افزایش 50 درصدی حافظه کش در معماری Intel Tiger Lake

Tiger Lake U شامل 50 درصد حافظه کش سطح سه بیشتری خواهد بود، از 8 مگابایت به 12 مگابایت. این یعنی به ازای هر هسته 3 مگابایت حافظه کش سطح سه وجود خواهد داشت. همانطور که انتظار می‌رفت Tiger Lake U یک مدل چهار هسته با فناوری Hyper Threading خواهد بود. عکس پست شده همچنین نشان می‌دهد که نمونه مهندسی در فرکانس 3.4 گیگاهرتز فعالیت می‌کند که برای یک مدل اولیه، خوب ارزیابی می‌شود.

عکس همچنین شامل دستورالعمل‌های پشتیبانی شده در این معماری می‌باشد. تایید می‌کند که AVX 512 مانند Sunny Cove پشتیبانی خواهد شد اما به نظر نمی‌رسد avx512_bf باشد که برای پشتیبانی از bfloat16 نیاز است، چیزی که پردازنده‌های Cooper Lake Xeon به همراه دارند.

افزایش 50 درصدی حافظه کش در معماری Intel Tiger Lake

البته که مهم‌ترین موضوع در این میان میزان حافظه کش سطح سه پردازنده‌ چهار هسته‌ای Tiger Lake U است که 12 مگابایت اعلام شده، یک افزایش 50 درصدی که یعنی هر هسته شامل 3 مگابایت حافظه کش سطح سه خواهد بود. چنین موضوعی ادعای اینتل مربوط به باز طراحی حافظه کش در معماری Willow Cove (هسته حاضر در Tiger Lake) را تایید می‌کند. اگر چه که باز طراحی حافظه کش باید بزرگ‌تر از تنها افزایش حجم آن باشد. برای مثال حافظه کش بزرگ‌تر دارای تاخیر بالاترییست، بنابراین باید شاهد بهینه سازی‌های مختلفی در این بخش باشیم.

افزایش 50 درصدی حافظه کش در معماری Intel Tiger Lake

Tiger Lake قرار است در ماه آینده عرضه شود. یک بنچمارک از Tiger Lake لو رفته که نشان می‌دهد باید منتظر پردازنده‌های گرافیکی نسل دوازده Xe در آنها باشیم که شامل قابلیت‌های نمایشی جدید و دستورالعمل‌های به روز شده می‌شود.

(0 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • 12 مگ الان خیلی خفنِ؟! این اینتل هم شوخیش گرفته...

  0 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: AZERILA

  والا با چهار هسته ای و کش l3 با حجم ۱۲ مگابایت OH MY GOD یا OH MY LORD
  خیلی فشار به این تایگر آوردین چاخان پزا
  والا این BEE LAKE هم نیست چه برسه به تایگر لیک ووووواااااااااووووووووو WWWWWOOOOOOOOWWWWWWWWW

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.