وضعیت مرموز کارت گرافیک های NVIDIA GTX20xx

آیا کارت گرافیک های آتی انویدیا مدت هاست که آماده شده اند؟ اگر تکه های پازل اخبار این روزها را در کنار یکدیگر قرار دهید، متوجه خواهید شد که NVIDIA حتی از زمان نمایشگاه کامپیوتکس 2018، کارت گرافیک های آتی خود را آماده کرده بود! در بخشی از غرفه "کالرفول" (Colorful) در حالی که مسئول این غرفه با شیطنت تمام مشغول معرفی محصولات این برند است، در بخشی به استفاده از کولرهای موجود، برای کارت گرافیک های GTX11xx یا GTX2xxx می کند.

با این وجود یک خنک کننده هیبریدی در پایین قفسه جای گرفته است که هیچ کس بدان توجه نمی کند! این کارت گرافیک در بخشی از خنک کننده خود به یک رادیاتور 12 سانتی متری متصل بوده و بخش تراشه های تغذیه در آن نیز به وسیله فن بادی خنک می شوند. این کولر هیچگاه با یک کارت گرافیک انویدیا راهی بازار نشده بود و این مسئله نشان از وجود یک پرچمدار به صورت مخفیانه در کامپیوتکس بود. طبق شایعات، این کارت گرافیک GTX 2080 iGame Poseidon نام دارد.

از سوی دیگر، چندی پیش Benchlife مقاله ای را منتشر کرده بود که در آن به احتمال استفاده از 2 عدد فن در نمونه های رفرنس اشاره می کند. به عبارت ساده تر، خنک کننده های مرجع، اینبار با خنک کننده های بهبود یافته معرفی خواهند شد که از این نظر آنها را رقیب کارت گرافیک های Custom می کند. (تصویر تیتر). یکی از مهمترین دلایلی که کاربران به خرید کارت گرافیک های سفارشی علاقمند می شوند، استفاده از خنک کننده های ویژه است. در این مقاله مستقیما به نام GTX 2080 اشاره می شود. در این میان نامگذاری کارت گرافیک های انویدیا کم اهمیت مسئله است. آیا انویدیا مدت هاست که برای عرضه سری جدید کارت گرافیک های Geforce آماده شده است؟ آیا شرکای تجاری آن به مانند سال 2016 بر سر مدل های رفرنس به مشکل برخواهند خورد؟

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • امید

  زیاد زور نزنید
  ول کنین بابا
  هرکار میخان بکنن
  تو این وضع که اینا درست کردن هر قیمتی بیاد نمیشه خرید
  خدا نگذره ازشون.

  1 پاسخ
 • با دلار 12 تومنی و قیمت 18 میلیون تومانی حتما میخریمش!!!!!

  1 پاسخ
 • دانیال

  این شرکت ها تا احساس خطر نکنن اقدامی نمیکنن
  الان انویدیا خودشو بی رقیب میبینه . امیدوارم AMD بتونه در بخش گرافیکی هم همون کاری رو بکنه که در بخش سی پیو هاش با اینتل کرد و با آوردن رایزن اینتل مجبور به ارتقا پردازنده هاش کرد .
  تا رقابت نباشه پیشرفت چندانی هم نخواهد بود

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: دانیال

  البته انویدیا زمین تا آسمون سیاستش با اینتل فرق داره ، تو هر دو نسل پاسکال و ولتا/تورین ، جهش های وحشتناکی داشته ، اینتل اگه سری ۶۰۰ نسل قبلش از هر لحاظ (نه فقط گیمینگ) از سری ۷۰۰ نسل قبلش با اختلاف فاحشی تونست بهتر بشه اونوقت قابل قیاس با انویدیاست ... انویدیا خودشو تو این دو سال بی رقیب بودن گم نکرده بلکه از دوران رقابتی سابق هم به مراتب فعال تر شده ...

  1 پاسخ
 • دانیال

  در پاسخ به: مجید

  در هر صورت بهتر هست همیشه بین این شرکت ها رقابت شدیدی وجود داشته باشه. چون این رقابت هست که باعث کاهش قیمت ها و پیشرفت تکنولوژی میشه . و در نهایت مصرف کننده ها هستن که از رقابت بین شرکت ها سود میکنن.

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.