AMD اعلام کرد: دست کم تا تابستان خبری از تولید کارت گرافیک های جدید نیست

شرکت AMD به تازگی کارت گرافیک AMD Radeon VII را در حالی معرفی کرده است که این محصول نیامده، به اتمام رسید! به دلیل کمبود شدید موجودی این کارت گرافیک که نخستین کارت گرافیک 7 نانومتری جهان نیز به شمار می رود، توزیع آن در برخی کشورهای حتی اروپایی، حداکثر 20 یا 40 عدد بوده است.

احتمالا این شرکت در توزیع کارت گرافیک های 7 نانومتری و توسعه آن به موانعی برخورد کرده است که ظاهرا برخی از این مشکلات، به پارامترهای فنی مربوط می شوند. اینک AMD که پاسخ به پرسش های کمبود موجودی کارت گرافیک های AMD Radeon VII را بدون پاسخ گذاشته است، اعلام کرده است که کارت گرافیک های Radeon RX در لیتوگرافی 7 نانومتری که قرار بود در اوایل سال 2019 به تولید و توزیع برسند، تا ماه اکتبر سال 2019 به تعویق افتاده اند.

پردازنده های گرافیکی AMD Navi به عنوان GCN جدید، با لیتوگرافی 7 نانومتری طراحی شده و نسل جدید کارت گرافیک های ای ام دی را شکل خواهند داد. در بهترین حالت، کارت گرافیک های AMD Navi در تابستان سال 2019 راهی بازار خواهند شد. از سوی دیگر، خبری از تولید مجدد کارت گرافیک AMD Radeon VII نبوده و ظاهرا توزیع مجددی در کار نیست.

کارت گرافیک AMD NAVI

در نتیجه AMD تنها به منظور نمایش یک رقابت، تعداد محدودی از این محصول را راهی بازار می کند. کارت گرافیک Radeon RX 590 تنها میان رده جدید این شرکت در بازار و البته تنها محصول جدید قابل خرید است توسط کمپانی AMD معرفی شده است.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • محمد

    اگر اینطور باشه پس ناوی احتمالا محصولی خیلی بهتر از وگا 7 داره که ای ام دی برای اینکه نارضایتی پیش نیاد دیگه تولید نمیکنه
    برخی بنچمارک ها اومده مثلا تو فول اچ دی از 2080ti هم بهتر تو بتلفید 5 فریم داده ولی در کل با 2080 رقابت داره

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.