
  کسیم که گیمره و ففط گیم میزنه اینتل بخره
  کسی که گیم میزنه و کار گرافیکی یا پردازشی سنگین میکنه ای ام‌دی بخره
  کسی که استریم میکنه باز ای ام دی بخره
  اینتل پردازنده هاش کمی کیفیت بهتری داره ولی گرون تره و توی باکس cpuهاش یه کولر استوک بیخود گذاشتن ولی ای ام دی کولر استوک بهتری داره + Thermal paste
  ای ام دی جدیدا تو ایران خیلی بی‌ارزش شده
  قیمتR5 1400=i5 8400 خب از این نظر اینتل نخری بد ضرر میکنی. هنوز معماری ۷ نانومتری کاملا بهینه نیست و خیلی مشکلات داره. ای ام دی مشکل رم داره بهترین رم هارو برای رایزنG.skill میزنه. هر cpu تو هر رنج قیمت کارایی خاص خودشو داره! برای یک گیمر 9900k خیلی بهتره!برای کسی که هرکاری با cpu میکنه و خیلی تحت فشار قرار میده رایزن بهتره! چه خوب میشد. سخت افزار مگ پردازنده هارو برای تست میگرفت و خودش تست میکرد اونطور همه قانع میشدن و این همه جنگ سره فن بازی نبود.

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: Nikpire

  البته یک مورد دیگه هم وجود داره اینکه ، وقتی نسل جدید رایزن ها در راه هست ، خرید پردازنده نسل قبلی اصلا عقلانی نیست! همینطوریش هم کسایی که کیس AMD دارن واسه فروش دست دومی با مشکل مواجه هستن.

  در خصوص PCI نسل چهارم هم که کاربری PEJMAN بهش اشاره کردن، هنوز هیچ کارت گرافیکی که بتونه از اون مقدار پهنای باند استفاده کنه وجود نداره و در خصوص SSD M.2 هم که از این قابلیت استفاده می‌کنن هم اگر بخوای تفاضل قیمتشون با مدل های معمولی تر رو مقایسه کنی عینا مثل خرید یک واترکولر نو و آکبند میمونه!

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Nikpire

  رفیق 1400حدود 2 میلیون قیمت داره 8400 حدود 2 میلیون 300 تازه مادربورد AMD ارزان تره بجای 1400 سی پی یو 2400g رو بخری 2میلیون و دویست تازه گرافیکش هم gtx1030 قدرت داره.
  بعدش شما از کجا میدونی معماری 7 نانومتری مشکل داره و اینقد بهش تاکید میکنی؟شما نسل سوم رایزن داشتی؟شما میگی رایزن سیلیکون AMD بیکیفیته از این طرف میای میگی

  رای کسی که هرکاری با cpu میکنه و خیلی تحت فشار قرار میده رایزن بهتره!

  شما اینتل فن هر دقیقه حرف هاتون عوض میشه=))=))=))=))=))=))=))=))

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: PEJMAN

  اولا برد رایزن از اینتل گرون تره a320که قدیمیه بدرد نمیخوره من b350 رو میگم که ازh310 گرون تره .
  دوما 8400 قیمتش 2تومنه تو مقداد ببین.
  سوما من اگه فن اینتل بودم رایزن نمیخریدم
  چهارما اینکه معماری ۷ نانومتری که گفتم یه حرف فرضی و همه سایت ها هم همینن و فقط اطلاعات رو کپی میکنن و پست میکنن من گفتم که عملکرد اصلی پردازنده اینکه ورداری دوتاشو خودت تست کنی من۳۰۰۰ تست نکردم ولی حرف سایتای دیگرو گفتن همونجور که سایت ها از هم ور میدارن
  رایزن تو ورک استشن خیلی خیلی از اینتل بهتره دلیلشم هسته و ترد ببشتره و اینتل هم تو گیم خیلی بهتره اینو نقص نکردم و خب فاصله گیم و ورک استیشن و نگاه کنی + فن باکس + قیمت کم خرید amd بصرفه تره هرچند واس یه پرو گیمر اینتل بهتره باز.
  اون رایزن 2400g هم ارزش خرید نداره اخه یعنی چی کسی که ۲ میلیون پول cpu میده باید یه gpu بخره وgt1030 بدرد نمیخوره مثلا پردازنده گرافیکی 2400g رو 2200g میذاشتن یه چیزی ! اخه ادم جای 8400 بره 2400g بخره که تو گیم اختلاف فریمش بالا ۳۰ ۴۰ فریم! بعد این 2400gگرم تره چون apu عه پردازنده گرافیکی داره فشار بیشتری روشه.
  کسی که 2400gرو به8400ترجیح میده یه فن نوبه!
  تو گیم i3 9100f از 2400g تو گیم بهتره قیمتشم ۱.۳۰۰ بصورت tray! با یه کولر ۱۰۰ تومنی راحت میتونی ببندی!

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Nikpire

  h310 هم فرقی با A320 نداره
  b350قابلیت های خیلی بهتری از h310 داره
  کسی هم که 2400g رو به 8400 ترجیح میده یه گیمر اقصادی با عقله
  گرافیک داخلی i9 9100f به پای AMD میرسه؟؟؟
  CPU های اینتل با پسوند F با سیلیکون های بی کیفیت ساخته شده (خود اینتل هم به این موضوع اعتراف کرده)

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: Nikpire

  در حال حاضر بخاطر نحوه قیمت گذاری داخل کشور ، خرید محصولات اینتلی مقرون به صرفه تر هست. متاسفانه ما جایی زندگی میکنیم که موقع خرید هر چیزی بایستی به فکر فروشش در آینده هم باشیم ، به همین خاطر مسائلی مثل این بایستی مد نظر قرار بگیره حتما.

  کیس اینتلی داشته باشید همیشه مشتری واسش تو بازار وجود داره و خیلی راحت فروش میره سیستم.

  0 پاسخ
 • خود زنی به سبک اینتل همه دروغ میگن فقط من راست میگن همه سایت سخت افزار یوتبرها حتی خریدار ها همه همه امارا دروغه من خوبم =))=))=))=))=))

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: سعید

  لطفا منطقی باشید ، این یک مقایسه بی طرفانه و حرفه ای از سمت اینتل هست و حتی خود من که طرفدار اینتل هستم ، فکر نمی‌کردم عملکرد AMD در نسل سوم رایزن ها تا این حد پیشرفت کرده باشه و به لطف این مقایسه کاملا حرفه ای که حوزه نرم افزارهای پرکاربرد توسط اینتل آماده سازی شده ، تونستم به این مهم دست پیدا کنم. منم مثل اینتل بهشون تبریک میگم و همون‌طور که پایین تر هم گفتم تلاششون جای تقدیر داره.

  هیچ کجای این مقایسه در مورد جاهای دیگه سخنی گفته نشده و انواع تست بنچمارک ها هم در این مقایسه وجود داره (نمی‌دونم اصلا متن رو مطالعه کردید یا خیر!!!).

  با احترام

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: BijanMortazavi

  یعنی این حرفت منو از خنده داغون کرد "لطفا منطقی باشید یک مقایسه بی طرفانه از سمت اینتل..... اینتل بی طرفانه! بابا شما دیگه کی هستی این همه فساد دروغی تهمت زنی این شرکت دزد ندیدی از کی تا حالا مقایسه سایت تحلیل گر یوتیبر بی طرف شد طرفدارنه بعد مقایسه اینتل شد بی طرفانه یعنی این همه سایت این همه یوتیبر دروغ میگن خالا اینام به دور این همه خریدار این همه مصرف کننده دروغ میگن شما فن های اینتل چرا سعی داررید هودتون گول بزنید کمپانی شما اگر به فکر شما بود قیمتاش کاهش میداد اما نمیده چون به نفعش نیست چون عاشق پوله
  در اخر کامنت دو فرد میزارم یکی فرد در سایت videocardz یکی نظر یک شخصی ایرانی هست
  لینک
  "I built a 9900k system. Huh, doesn't even stay above 4.5ghz with a $200 micro atx motherboard in Prime95, because it is too power hungry for the motherboards that were designed for 6 core CPUs, you must buy an expensive ATX board. My expensive cooler was meaningless, it was a current draw issue. TDP is meaningless and I wish there was a standard benchmark that CPU makers would use to advertise average power draw. I just built a 3700x system and it actually uses almost exactly half the power the 9900k uses"

  اینم از سایت ایرانی گرفتم تظر یک کاربر
  "دوستان عزیز من کاری به ادعاهای ای ام دی و اینتل ندارم.... فروردین امسال 2تا سیستم داشتم:
  1- ryzen 1700 (oc 3.7ghz) + Asus b350 prime plus + Trident Z 3200 cl16 (2133mhz)
  2- i7 8700K (oc 4.2ghz) + trident Z 3200 cl16 (2666mhz) + MSI b360 gaming plus
  طبق ادعاهای اینتل و تامز هاردور و چند تا چنل یوتیوب 8700k باید حداقل 15درصد از رایزن قوی تر بود ولی در عمل و با تمامی نرم افزار های رندر گیری مانند آرنولد و رندرمن و بلندر 20 الی 25 درصد از رایزن ضعیفتر بود. البته من هیچ مقایسه ای تو بازی ها انجام ندادم. تست ها هم تو لینوکس فدورا، ویندوز و مک موهاوی (مکینتاش) کاملا به نفع رایزن 1700 بود. نهایتا سیستم اینتل رو بردم تهران و فروختم و رایزن رو نگه داشتم. من فن ای ام دی نیستم ولی حالم از قیمت و دروغ هایی که به نفع اینتل هستن به هم خورده. 7میلیون پول برای اینتل داده بودم ولی در حد رایزن 3میلیون هم نشد.
  موفق باشید"

  دیدی بهترین نظر نظر مصرف کننده هست همین بس که اینتل کثیف با اون همه حفره توی پردازندهاش صداش در نیامد بی سر صدا یک سری پچ نصب کرد که کارایی محصولش اورد پایین تازه روزای خوشش هنوز بازی ادامه داره

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: سعید

  مشکل شما اینه که اینقدر از اینتل و طرفدارانش کینه و نفرت به دل دارید که چشماتون رو به روی واقعیت بسته شده ، پس حتما اینکه بیش از 80 درصد بازار پردازنده ها (آمار از استیم و ویکی پدیای انگلیسی گرفته شده) که در اختیار اینتل هست همش کشکه و تمام اشخاصی که اینتل خریداری میکنند در اشتباه هستن ، یا مثلاً این دیتاسنتر هایی که از محصولات اینتل استفاده میکنند همگی دارای مدیرانی احمق هستن اره؟!

  بله نظر و دیدگاه مصرف کننده واقعا مهم هست و منم تجربه بدی که از محصولات AMD داشتم رو پایین تر ذکر کردم. حالا ممکنه برای شخص دیگه ای شرایط به این شکل پیش نره.

  در مورد قیمت هم لطفی بفرمایید الان مقایسه کنید قیمت ها رو در بازار ایران ببینید اختلاف قیمتی چقدر میشه! اینجا یک تیکه جدا شده از کل دنیاست و قیمت ها و تعرفه ها بصورت دلخواه تعیین میشه. منتظر باشید نسل جدید رایزن ها به بازار بیاد و تعرفه هاشون رو با محصولات اینتلی مقایسه بفرمایید.

  در خصوص باگ ها و مشکلات امنیتی در محصولات AMD هم این مشکلات حالا با میزان کمتر وجود داره و همین چند وقت پیش در همین مجله سخت افزار هم خبری در این خصوص درج شد. قرار نیست اگر باگی جایی پیدا شد اون حفره امنیتی رو شرکت سازنده بیاد جار بزنه که!!! بلکه باید در نطفه خفش کرد تا نه نگرانی برای کاربرانش پیش بیاد و نه هکر های فرصت طلب مشکل رو از اونی که هست بیشتر کنن.

  تشکر از وقتی که برای مطالعه کامنتم گذاشتید.

  0 پاسخ
 • ختم کلام
  اینتل میگه ما فقط تو بحث گیم برتری داریم.
  سی پی یو اینتل فقط به درد بازی میخوره که تفاضل قیمت کولر و مادربورد و خود CPU رو هم بخوای حساب کنی خرید اینتل ازششو نداره

  0 پاسخ
 • آخه دوست عزیزفرضابه ایشون اعتمادنکردیم،نظرات بی طرفانه کاربران چی؟؟؟؟
  من گفتم،تو انجمن ها می بینیم افرادی رو که هر کار کردن نتونستن سیستمشون رو درست کنن و اینم می بینیم که کرش رایزن خیلی بیشتره در صورتیکه کانفیگ سیستم ها اکثرا مشکلی نداره.
  یه چیز جالبم بگم:دیروز دیدم یک یوتیوبر (اسم کانالش یادم نیست) می گفت فن ای ام دی هستم چون برتره و هیچ دلیلی نداره الآن اینتل بخری اما سیستم های اینتلی هم دارم.بعد گفت سرورم 8400 هست،سیستم اصلیم 8700k و موقع لانچ نسل اول رایزن یه 1800x برداشتم.
  واقعا برا من سواله وقتی موقع لانچ 1800x برداشتی،اگه راضی بودی پس چرا برا سرور و سیستم اصلیت بعد از لانچ کافی لیک اینتل گرفتی؟
  چرا لینوس (کانال linustechtips) همه سروراش اینتله در صورتیکه هی میگه رایزن چون ارزونتره بهتره؟شاید فقط برا اینکه مخاطب های ای ام دی فن رو از دست نده!
  یوتیوبر های بزرگ نگاه کنی سیستم هاشون همه اینتله حتی اونایی که میگن رایزن بهتر عمل کرده!
  شما ها برا دفاع از رایزن به این سوالات پاسخ بدید که بحث علمی راه بیفته اینطوی عالیه!

  0 پاسخ
 • آقای محترم مگه سرور های AMD چند ماهه وارد بازار شده؟؟؟؟
  منظورتون از LINUSTECHTIPS هه؟
  این اقا عشق ولرخرجیه یه یوتیوبره که برای نگه داشتن کاربراش هر حماقتی میکنه مثل بستن چهارتا quadro p6000 برای گیم که تهش فقط خودشو سرزنش میکنه=))=))=))
  بعدش سرور اینقد ارزون نیست که یه شرکت ساده یا فرد بخواد نسخه اینتلشو بفروشه AMD شو بخره شما دنبال بهانه هستی رفیق یوتیبرا خدا نیستن که یکی ان مثل من تو کاربرای عادی!
  شما درباره قرارداده های سنگین سرور های AMD تحقیق کنی بهتره بفهمی چه خبره تا سرور یوتیوبرا =))
  جالبه بر خلاف حرف شما یوتیوبر های معروف که کامپوتر اسمبل میکنند جدیدا 90 درصد از رایزن استفاده میکنند.شما فک کنم ارزون بودن بهتون خوش نیومده=))حتما AMD هم باید گرون باشه؟تا کیفیتشو ببینید
  8700k در گیم عملکرد تقریبا بهتری از 1800x داره بخواطر همین

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: محمد اسماعیل پور

  دوست گرامی همون‌طور که خدمتتون عرض کردم ، محصولات اینتل در هر رده کاربری بهتر از محصولات رقبای خودشون هستن و خودتون هم دارید میگید که بهترین و بزرگترین استریمرها از محصولات اینتل استفاده میکنند.

  بقیه توضیحات رو هم پایین تر و در دیگر کامنت ها خدمتتون شرح دادم.
  موفق باشید.

  0 پاسخ
 • آخه دوست عزیزفرضابه ایشون اعتمادنکردیم،نظرات بی طرفانه کاربران چی؟؟؟؟
  من گفتم،تو انجمن ها می بینیم افرادی رو که هر کار کردن نتونستن سیستمشون رو درست کنن و اینم می بینیم که کرش رایزن خیلی بیشتره در صورتیکه کانفیگ سیستم ها اکثرا مشکلی نداره.
  یه چیز جالبم بگم:دیروز دیدم یک یوتیوبر (اسم کانالش یادم نیست) می گفت فن ای ام دی هستم چون برتره و هیچ دلیلی نداره الآن اینتل بخری اما سیستم های اینتلی هم دارم.بعد گفت سرورم 8400 هست،سیستم اصلیم 8700k و موقع لانچ نسل اول رایزن یه 1800x برداشتم.
  واقعا برا من سواله وقتی موقع لانچ 1800x برداشتی،اگه راضی بودی پس چرا برا سرور و سیستم اصلیت بعد از لانچ کافی لیک اینتل گرفتی؟
  چرا لینوس (کانال linustechtips) همه سروراش اینتله در صورتیکه هی میگه رایزن چون ارزونتره بهتره؟شاید فقط برا اینکه مخاطب های ای ام دی فن رو از دست نده!
  یوتیوبر های بزرگ نگاه کنی سیستم هاشون همه اینتله حتی اونایی که میگن رایزن بهتر عمل کرده!
  شما ها برا دفاع از رایزن به این سوالات پاسخ بدید که بحث علمی راه بیفته اینطوی عالیه!

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: PEJMAN

  دوست و هموطن عزیزم ، در اینجا ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:
  ۱) اینتل نمیگه که پردازنده هاش صرفا برای گیم مناسبه بلکه این مقایسه داره به ما میگه که این محصولات دوست داشتنی در کلیه سطوح کاربری موثر و پرقدرت عمل می‌کنند. (البته توضیحات تکمیلی در خصوص نسل جدید رایزن ها رو پایین تر خدمتتون عرض کرده بودم)
  ۲) بدون شک شما هم شنیدید که میگن همیشه کیفیت برتر قیمت بالاتر رو هم در پیش داره ، هر چند که ارزش محصولات اینتل در مقایسه با کارایی که ارایه میکنند واقعا عالی و مثال زدنی هست.
  ۳) در خصوص قیمت مین برد و کولر پردازنده هم ، قیمت مین برد های x570 نسبت به نسل قبلیشون کلی افزایش قیمت داشتند ، ضمنا پردازنده های اینتل تا i5 ها و حتی مدل های کم مصرف تر i7 رو به راحتی میتونید با همون کولر استوک استفاده کنید. مشکلی از این بابت وجود نداره.
  ۴) کسی که پردازنده پرچمدار میخره ، بدون شک خوب می‌دونه که باید از یک خنک کننده خوب در کنار قابلیت های پلتفرم غنی اینتل استفاده کنه. مثل خریدارانی که R3900 و یا تردریپر ها رو خریداری میکنند و یک کولر خوب هم همراهش خریداری میکنند تا نهایت کارایی رو از پردازندشون دریافت کنند.

  و من الله توفیق.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: BijanMortazavi

  میدونی رفیق تو یکم که نه خیلی اینتل پرستی مدام زیر پست های اینتل در حال ستایشی .
  وقتی در مورد منطق حرف میزنی راستش یکم خندم میگیره
  اینتل تنها جبه برتریش فریم داخل گیمه که اونم زیاد نیست.
  بدون شک اینتل خیلی گرون فروشه .شما بخواین قید PCIe 4 رو بزنید میتونید رایزن نسل سوم با چیپست های قبلی هم بدون مشکل استفاده کنید.جالب اینجاست که اینتل برای هر نسل از CPU هاش بیخود سوکت جدید میزنه و کاربراش برای ارتقا باید بورد رو هم عوض کنن بر خلاف AMD.
  و شماره 4 که گفتی صحیحه ولی وقتی حرف از مقایسه میاد r9 3900 رو با کولر استوک راه انداخت.i9 9900 حتما کولر جدا گانه پر قدرت براش خرید که یعنی فقط هزینه .تردریپر ها حرفشون جداس اون ها در دسته MAINSTREAM قرار میگیرن ویه پردازنده که 32 هسته داره با کولر بادی نمیشه خنکش کرد( جالب اینجاس2990wx روAMD با کولر بادی warith ripper عرضه کرد)

  0 پاسخ
 • آقای bijanmortazavi شما گفتید دوستانتون سیستم رایزن با مشکلات فراوان داشتند.همونطور که دوستان گفتند کرش کردن دلایل زیادی میتونه داشته باشه از جمله برا سیستم های ای ام دی که رم سازگار هم‌مهمه.آیا شما مطمئنید دوستانتون سخت افزار های سازگار و سالم و نرم افزار وبایوس های بروز داشتند و عیب یابی کردند و به نتیجه نرسیدند؟

  1 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: محمد اسماعیل پور

  بله ، دو دوست بنده پلتفرم رو بصورت استاندارد با قطعات سازگار (از جمله رم ها) اسمبل کردند و به مشکل برخوردند ، یکیشون R7 1700X که از نسل اول بود خریداری کرده بود و اون یکی هم Threadripper 2950x.

  البته جفت این سیستم ها قبل از نسل سوم رایزن ها بودند و از عملکرد نسل سوم اطلاعی ندارم.

  0 پاسخ
 • رفیق شمام بنا به دلایلی زود اعتماد نکن به هرکسی ....
  اینطور باشه منم i9 9900k دارم همیشه کرش میکنه دو بارم چیپست سوزونده....دو تا از شرکت هامونم 200 میلیون دادن جای اینتل تمام سوخت=))منم اینقدراحت متونم اینتل رو بدنام کنم بدون مدرک
  شما اینقد زود باور نکن بدون هیچ سند و مدرکی یک دهه هست اینطور AMD رو همین طوری بدنام کردن

  0 پاسخ
 • اقای کرماجانی خدا بهتون صبر بده

  2 پاسخ
 • Russ

  هر تغییر عمده ای در معماری پردازنده در کنارش الزامی هست بهینه سازی های نرم افزاری مربوط هم انجام بشه در غیر این صورت مهم نیست پردازنده چند هسته یا رشته داره تا زمانی که اپتیمایز نرم افزاری چه اپلیکیشن ها عمومی یا بازی انجام نشه عملکرد با تغییرات در اعداد صورت نمیگیره و نیاز هست توسعه دهنده سافت ویر مربوط که در اینجا صحبت بر بازی هست بهینه سازی صحیح با توجه به تغییرات زیر ساختی پردازنده انجام بده و این حجم کد ها در انجین که قرار هست دیکود های مربوط انجام بده براش تعریف شده باشه , این بهینه سازی تنها فعلا محدود به اپ هایی همچون بنچمارک هایی هست که بر اساس پردازندهای مولتی کور یا حداقل 4 کور+ کد نویسی شده به همین دلیل هم اختلاف عملکرد دو پردازنده از این 2 برند در اپ هایی که این کد ها تعریف شده مشخص هست اما در بازی ها به دلیل محدودیت انجین ها و عدم بهینه سازی صحیح توسعه دهنده اختلافی فرضا بین 4 کور+ دیده نمیشه. مشخصا اگر رقابت و رقیبی برای اینتل وجود نداشت قطعا همچنان سرعت گسترش تکنولوژی خیلی پایینتر از حالا بود و تا سالهای پیش رو همچنان 4 کور نهایت پردازنده های دسکتاپ بود , AMD پدازنده هایی با قدرت خام بسیار بالاتر تولید کرده و مهم تر قیمت گذاری محصولات بسیار منطقی تر و مناسب تر هست و تنها زمانی تمام پرفورمنس از خلا وارد خروجی نهایی میشه که توسعه دهنده کدهای پیش نیاز و زیرساختی برای استفاده از رشته های پردازشی و تکنیکال بهینه کنه که این موضوع نیازمند اینه AMD روابط نزدیک تری با توسعه دهنده ها داشته باشه و سرعت این بهینه سازی ها بالاتر بره , سال 2020 این اختلاف عملکرد و بهینه سازی ها حتی بسیار بهتر هم میشه و به لطف کنسول های بازی نسل اینده و استفاده از پردازنده های 8 هسته و فرضا 16 رشته سرعت بهینه سازی در حجم انبوهی مخصوصا برای توسعه دهنده های نرم افزاری که به صورت مشترک بازی برای همه پلتفرم ها عرضه میکنن با اختلاف بهتر از امسال میشه چون با وجود حجم زیادی از سخت افزار ها در دسترس مصرف کننده ها توسعه دهنده به ناچار مجبور به ارتقا انجین پردازشی برای نرم افزارهای خودشون میشن. به جیب های خودتون احترام بزارید نه تحت تاثیر مارکتینگ اینترنشنالی قرار بگیرید که نتیجه این موضوع شده در ایران نه اینتل فن ها میتونن پردازنده های اندی تهیه کنند و نه AMD فن ها حداقل اکثریت هر گروه سعی بر این دارن که دیگری برتر بدونن , به عقیده و تجربه بنده این جنگ مربوط به اپتیمازیشن نرم افزاری هست و با گذشت زمان هاردویری مثل پردازنده های AMD جایگاهشون روز به روز بهتر از قبل میشه اگرچه همین الان هم سطح عملکرد ارائه داده شده در مقایس قیمت مثال زدنی هست.

  1 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: Russ

  از نظر نرم افزاری با شما هم عقیده ام ، حتی در حین مطالعه این مطلب هم میشه کاملا به این موضوع که محصولات جدید AMD از نظر سازگاری نرم افزاری پیشرفت زیادی نسبت به محصولات گذشته داشتن پی برد.

  ولی از نظر معماری و کیفیت سخت افزاری محصولات اینتل یک سر و گردن بالاتر از محصولات رقبا هستن ، هر چند که از حق نمیشه گذشت و این پیشرفت AMD عالی بوده واقعا.

  0 پاسخ
 • Hamid

  واقعا این متن براتون اینقدر مشکل بود ؟؟؟
  تمام این تست ها یه شیرین کاری از طرف اینتله که اومد یه پردازنده 12 هسته ی مخصوص ورک استیشن رو با یه 8 هسته ی مخصوص بازی مقایسه کرده .
  حتما میدونید وقتی که لیتوگرافی رو کوچک تر و هسته رو بیشتر می کنید بالا بردن فرکانس هم سخت تر میشه.
  اینتل هم این پردازنده رو در باری و کارهای روزمره ای که نیاز به فرکانس بالا داره تست کرده .??
  سوال دیگه ای داشتید در خدمتم .??

  1 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: Hamid

  دوست گرامی هیچ شیرین کاری در کار نیست!
  این یک مقایسه کاملا بی طرفانه از طرف اینتل هست که اومده دو پرچمدار از دو شرکت رو با همدیگه مقایسه کرده.

  عمده کاربران بیشتر برای فعالیت های مولتی مدیا که شامل بازی ، تماشای فیلم و وبگردی و تا حدی برنامه نویسی میشه ، سراغ اسمبل سیستم میرن و مقایسه ای مثل این مقایسه اینتل کاملا درست و به جا هست. کسانی که پردازنده برای ورک استیشن و رندرگیری میخوان موضوعشون فرق می‌کنه هر چند که پلتفرم های اینتل در هر رده کاربری بهتر از محصولات رقبای خودشون هستن.

  با وارد شدن نسل بعدی محصولات اینتل رقابت بسی سخت خواهد شد ...

  0 پاسخ
 • Hamid

  در پاسخ به: BijanMortazavi

  اتفاقا زرنگی اینتل همینجا بوده که یک پردازنده دوازده هسته رو با یک هشت هسته ای مقایسه کرده. اگه اینتل میومد این رو باryzen 7 3800x که هشت هسته داره و پرچمدار هم نیست مقایسه می کرد مطمئن باش دو تا پردازنده مساوی می شد .( برای فهمیدن بخش گیمینگ تست های پنجمارک رو چک کن. )
  دومین کاری که اینتل کرده اینه که پردازنده ها رو تو بخش هایی که خودش خواسته تست کرده برای همینه که اگه برنامه و بازی هایی که اینتل تست کرده رو چک کنی می فهمی همشون فرکانس بالایی نیاز داشتن و همانطوری که قبلا گفتم هر چه هسته کمتر و لیتوگرافی بزرگتر باشه، بالا بردن فرکانس راحت تره .

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  در پاسخ به: Hamid

  چند نکته :
  ۱) اینتل اومده دو پرچمدار از دو شرکت رو مورد مقایسه قرار داده که i9 9900k از اینتل و R9 3900 از AMD پرچمداران فعلی هستن! یعنی شما میگید در صورتیکه یک محصول میان رده از AMD مورد مقایسه قرار می‌گرفت این نتیجه به نفع اینتل برمیگشت؟! متاسفانه این ادعا مضحک هست ...
  ۲) مقایسه همون‌طور که در متن هم اشاره شده بین نرم افزار های پرکاربرد که بصورت روزانه توسط کاربران عادی و خانگی استفاده میشه صورت گرفته و AMD نتیجه رو واگذار کرده. من درک نمیکنم کجای این موضوع شیرین کاری یا زرنگی بوده؟!

  البته همون‌طور که پایین تر هم گفتم تلاش AMD قابل تقدیره ولی محصولات اینتل در هر رده کاربری بهتر از محصولات AMD هستند.

  با تشکر از وقتیکه برای مطالعه گذاشتید.

  0 پاسخ
 • Hamid

  در پاسخ به: BijanMortazavi

  منم میخوام چند نکته بگم:
  1-شما یا اینتل فن هستی یا اینکه به کل متن رو مطالعه نکردی.
  2- من براتون کاملا توضیح دادم که چرا من این ادعا رو کردم و حتی منبع رو هم ذکر کردم.
  3- هدف اینتل و ای ام دی برای تولید پرچمدار هاشون متفاوت بوده(اینتل برای بازی و ای ام دی برای کارهای ورک استیشن) پس اینتل با انتخاب نرم افزار های مناسب می تونسته نتیجه ی این تست رو کاملا به نفع خودش کنه .

  امیدوارم متوجه شده باشید .

  0
 • کلا ای‌ام‌دی تو عرضه نسل3000خیلی عجله کرد و خیلی از قبل بزرگنمایی کرد حرکت بچگانه‌ای کرد کلا!
  اینتل i7 9700k و 9900k بی‌شک بهترین پردازنده‌های گیمینگ هستند و 3900x به هیچ وجه تو گیم به اینا نمیرسه! سیلیکون بی‌کیفیت نتیجش همینه! که برای کم کردن هزینه استفاده شده.
  در واقع ای‌ام دی کار خاصی نکرده اومده سیلیکون ۱۴ نانومتری نسل 1000 رو نصف کرده شده دوتا سیلیکون مشکل اصلی هم اینه که نتونسته تاخیر رو از بین ببره و از نسل 1000 هم بد تر شده اومده مقدار حافظه cache رو 72mb کرده که خیلی تاثیر زیادی نداشته.
  ای‌ام‌دی نسل ۲ رو خوب زد و پیشرفت داشت ولی نسل ۳ رو خیلی سریع روانه بازار کرد و خیلی مشکلات داشت.
  خیلی مشکلات دارن نسل ۳۰۰۰ مثلا دیده شده خیلی‌هاشون به فرکانس Boost نمی‌رسن اصلا!اینا همش بخاطر کیفیت پایین سیلیکون هست.
  من فن نیستم خودم r5 2600 دارم ولی کاملا قبول دارم 9900k بهترین پردازنده گیمینگ ! تو گیم ۷ یا ۸ درصد بهتر از 3900x همچنین قیمت خودشو مادربردش کمتره.
  کلا ای‌ام‌دی خیلی عجله کرد وحرفاش درست از آب در نیومد بنظرم نسل 2000 مشکلات کمتری داره و خیلی بصرفه تره البته نه تو ایران !
  کسی هم که واقعا گیمره و فریم واسش مهمه باید نسل ۹ اینتلو بخره! چند تا فن بی‌منطق هی زیر پستا کامنت می‌ذارن! این مطلبو خیلی از سایتای ایرانی گذاشتن آقای کرماجانی هم چیزی از خودش در‌نیوورده !!!
  لطفا منطق داشته باشید!!!

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Nikpire

  این اطلاعات ناقص از کجا اوردی
  "خیلی مشکلات دارن نسل ۳۰۰۰ مثلا دیده شده خیلی‌هاشون به فرکانس Boost نمی‌رسن فقط ققط یک سایت ایرانی همچین خبر زردی پوشش داد اونم زیر نظر شخص معلوم الخالی سایت guru3d. تست کرد دیده از 14 مادبرد فقط 3 تا مادبرد مشکل دارند (بقیه همه بالای 4.465 بودند که مشکل نداره) که دوتا از اونا ارزونه مشکلی که در بوست گزارش شده انگشت اتهام به سمت مادربرد سازهاست
  https://www.guru3d.com/index.php?ct=news&action=file&id=33267

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: سعید

  منبع سایت شهر سخت افزار بود. این فرکانس بوست هم یه دلیل براش پیدا کردم چند وقتیه msi خیلی سمت amd نمیره تو لپتاپ که amd رو ول کرد خبرشو سخت افزار مگ هم گذاشت قبول میکنم که این حرفم درست نبوده وام‌اس‌ای چند وقتیه دوروبر amd نمیچرخه زیاد حالا دلیلشو نمیدونم ولی خب من ازین طرف قضیه مطلع نبودم مرسی که گفتی!

  0 پاسخ
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.