کارت گرافیک فوق قدرتمند انویدیا در دست افراد خوش اقبال!

علاوه بر کارت گرافیک های مخصوص بازی (انویدیا جیفورس)، این شرکت در زمینه تولید شتاب دهنده های گرافیکی، کاوش های هوش مصنوعی، یادگیری عمیق و ... نیز فعالیت دارد. یکی از این محصولات که الماسی درخشان در بین محصولات انویدیا به شمار می رود، کارت گرافیک TITAN V است. این محصول یکی از قدرتمند ترین تراشه های گرافیکی جهان است که با 12 گیگابایت حافظه HMB2 معرفی شد.

انویدیا در جریان همایش Computer Vision and Pattern Recognition که در روز چهارشنبه در Salt Lake City برپا شد، با اقدام شگفت انگیز آقای Jensen Huang همراه بود. مدیر عامل انویدیا پس از صحبت در زمینه های پردازش های غیر گیمینگ نظیر تولید محتوا و هوش مصنوعی (AI)، به صورت تصادفی 20 نفر از افراد حاضر را به یک کارت گرافیک TITAN V مهمان کرده است!

اما نه یک کارت گرافیک عادی، بلکه نسخه ای ویژه از TITAN V با نام کامل TITAN V CEO Edition است که دارای 32 گیگابایت حافظه HBM2 است؛ این مقدار 20 گیگابایت بیشتر از نسخه اصلی است. اطلاعات و تصاویر این محصول محدود است؛ با این وجود احتمالا علاوه بر حافظه های HBM2، موارد دیگری نظیر تعداد واحد های ROP که می تواند از 96 عدد به 128 عدد افزایش یافته باشد نیز مطرح است. افزون بر آن، رابط حافظه نیز احتمالا از 3072 بیت به 4096 بیت افزایش یافته است.

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.