فروش کارت گرافیک های AMD و NVIDIA همچنان در سراشیبی قرار دارد!

موسسه Jon Peddie Research به تازگی گزارشی از 3 ماهه جدید و البته مقایسه آن با 3 ماهه گذشته منتشر کرده است که به طور دقیق بازار کارت گرافیک های مجزا را هدف قرار می دهد. بر کسی پوشیده نیست که سقوط ارزش بیت کوین و Cryptocurrency صدمات بسیاری را متوجه سازندگان کارت گرافیک، یعنی AMD و NVIDIA کرده است؛ اما ظاهرا ضربات این طوفان به قدری بوده است که حتی با وجود معرفی کارت گرافیک های Turing از سوی انویدیا و Radeon VII به همراه RX 590 از سوی AMD، بازهم فشار بر این بخش محسوس است.

به گزارش JPR، فروش بخش پردازشگرهای گرافیکی اینتل در 3 ماهه جدید تا 0.67% کاهش یافته است. همچنین انویدیا در همین مدت زمان با کاهش فروش 7.6% و AMD نیز آسیبی به وسعت 6.8% روبرو بوده است. به واقع تمامی تولید کنندگان تراشه های گرافیکی این آسیب را احساس کرده و از آنجایی که Intel در حال حاضر به عنوان یک سازنده گرافیک مجزا به حساب نمی آید، کمترین آسیب را دیده است.

چیزی در حدود 30 درصد از کامپیوترهای فروخته شده در 3 ماهه اخیر، دارای گرافیک مجزا بوده و این تعداد 3.83 درصد کمتر از فصل پیشن برآورد شده است. به طور کلی، بازار PC در مقایسه با سه ماهه اول سال جاری تا 1.61 درصد رشد را نشان می دهد که احتمالا به دلیل معرفی پلتفرم های جدید CPU، مانند نسل 9 اینتل است.

به هر حال کاهش فروش کارت گرافیک های مجزا همچنان ادامه دارد و حتی با وجود معرفی چند محصول جدید در ماه های اخیر، این بازار تکان چندانی نخورده است. با این وجود احتمال می رود که با ورود تمامی مدل های NVIDIA GTX 16xx به بازار های جهانی، وضعیت این بخش بهبود یابد. همچنین انویدیا همچنان بزرگترین تامین کننده کارت گرافیک های کلاس لپ تاپ در جهان بوده و گزارش فوق مربوط به کارت گرافیک های مجزا است.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.