آغاز همکاری AMD و Sony برای کنسول بازی PlayStation 5

شرکت AMD بخشی از درآمد خود را مدیون کنسول های بازی است؛ این شرکت سازنده SOC های نیمه سفارشی برای کنسول های بازی بوده و جدید ترین آنها را در PlayStation 4 Pro و Xbox One X نصب و راهی بازار کرده است تا بدین ترتیب دقت UHD/4K برای این دسته از کنسول های بازی ممکن گردد. طبق اطلاعات موجود نسل بعدی کنسول های بازی که همان نسل 9 نام خواهند داشت، تا سال 2020 معرفی خواهند شد.

کنسول های بازی این  روزها مهره های استراتژیک شرکت هایی نظیر سونی هستند و طبق آخرین اطلاعات، سونی در حال همکاری با AMD برای این منظور است. اطلاعات موجود حاکی از آن هستند که AMD معماری گرافیکی ناوی (NAVI) را برای این منظور توسعه خواهد داد. در نتیجه کنسول های بازی نسل نهم احتمالا در بخش گرافیکی خود معماری ناوی را به همراه خواهند داشت.

البته تا پیش از این اطلاعاتی منتشر شده بود که حاکی از آن بود که سونی و ای ام دی برای تولید یک کنسول بازی به همراه گرافیک مجزا تلاش می کنند. کنسول های بازی فعلی دارای یک تراشه SOC هستند که CPU و GPU را همزمان درون خود حمل می کند. اما این دو شرکت برای تولید یک کنسول بازی با گرافیک مجزا در تلاش هستند. PlayStation 5 با گرافیک هایی از جنس NAVI معرفی خواهد شد.

(12 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • فکر کنید، سونی و مایکروسافت ایرانی بودند و amd یه شکرت چینی
  اونوقت هر چندسال یکبار همون کنسول قبلی رو با همون soc سفارش میدادن و توی 20 سال توان پردازشی رو از 100درصداولیه میرسوندن به 120 و قیمت از 100 میشد 4000
  انلوگ کنترلر اپشن محسوب میشد و برای داشتنش باید 1000تا بیشتر بدی
  قیمت کنسول سفید با مشکی فرق میکرد
  و ...

  1 پاسخ
 • عباس فرجی

  در پاسخ به: Amin

  دیگه اونوقت دکمه پاور دستگاه هم جز اپشنش بود یه 100 تومنی هم قیمتش کی به کیه ملت خودیه باید سر کیسه کرد.:smiley3

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.