ویژگی های حیرت انگیز کارت گرافیک های انویدیا که از آنها بی خبر بودیم!

کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX20 دارای ترکیب 3 نوع متفاوت هسته بوده و از عملکردی بسیار خیره کننده بهره می برند. این کارت گرافیک ها با ورود خود غوغایی از جنس بازی های هیجان انگیز را به راه انداخته اند؛ اما اگر فکر می کنید که ویژگی های این کارت گرافیک ها تنها به قابلیت Ray Tracing محدود می گردد، کاملا اشتباه می کنید! فناوری های هوشمند Ansel RTX نیز به لیست ویژگی های کارت گرافیک های فوق افزوده شده اند. برخی از قابلیت هایی که تا کنون معرفی شده اند را می توانید در این مطلب مطالعه نمائید. 

قابلیت AnselRT که تنها در کارت گرافیک های RTX فعال است، به افزایش وضوح تصویر به صورت واقع گرایانه کمک شایانی کرده است. این قابلیت از هسته های هوش مصنوعی Tensor استفاده کرده و AI درست در همین جا است که برای بازی ها کاربرد داشته و به این سوال ما پاسخ می دهد که وجود هسته های تخصصی تنسور برای چیست؟ افزایش شفافیت پیکسل ها و بالا بردن رزولوشن صحنه ها به صورت آنی، ترکیب رنگ، افزایش سطح واقع گرایانه از سایه ها ایجاد بازخورد، از جمله قابیت هایی است که به صورت هوش مصنوعی در فناوری AnselRT تزریق شده است.

این ویژگی در کارت گرافیک های جیفورس می تواند دقت بازی ها را از FHD به 8K افزایش دهد! با استفاده از هوش مصنوعی، کیفیت نهایی بر اساس مگاپیکسل تا 16 برابر افزایش پیدا می کند. جالب است بدانید که در برخی موارد، حتی پشتیبانی بازی از این فناوری نیاز نبوده و هسته های Tensor به همراه فناوری AnselRT به صورت هوشمند به کار خود مشغول می شوند. با این وجود ابزار توسعه (SDK) این فناوری در اختیار سازندگان بازی قرار گرفته و چند عنوان از بازی های فوق نیز معرفی شده اند.

برخی از تنظیمات فوق در داشبورد برنامه GEFORCE EXPERIENCE جای گرفته است. یکی دیگر از ویژگهای جدید در این کارت گرافیک ها، امکان افزودن استیکر به بازی ها است. تغییر ابعاد Aspect نیز از جمله ویژگی های آن است. دست کم در 150 بازی جدید، بدون نیاز به پشتیبانی بازی، می توان از قابلیت AnselRT استفاده کرد.

(14 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • Ariya

  به قول داشمون تو اوتلست : جیزس کرایس
  =))
  هسته هوش مصنوعی داره :|||
  مگه پورتاله (اشاره به بازی portal)
  البته منکه به شخصه بعد چهارسال تازه تونستم gtx 960 بخرم برام خریدن این کارته برام یه آرزوی دست نیافتنیه با توجه به اینکه قیمتش الان باید توی ایران حدود چهارده میلیون باشه ....
  دارم کم کم به فکر یه اختلاس چند هزار میلیاردی میوفتم که برم یه سیستم گیمینگ بخرم

  0 پاسخ
 • فکنم خیلی وقت پیشا ای ام دی این فناوریرو اراعه داده بود
  اسکیل میکرد تصویرو

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.