پردازنده گرافیکی جدید انویدیا احتمالا برای سرویس GeForce Now طراحی شده

زمانیکه انویدیا گرافیک‌های جدید سری RTX SUPER را عرضه کرد، به نظر می‌رسید که سرانجام شاهد RTX 2080 Ti SUPER باشیم، بخصوص که شایعاتی به وجود آن یا حداقل یک پردازنده گرافیکی جدید اشاره داشتند. کمی قبل‌تر در همین ماه برنامه AIDA64 برای گرافیکی با چیپ TU102 به روز رسانی دریافت کرد و برخی تصور کردند که گرافیک T10-8 RTX می‌تواند RTX 2080 Ti SUPER باشد.

اگر این RTX 2080 Ti SUPER بود، ما انتظار داشتیم که گرافیک تقلیل پیدا نکند یا حداقل کمتر از RTX 2080 Ti تقلیل پیدا کند. "اگر" یک کلمه کلیدی در اینجاست، زیرا به نظر می‌رسد شاهد یک گرافیک رده مصرف کننده نیستیم بلکه این گرافیک به شکل خاص برای سرویس استریم Nvidia GeForce Now طراحی شده است.

جالب اینجاست که این موضوع در فروم GeForce مشخص شده، در جاییکه درباره سرورهای جدید GeForce Now با قابلیت پشتیبانی از محصولات RTX و اینکه گرافیک ضعیف‌تر از چیزی که تصور می‌شده عمل کرده است. پاسخ‌های حاضر در مطلب مذکور تایید می‌کند که گرافیک RTX T10-8 یک مدل جدید بوده و با 8 گیگابایت حافظه ویدیویی همراه است، اما بسیار ضعیف‌تر از مدل Tesla P40 که بر اساس معماری پاسکال بوده، عمل کرده. کاربران همچنین درباره این گرافیک‌های RTX جدید بحث کرده‌اند که چطور (احتمالا) باعث مشکلات و خطاهای پیش آمده در سرویس GeForce Now برای استفاده از قابلیت‌های RTX شده‌اند (قابلیت‌های RTX نیازمند DirectX 12 بوده که ویندوز سرور 2012 فاقد آن است).

با توجه به در نظر گرفتن اینکه این گرافیک برای چه منظوری استفاده شده و مقدار حافظه ویدیویی، احتمال اینکه همان RTX 2080 Ti SUPER باشیم بسیار کم خواهد بود. ما دقیقا درباره ماهیت این پردازنده گرافیکی مطمئن نیستیم اما اگر شما امیدوار بودید که این همان گرافیک جدید سری SUPER است، احتمالا اشتباه کرده‌اید.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.