کارت گرافیک های اینتل بلای جان AMD و NVIDIA می شوند!

چندی پیش به تولید کارت گرافیک مجزا توسط "اینتل" اشاره کردیم؛ پس از هجرت راجا کادوری از AMD به Intel، ایشان سرپرستی تیم بخش GPU در اینتل را بر عهده گرفتند. پر واضح بود که اینتل قصد دارد تا به طور جدی وارد حوزه تولید تراشه های گرافیکی شود و این اتفاق نیز به زودی خواهد افتاد. حال آقای Brian Krzanich از مدیران ارشد اینتل، تائید کرده است که این شرکت در سال 2020 به طور دائمی و رسمی به جمع تولید کنندگان کارت گرافیک می پیوندد.

توئیت آقای Raja Koduri نیز حاکی از آن است که تا 2 سال آینده صنعت GPU شوکه خواهد شد، یعنی اینتل به طور جدی رقیب AMD و NVIDIA خواهد شد؛ اما باید بدانید که این دو شرکت سالهای بسیاری را در این حوزه فعالیت کرده و سرمایه های فراوانی را خرج تجارب گاه گران قیمت خود کرده اند.

این نخستین تلاش اینتل برای تولید کارت گرافیک نیست، نزدیک به 20 سال پیش نیز این شرکت یک کارت گرافیک ساده را برای ترویج استاندارد اینترفیس AGP ارائه کرده بود که در برابر رقبایی نظیر 3DFX Voodoo 2 و NVIDIA Riva 128/TNT در آن زمان شکست خورده بود. اما اینبار بازی با وجود یک مدیر با تجربه بخش گرافیک، به گونه دیگر رقم خواهد خورد. GIF زیر نیز شوخی طرفداران NVIDIA با خبر شوکه کردن بازار GPU توسط آقای کادوری است :)

(6 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.