بنچمارکهای یک کارت گرافیک ناشناس از AMD منتشر شده است

هر چند که AMD در فصل مالی اخیر تنها 18 درصد از بازار کارت گرافیک های جهان را در اختیار دارد، اما امید آن می رود که با معرفی کارت گرافیک های "ناوی" بتواند این آمار را تغییر دهد. تراشه های 7 نانومتری این شرکت بارها با تاخیر روبرو شده و نام معماری Navi را از سالها پیش تا کنون می شنویم؛ اما خبری از عرضه آنها نیست.

در این میان اما اخبار پراکنده ای از سوی برخی منابع معتبر و خبری منتشر می شود که هیچگاه به صورت رسمی تائید یا تکذیب نمی شوند. از جمله آنها اخباری است که به تازگی توسط CompuBench ارائه شده است. در لیستی که به تازگی در داده های CompuBench قرار گرفته است، نام یک تراشه گرافیکی با شناسه ID 66AF: F1 به چشم می خورد که احتمالا مربوط به یکی از کارت گرافیک های معماری AMD Navi است.

بنچمارک کارت گرافیک AMD

برای مقایسه بهتر، تصاویر منتشر شده نتایج بنچمارکهای این کارت گرافیک ناشناس را در کنار RX 580 به تصویر کشیده است؛ تفاوت این 2 کارت گرافیک دست کم در این بنچمارک چندان انقلابی نبوده و توانی برابر با AMD Radeon RX Vega 56 را به نمایش گذاشته است. شاید هم با یک میان رده از معماری ناوی و یا یک کارت گرافیک میانی از معماری Vega روبرو هستیم. به هر حال هر چه که هست، این اطلاعات تا زمان معرفی رسمی در هاله ای از ابهام قرار گرفته و هیچ تاریخ مشخصی برای عرضه کارت گرافیک های Navi نیز وجود ندارد.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • هدف از ارایه کارت میان رده باید ارایه پرفورمنس بهتر با قیمت کمتر باشه. یعنی amd باید بتونه چیزی ۳۰٪ قویتر از ۵۹۰ رو با قیمت ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار اماده کنه. بازار میان رده الان پر هست با هر قیمتی هم میشه کارتی پیدا کرد. الان amd بدون اینکه ناوی رو معرفی کنه بیاد وگا ۵۶ و ۶۴ رو کاهش قیمت بده میشه همون میان رده با قیمت مناسب.
  الان تمام این کارتها میان رده هستند
  1070, 1070ti, 2060, 1660ti, 580, 590, vega 56 بازم میان رده میخاد به این جمع اضافه بشه! از طرفی بالا رده چی داریم 2080, 2080ti, radeon 7. رادئون که پیدا نمیشه، 2080ti که علاوه بر گرون بودنش چند صد دلار حباب قیمتی هم داره و ۲۰۸۰ هم که کارت خیلی جذابی نیس.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: farzad

  احتمال ارزان شدن وگا بالاست
  radeon vii هم برای قدرت نمایی با 2080 اومد بیرون
  که حتی تو بعضی از بنچمارک ها قوی تر از2080ti هم فریم داده
  AMD اگه نمیخواست قدرت بیشتریو به نمایش نزاره ناوی رو معرف نمیکرد
  به احتمال زیاد ماشاهد حضور کارت بالا رده AMD از معماری ناوی در تابستان هستیم

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: پژمان

  البته با این قیمت دلار فقط حسرتش به ما میرسه

  0 پاسخ
 • Ali

  رقیب 1660ti آمد

  0 پاسخ
 • به احتمال زیاد این کارت کوچکترین عضو ناوی یا یک میان رده میتونه باشه
  چون توی toms hardware نوشته که amd برای رقابت با 2080ti یه مدل بالا رده از ناوی رو عرضه میکنه

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.