چاپ کردن این صفحه
امسال با پول پارسال چه کارت گرافیکی می توانید بخرید؟ می شود با آن بازی کرد؟

امسال با پول پارسال چه کارت گرافیکی می توانید بخرید؟ می شود با آن بازی کرد؟

همانطور که می دانید، افزایش نرخ ارزهای خارجی دقیقا از 1 سال گذشته آغاز شده و در پی آن اتفاقات بسیاری روی داده است که شما هم مانند ما، از تمام آنها آگاه هستید. آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که امروز برای "پرفورمنس" سخت افزاری چه هزینه ای را پرداخت می کنید؟

مثال های متعددی می توان در این زمینه زد؛ به عنوان مثال شما در مدت زمان مشابه در 1 سال پیش، با صرف هزینه 1 میلیون الی 1 میلیون و 250 هزار تومان، می توانستید یکی از کارت گرافیک های GTX 1050 Ti را خریدارای کنید؛ کارت گرافیکی که امروز هم در بازار فعلی موجود بوده و می تواند به عنوان یک میان رده ساده، بازی ها را با رزولوشن FHD و تنظیمات مناسب، برای شما رندر کرده و شما را راضی نگاه دارد.

کارت گرافیک های GTX 1050 Ti در مدل های متعدد در بازار داخلی ایران موجود بوده و همانطور که گفته شد، با صرف هزینه ذکر شده کاربران می توانستند یک نمونه از سفارشی های متعدد آن را خریداری نمایند. اما امروز، درست پس از یک سال، ما با صرف همین هزینه چه کارت گرافیکی را می توانیم خریداری کنیم؟ به واقع پرفورمنس و عملکرد سخت افزاری که امروز با صرف همان هزینه می توانیم دریافت کنیم چه تغییری کرده است؟

GT 730

امروزه شما با صرف همان هزینه، یعنی چیزی بین 1 میلیون الی 1 میلیون و 250 هزار تومان، می توانید یک کارت گرافیک GT 7xx را خریداری کنید! کارت گرافیکی که حتی عملکرد آن می توان به مراتب کمتر از نیمی از GTX 1050 Ti باشد! همچنین در نهایت می توانید یکی از نمونه های ساده GT 1030 را نیز با همین مبالغ دریافت نمایید. GT 710/730 های کنونی با 2 یا 4 گیگابایت حافظه GDDR5/DDR3 در بازار کنونی نیز موجود هستند؛ معماری آنها به سالهای قبل بازمیگردد و به هر حال با سیلیکون هایی روبرو هستیم که لیتوگرافی آنها در بهترین حالت بر روی 28 نانومتر است.

GT730

از ویژگی های فنی این محصولات می گذریم؛ امروز با همان بودجه سال گذشته، شما مجبور به خرید پایین ترین مدل های کارت گرافیک در سطوح جهانی هستید. آیا GT 7xx ها و یا GT 1030 امروز می تواند نیازهای گمینیگ شما را دست کم تا 1 سال آینده برطرف سازد؟

(32 رای‌ها)
© 2018 SakhtafzarMag.com. All Rights Reserved. Designed by Web3nter.IR