افتضاح کلاهبرداری AMD در کارت گرافیک RX 580 لو رفت!

خب دیگر نوبتی هم باشد، نوبت به AMD رسیده است تا با یک افتضاح جدید، نام خود را برای مدتی در بخش نخست اخبار نگاه دارد. چندی پیش، AMD کارت گرافیکی تغییر یافته از RX 580 را برای عرضه در بازار آماده ساخت که البته بیشتر مخصوص بازار پر جمعیت چین بوده و کمی بعد، دیگر RX 580 ها را نیز تحت تاثیر قرار داده است؛ حال مشخص شده است که RX 580 چیزی نیست جز همان RX 570 که AMD به صورت متقلبانه با نام RX 580 به فروش رسانده است!

زمانی که برخی از رسانه ها به نتایج بدست آمده توسط این کارت گرافیک مشکوک شده اند، آن را زیر تیغ جراحی برده و با بررسی سیلیکون مورد استفاده، متوجه شده اند که این محصول چیزی نیست جز Radeon RX 570. هر دو کارت گرافیک از سیلیکون Polaris 20 استفاده کرده و AMD برای RX 570 به تقلیل واحد های عملیاتی پرداخته است؛ بدین ترتیب که به عنوان مثال 4 بلوک GCN در آن مصدود شده است.

کارت گرافیک RX 580 جدید که از سوی AMD معرفی شده است، دارای 2048 هسته پردازش جریانی است که در نتیجه آن چیزی جز همان RX 570 نخواهد بود. چگونه می توان مطمئن شد که AMD در تولید RX 580های جدید خود تقلب کرده است؟ در حاشیه سیلیکون های تولید شده توسط این شرکت، یک شناسه به چشم می خورد؛ این شناسه برای کارت گرافیک های RX 580 اصلی، به شماره 215-0910038 بوده و برای کارت گرافیک های RX 570 نیز شناسه 215-0910052 به ثبت می رسد.

این در حالی است که کارت گرافیک RX 580 با شناسه 215-0910052، دقیقا همان کارت گرافیک RX 570 است. به واقع AMD تنها کاری که کرده است، تغییر نام در بایوس کارت گرافیک بوده و بسته بندی نیز با همان نام RX 580 صورت گرفته است. در حال حاضر دلیل اینکار AMD روشن نبوده و واکنشی به افتضاح فوق نشان نداده است.

(11 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • افتضاح!!! ها!!!
  تا اونجایی که من میدونم در دنیای دسکتاپ رو انویدیا تو سال های 2007-2008 و 2009 مرتکب شد که اولی به بامپ گیت معروف شد.انویدیا کارت گرافیک رو فروخت که بعد از مدت کوتاهی از مشکل پیدا میکردند (gpu های انویدیا دارای یک اشتباه طراحی بود که بعد از مدتی استفاده کارت رو خراب میکردند) و دومی به درایور انویدیا مربوط میشد که باعث سوختن کارت میشد.(فن های کارت از کار افتاده بودن).چند سال پیش هم موضوع 970 بود و همین امسال خبر gt1030 ddr4 که یه افتضاح نبود یک آبروریزی کامل بود.
  افتضاح amd هم تو کولر های داغون بعد از 7970 بود .
  هر دو کمپانی اشتباهایی داشتند که تعدادی و شدتی بخواییم بگیم کی بیشتر افتضاح کرده انویدیا بیشتر بوده.(gtx 480 رو از یادم رفت تنها بخاری دنیای کارت گرافیک )

  0 پاسخ
 • واقعا کار غیر حرفه ای کرده! یجور دزدی حساب میشه

  0 پاسخ
 • داوود

  یجوری نوشتید که انگار قدرت پردازش این دو تا یکیه
  خریدار قدرت پردازشی رو کار داره و براش پول میده نه ..
  یچیزی رو یاد بگیرید ببینید نصبت به پولی که میدید چه چیزی گیرتون میاد
  مثالش گوشی های وان پلاس و شیایومی و یه مقدارم هواوی نصبت به برند اپل سامسونگه . یه گوشی 300 دلاری شیایومی f1 با گوشی 300 دلاری سامسونگ مقایسه کنید میفهمید کسی که سامسونگ خریده چه کلاهی سرش رفته البته هر کسی نظری داره
  ....قیمت نسبت به کارایی....

  0 پاسخ
 • blocked

  من طرفدار هیچکدوم نیستم ولی اونایی که طرفداره انویدیا هستن خیلی ضایع بازی در اوردن قشنگ معلومه بعد از این همه خبر خوب و قیمت مناسب amd حسابی سوختن و فقط منتظر یه چیزی ضد amd بودن...

  0 پاسخ
 • حالا اقای اریایی شما چرا انقدر خوشحالی
  حرکی ببینه میفهمه طرفدار کی هستی

  0 پاسخ
 • جواد

  الان دقیق فن های amd کجان؟؟ =))=))=))
  بازار چین نداره توی منبع اصلی نوشته بعضی کارتهاش رسیده دست اروپایی ها.انداخته به ملت

  0 پاسخ
 • حالا یه خبطی کرد دیگه این تیتر و عنوان یکمزیاده رویه !! :l

  ولی جدا این کار AMD دیگه خیلی دور از اخلاق و کار حرفه ای بود مخصوصا تو بازار بزرگی مثل چین !!

  0 پاسخ
 • =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))
  فن AMD ها کجان الان ....باز بگید انویدیا میچپونه به ادم و گرونه و از این حرفا ....این یکی که شاهکاره 570 و به اسم 580 کرده تو پاچتون =))=))=))=))=))=))=))=))=))
  افرین بازم a,d بخرید =))=))=))=))=))=))

  0 پاسخ
 • محمد

  در پاسخ به: morteza

  اولا تو خبر ارجاع داده شده گفته چینی یا فقط تو چین بعد قبلا هم مشخص بود ضعیف شده است
  کسی نیست که اخبار رو پیگیری نکنه و خصومت شخصی اقای اریایی رو با amd ندونه
  غول سبز و ابی و مورچه قرمز منطق ایشونه

  1 پاسخ
 • jk

  در پاسخ به: محمد

  توی بازار چین یعنی تاجر ایرانی رفته اونرا خریده آورده ایران و داره به مردم میده

  0 پاسخ
 • رضا

  ???? AMD جنسشو به این چینیا انداخته.
  همیشه چینیا اینحوری به دنیا میندازند اینسری AMD رکب زده. بسی خندیدیم.????

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.