زمان خداحافظی با درایورهای 32 بیتی و کارت گرافیک های قدیمی انویدیا است!

در سال گذشته انویدیا اعلام کرده بود که به زودی پشتیبانی از درایورهای 32 بیتی را پایان داده و تنها به سیستم های 64 بیتی متمرکز خواهد شد. اینک این شرکت به طور رسمی اعلام کرده است که زمان خداحافظی با معماری Fermi نیز فرارسیده است. این شرکت ارائه درایور برای سیستم های 32 بیتی را از ماه جاری متوقف کرده و این توقف شامل درایورهای دسکتاپ و نوت بوک می گردد.

پس از انتشار آخرین درایور عمومی (شامل 32 و 64 بیت)، دیگر درایور جدید برای سیستم عامل های 32 بیتی منتشر نشده و تنها آپدیت های امنیتی به منظور جلوگیری از مشکلات خاص است که در مواقع ضروری منتشر خواهد شد. همچنین پشتیبانی از کارت گرافیک هایی با معماری Fermi نیز کاملا متوقف شده و حتی ارائه آپدیت های امنیتی آن نیز تا سال 2019 ادامه یافته و سپس از دستور کار NVIDIA خازج خواهند شد.

در نتیجه عملکرد انویدیا پس از این ماه تنها بر روی معماری های Kepler, Maxwell و Pascal متمرکز خواهد شد و کاربرانی که با زیر 4 گیگابایت حافظه رم از سیستم عامل های 32 بیتی بهره می برند، به ناچار باید سیستم های خود را ارتقاء داده و یا با درایورهای پیشین سر کنند. این مسئله شامل تمامی سیستم های ویندوز، لینوکس و ... شده و انویدیا با ارسال یک ایمیل به وب سایت های بزرگ و مطرح این مسئله را اعلام کرده است.

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • علی

    واقعا الان سخت شده !
    ما که 8400 GS داریم چه کنیم !! :-D

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.