اطلاعات جذابی از سری SUPER انویدیا منتشر شد

ظاهرا یک منبع قابل اعتماد در انویدیا اطلاعاتی را از سری SUPER با وب‌سایت wccftech در میان گذاشته. گفته شده انویدیا در حال تغییر لاین‌آپ خود و استفاده از تمام قدرت گرافیک‌های جدیدش در بازار است تا یک پیام واضح را برای گرافیک‌های جدید AMD Navi ارسال کند.

شایعات به عرضه نسخه SUPER برای مدل‌های RTX 2060، 2070 و 2080 اشاره داشت اما باید بگوییم این حتی نصف ماجرا هم نیست. تایید شده که سری SUPER در واقع یک لاین‌آپ جدید با مشخصه‌های مربوط به خود است که حتی یک پرچمدار را نیز شامل می‌شود، RTX 2080 Ti SUPER بله قرار است 2080 Ti نیز یک نسخه جدید دریافت کند. ظاهرا حتی تاریخ عرضه این محصولات نیز زودتر از چیزیست که تصور می‌شده.

انویدیا و SUPER Summer

اطلاعات جذابی از سری SUPER انویدیا منتشر شد

جالب اینجاست تاریخ معرفی 31 خرداد در نظر گرفته شده اما ممکن است کمی تغییر را شاهد باشیم. در واقع معرفی بسیار نزدیک به شروع تابستان رخ خواهد داد. انویدیا درباره عرضه گرافیک‌های AMD Navi اطلاع داشته و حالا با طراحی سری قدرتمندتر تورینگ شاهد رقابتی سنگین‌تر از تیم سبز هستیم.

چنین چیزی به معنای کاهش قیمت سری فعلی RTX 2000 است تا مسیر برای سری SUPER باز شود که قرار است از 2060 تا 2080 Ti را جایگزین کند. البته در اطلاعات بدست آمده ذکر شده که نمونه‌های SUPER Ti قرار است کمی دیرتر عرضه شوند و همزمان با نمونه‌های غیر Ti در دسترس قرار نمی‌گیرند. لازم به ذکر است که هنوز مشخص نیست که آیا واقعا نام سری جدید SUPER خواهد بود یا خیر در واقع از آن جایی که با گرافیک‌های رفرش طرف نیستیم انویدیا می‌تواند نام‌های دیگری نیز برای محصولات خود انتخاب کند.

Nvidia RTX 2080 Ti SUPER و چیپ جدید

اطلاعات جذابی از سری SUPER انویدیا منتشر شد

همانطور که گفتیم قرار است RTX 2080 Ti SUPER به عنوان پرچمدار عرضه شود و البته که از یک چیپ جدید بهره گرفته. در واقع این چیپ یک نمونه قدیمی یا حتی نسخه‌ای تغییر یافته از گرافیک‌های Quadro نیست، و البته که کاملا آنلاک است، یعنی تولید کنندگان می‌توانند حتی تا 300 وات توان مصرفی برای این گرافیک در نظر بگیرند. اطلاعات و قیمت دقیق این چیپ مشخص نشده اما انتظار داریم شاهد هسته‌های بیشتر و حافظه‌های GDDR6 سریع‌تری در آن باشیم. از آنجایی که شاهد یک نمونه آنلاک و توان مصرفی بالاتر هستیم، باید با گرافیکی بسیار سریع‌تر از RTX 2080 Ti طرف باشیم اما نکته خاصی از این گرافیک منتشر نشده جز اینکه احتمالا شاهد برچسب قیمتی مشابه با RTX 2080 Ti خواهیم بود. در واقع شما یک کارت گرافیک قوی‌تر را با قیمت مشابه یا کمی بیشتر دریافت می‌کنید. متأسفانه باید برای چنین دستگاهی بیشتر صبر کنید زیرا تاریخ عرضه آن دیرتر از نمونه‌های دیگر غیر Ti است.

Nvidia RTX 2080 SUPER

اطلاعات جذابی از سری SUPER انویدیا منتشر شد

RTX 2080 SUPER قرار است از چیپ اورکلاک نشده اما آنلاک 2080 Ti استفاده کند. به احتمال زیاد شاهد تعداد هسته‌ای بین 2080 Ti و 2080 خواهیم بود. در ابتدا تصور می‌شد این گرافیک 11 گیگابایت حافظه ویدیویی داشته باشد اما یک منبع دیگر تایید کرده که 8 گیگابایت حافظه و 3070 هسته CUDA از مشخصات این مدل هستند.

یکی از نکاتی که انویدیا انجام می‌داد، باندل کردن VRMها و VRAM با چیپ‌های لاک (قفل) شده بود و در این میان VRMها کیفیت چندان بالایی را ارائه نمی‌کردند. این موضوع با سری SUPER تغییر خواهد کرد، از آنجایی که تیم سبز چیپ‌های آنلاک را به فروش می‌رساند، تولید کنندگان نیز می‌توانند از VRMهای با کیفیت‌تر بهره ببرند که در نهایت به سرعت کلاک و عملکرد بهتر می‌رسد. انتظار می‌رود RTX 2080 SUPER نیز هم قیمت 2080 استاندارد باشد.

Nvidia RTX 2070 Ti SUPER و چیپ جدید

اطلاعات فوق العاده‌ای از سری SUPER انویدیا منتشر شد

RTX 2070 Ti SUPER یک چیپ جدید است که در بین RTX 2080 SUPER و RTX 2070 SUPER جای خواهد گرفت. تنها نکته مشخص شده درباره این محصول حضور 8 گیگابایت حافظه و تاخیر در عرضه آن در مقایسه با محصولات دیگر سری SUPER است.

Nvidia RTX 2070 SUPER

اطلاعات جذابی از سری SUPER انویدیا منتشر شد

این مدل از چیپ 2080 اورکلاک نشده و آنلاک به همراه 8 گیگابایت حافظه بهره می‌برد. باز هم انتظار می‌رود شاهد تعداد هسته مابین 2080 و 2070 باشیم، که البته منبع دیگر به 2560 هسته CUDA اشاره کرده. RTX 2070 SUPER قیمتی در حدود 2070 یا کمی بالاتر خواهد داشت.

Nvidia RTX 2060 SUPER

اطلاعات جذابی از سری SUPER انویدیا منتشر شد

ماجرا برای RTX 2060 SUPER هم یکسان است، چیپ اورکلاک نشده و آنلاک 2070 با 8 گیگابایت حافظه. تعداد هسته توسط منبع دیگر 2176 ذکر شده. در اینجا نه تنها در تعداد هسته‌ها بلکه در حجم حافظه نیز نسبت به RTX 2060 با تنها 6 گیگابایت حافظه شاهد پیشرفت هستیم.

چه اتفاقی برای محصولات فعلی سری RTX 2000 می‌افتد؟

مشخصا باید شاهد کاهش قیمت مدل‌های قبلی باشیم و این یعنی گرافیک‌های Navi باید با 2070 SUPER و 2080 رقابت کنند که کار را برایشان سخت خواهد کرد، در این حالت شاهد پاسخ تیم قرمز خواهیم بود که احتمالا کاهش قیمت است. می‌توانیم به شکل رسمی اعلام کنیم جنگ قیمت بین Nvidia و AMD شکل گرفته و تنها برنده واقعی در این میان مصرف کننده‌ها خواهند بود.

اطلاعات جذابی از سری SUPER انویدیا منتشر شد

در حال حاضر تولید کنندگان مشعول سری Radeon 5700 هستند و البته با تعرفه‌های دولت آمریکا نیز دست و پنجه نرم می‌کنند. زمانیکه تولید کنندگان به سراغ سری SUPER بروند، گفته شده در ابتدا تمرکز روی فروش کارت‌های آنلاک شده یعنی RTX 2080 SUPER، RTX 2070 SUPER و RTX 2060 SUPER خواهد بود اما وقتیکه فشار حاصل از عرضه سری Navi و SUPER کاهش یابد، شاهد منتشر شدن تمام لاین‌آپ جدید انویدیا خواهیم بود.

انویدیا سعی دارد عملکرد تمام محصولات خود را یک پله ارتقا دهد در حالیکه قیمت را احتمالا در همان بازه قبل نگه خواهد داشت. با سری ارزان‌تر قدیمی و سری SUPER جدید و البته گرافیک‌های Navi حالا می‌توانیم شاهد دسترسی بیشتر گیمرها به تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر با قیمتی منطقی باشیم. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

سری Nvidia SUPER

 

چیپ

باندل VRM

حافظه ویدیویی

بازه قیمتی (احتمالی)

تعداد هسته‌ها

Nvidia RTX 2080 Ti SUPER

چیپ جدید

خیر

نامشخص

نامشخص

نامشخص

Nvidia RTX 2080 SUPER

RTX 2080 Ti اورکلاک نشده و آنلاک

خیر

8 گیگابایت

در محدوده RTX 2080

3072

Nvidia RTX 2070 Ti SUPER

چیپ جدید

خیر

8 گیگابایت

نامشخص

نامشخص

Nvidia RTX 2070 SUPER

RTX 2080 اورکلاک نشده و آنلاک

خیر

8 گیگابایت

در محدوده RTX 2070

2560

Nvidia RTX 2060 SUPER

RTX 2070 اورکلاک نشده و آنلاک

خیر

8 گیگابایت

در محدوده RTX 2060

2176

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • Ario

  بیچاره amd.
  اولا همیشه دنباله رو تکنولوژی های برتر intel و nvidia هست.
  دوما تا میاد یه حرکتی بزنه، این دوتا با تانک از روش رد میشن!
  خدا صبر به صاحبش بده خخخ
  رقیب قدرتمندی نیست...
  علتش هم اینه که میخواد در دو‌ زمینه فعالیت کنه. هم cpu هم gpu. هیچکدومشم خوب پیش نمیبره.
  از قدیم گفتن هرکی به همه کار، به هیچ کار

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: Ario

  یه جوری میفرمایید تکنولوژی های برتر که انگار از ارث پدرتونه=)).بعدشم AMD به خوبی از پس INTEL بر اومده و حسابی اینتلو تو درد سر انداخته طوری که خل شده و داره فقط 9900 i9 رو تو 60 مدل توسعه میده و هر بار بیشتر شبیه کوره میشه=))=))=))=))
  بعدشم میرسه به NVIDIA . یکی از تکنولوژی های برترشو نام ببر ؟تا اونجایی که من میدونم الان قوی ترین گرافیک جهان ماله AMDیه .اون چند فریم بیشتر هم که کارتای NVIDiA بیشتر میدن بخاطر بهینه بودن گیم ها با معماریاشونه....
  الکی چیزی نمیدونید .....شعر نگین

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Ario

  خخخ فعلا که اینتل جونت له شده برو از زیر اوار درش بیار در خصوص بحث انویدیا اینم به نوبت فعلا حوضه ها دیگه رو ازش گرفته بخصوص توی بحث همکاری با سونی(کنسول) مایکروسافت(کنسول+حدمات گیم ابری+خدمات پردازش ابری) گوگل(خدمات گیم ابری+خدمات ابری) و سامسونگ(پردازنده گرافیکی گوشی)امازون(خدمات ابری).....

  0 پاسخ
 • من ۱۰۸۰تی ای رو فروختم و منتظر ببینم چی میشه. از amd که بخاری بلند نمیشه ببینیم انویدیا یه کارت قوی با قیمت معقول میده

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: farzad

  فرزاد کار اشتباهی کردی که اون 1080ti رو فروختی چون این نسل زیاد که خوب نمیاد.
  طبق آخرین اطلاعات که 2080super حدود 5 درصد قویتر از 2080 و هم قیمت همون است.
  میتون کار خوبی هم باشه اگه کارت بیشتر رندر باشه چون تو این چیزا تورینگ خیلی بهتر از پاسکال.

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: SHAHRAM

  ۲۰۸۰ کمی بهتر از ۱۰۸۰ تی ای هست. برنامه من اینکه با معرفی مدل سوپر و احتمالا کاهش قیمت مدلهای معمول بتونم ۲۰۸۰ کارکرده تهیه کنم. در اینصورت میتونم ۲۰۸۰ رو به قیمت همون ۱۰۸۰تی ای خودم خریداری کنم. اینکار چن تا مزیت داره
  قدری پرفورمنس بهتر
  قدری مصرف کمتر
  ۲۰۸۰ الان رو حدود ۷۵۰ یورو هست. در مقطع کنونی با توجه به قدرت اون خرید ۲۰۸۰ به صورت صفر از نظر من اشتباهه. حالا مدل سوپر هم فرض کنیم ۵ تا ۱۰ درصد بهتر باشه و بره بالای ۸۰۰ یورو بازم اشتباهه. من بیخود به اینا پول نمیدم. ۸۰۰ یورو باید ۲۰۸۰ تی ای باشه تا من بخرم. ۲۰۸۰ هم ۶۰۰ تا. بیشتر از این گرونه

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: farzad

  فرزاد کار اشتباهی کردی که اون 1080ti رو فروختی چون این نسل زیاد که خوب نمیاد.
  طبق آخرین اطلاعات که 2080super حدود 5 درصد قویتر از 2080 و هم قیمت همون است.
  میتون کار خوبی هم باشه اگه کارت بیشتر رندر باشه چون تو این چیزا تورینگ خیلی بهتر از پاسکال.

  0 پاسخ
 • سعید مداحی

  در پاسخ به: farzad

  سلام فرزادجان.خوبی؟ سوالیکه برایم مطرح می باشد; اینست که چقدر راحت و سریع, کالاهایت را رد می کنی؟!یادم است که قبلش, یک 1080 هم فروخته بودی.البته این خودش, یک هنر معامله است که بشخصه ازآن تقریبا بی بهره ام.لطفا دراین مورد, راهنمایی بفرمایید.

  0 پاسخ
 • ممننون سعید عزیز
  من الان حدود ۴.۵ ساله مهاجرت کردم و تو همین کشور محل زندگی اینکارو انجام دادم.
  راحت که چه عرض کنم، در مورد ۱۰۸۰ با نصف قیمت خریدم بعد از ۲.۵ سال فروختم. ۱۰۸۰تی ای رو هم چون از ایران خریده بودم چند ماه پیش، اینجا با کمی قیمت بالاتر از خریدم تونستم بفروشم. کالاهای دست دوم بازار خوبی داره و اگه قیمت منطقی ادم بزنه میتونه در عرض یکی دوهفته بفروشه. مثلا ۱۰۸۰تی ای که تقریبا نزدیک ۲۰۸۰ قدرت داره با این قیمتی که من فروختم ۴۰٪ ارزونتر از آک ۲۰۸۰ همون برند هست. خب این برای مشتری جذابه.
  تو ایران چون قدرت خرید خیلی پایینه یکم سخته مثلا همین کارت رو ۷ یا ۸ تومن قیمت زد و راحت فروخت. یادمه از طریق دوستم همین کارت از دیوار خریدیم که حدود ۱ ماه بودم اگهی کرده بود.

  0 پاسخ
 • سعید مداحی

  در پاسخ به: farzad

  ولی من می ترسم از "دیوار" خرید کنم.(کلا ریسک پذیری پایینی دارم.)/ با اینحال از راهنماییت, سپاسگزارم.

  0 پاسخ
 • اره ریسک خودشو داره. منم با بررسی زیاد اینو انتخاب کردم. دوستم که کارت رو برام خرید گفت که فروشنده یا بنز اومد کارت رو داد و تست کردم. از رو کارت گارانتی هم مشخص بود کارت رو نهایتا 9 ماهه داره و تو تست هم هیچ مشکلی نداشت. باید خیلی حواست جمع باشه. من کارت رو 500 یورو خریدم اگه همون کارت رو میخواستم از اینجا بخرم خداقل 600 یورو پام در میومد.

  خوشبختانه مشکلی برای خرید این چیزا ندارم ولی به نظرم هزینه اضافی دادن پای این چیزا اشتباهه. انویدیا سری 2000 رو بیش از حد گرون کرد و من دوس ندارم برای چیزی که ارزش قیمتشو نداره هزینه بدم.

  0
 • سعید مداحی

  در پاسخ به: farzad

  ممنونم بابت توصیحات جامع.

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.