جایگزین کارت گرافیک NVIDIA GTX 1080 چه خواهد بود؟

مقاله ای از Hot Chip و مطالب و تصاویر Benchlife که به تازگی در خبری بدان اشاره کردیم، پر از نکات جذاب و متعدد در زمینه کارت گرافیک های آتی انویدیا است. این مقاله با اشاره به جایگزین کارت گرافیک NVIDIA GTX 1080، به یک کارت گرافیک رفرنس با 2 عدد فن اشاره می کند که کمی عجیب به نظر می رسد. NVIDIA GTX 1080 یک کارت گرافیک 180 واتی پرچمدار، با طراحی مدار PCB و VRM نه چندان پیچیده بود؛ کارت گرافیک GTX 1180 یا GTX 2080 به عنوان جایگزین این محصول راهی بازار های جهانی خواهد شد.

تصاویر PCB نشان می دهند که مدار VRM بسیار عجیب طراحی شده است. اگر از خیر رابط SLI نا آشنای آن بگذریم، به مدار VRM با آرایش 10+2 می رسیم؛ بدین ترتیب که 10 فاز برای vGPU و 2 فاز برای vMem در نظر گرفته شده است. حافظه دارای 8 جای تراشه است که احتمالا با حافظه های GDDR6 پر خواهد شد.

نکته جالب توجه در آن است که انویدیا حتی برای کارت گرافیک هایی نظیر GTX 1080 Ti FE یا TITAN V از 2 فن تهویه استفاده نکرده و آنها با همان کولر رفرنس همیشگی معرفی شدند؛ اما به گفته این وب سایت، نه تنها 2 عدد فن در نسخه رفرنس تعبیه شده است، بلکه هیت سینک نیز با پشته های بیشتر تقویت شده است. طبق تمامی داده ها، این کارت گرافیک در اواخر سپتامبر امسال معرفی می گردد.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • ببین چقدر پیشرفت دارن ک این کارت گرافیک خفن داره از رده خارج میشه . ما هنوز خوابشم ندیدیم

  0 پاسخ
 • PC city

  ما که خوابgtx1080هم نمی بینیم چه برسه به gtx1180!!!!!!!!

  0 پاسخ
 • Vega 12 ?

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.