سافایر رسما از کارت گرافیک قدرتمند Radeon RX 5700 XT Nitro+ SE رونمایی کرد

چند روز پیش مطلبی را منتشر کردیم که در آن اولین تصاویر از کارت گرافیک مورد انتظار RX 5700 XT Nitro+ SE شرکت سافایر آمده بود. در ماه سپتامبر بود که سافایر قدرتمندترین کارت گرافیک خود تا آن تاریخ را با نام Radeon RX 5700 XT Nitro+ معرفی کرد. کارت گرافیکی که عملکرد فوق‌العاده‌ای را در گیمینگ بر روی رزولوشن‌های 4K و 1440p ارائه میدهد و همچنین به سیستم نورپردازی RG0042 قابل شخصی سازی مجهز است.

اکنون سافایر پا را فراتر هم گذاشته و با معرفی نسخه Special Edition کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT Nitro+، سطح آدرنالین گیمرها را بیش از پیش افزایش داده است. در این نسخه ویژه نه تنها از فن‌های RGB قابل آدرس‌دهی استفاده شده بلکه قدرت و سرعت کارت گرافیک نیز افزایش داده شده است تا گیمرها بتوانند بازی ها را با کیفیت بالاتر و نرخ فریم بیشتر اجرا کنند. سافایر سرعت کلاک انجین کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT Nitro+ SE خود را به رقم چشمگیر 2035 مگاهرتز در حالت بوست افزایش داده که ترکیب این فاکتور با حافظه اورکلاک شده با پهنای باند 14.4 گیگابیت بر ثانیه تضمین عملکردی فوق‌العاده را در پردازشات سنگین گرافیکی در پی دارد. بدون شک این کارت گرافیک را میتوان یکی از بهترین انتخاب ها برای گیمرهایی دانست که میخواهند بالاترین عملکرد را در مقابل هزینه‌ای که صرف میکنند دریافت کنند.

این کارت دارای 2560 پردازنده جریانی می‌باشد که با سه سطح تنظیمات کلاک همراه شده است که شامل حالت بوست با فرکانس 2035 مگاهرتز و حالت گیم با فرکانس 1965 مگاهرتز میشود. حافظه ویدئویی 8 گیگابایتی GDDR6 این کارت گرافیک پهنای باند 14.4 گیگابیت بر ثانیه را با پشتیبانی از PCI Express 4.0 ارائه میدهد. علاوه بر فن‌های RGB قابل آدرس‌دهی و بهبود قدرت عملکرد، نسخه ویژه کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT Nitro+ سافایر امکانات نسخه استاندارد از قبل معرفی شده مانند بایوس سه گانه و سیستم خنک کننده Tri-X با فن‌های بلبرینگ دوگانه بسیار کم سر و صدا را نیز در اختیار کاربر قرار میدهد.

علاوه بر این، کارت گرافیک یاد شده از نرم افزار TriXX برای در دست گرفتن کنترل نورپردازی RGB، کنترل سلامت فن‌ها و ویژگی TriXX Boost نیز پشتیبانی میکند. TriXX Boost این امکان را به شما میدهد که تناسب رزولوشن را بین 70 تا 100 درصد را در بازی‌ها اعمال کنید و با قابلیت Radeon Image Sharpening کیفیت تصویر را افزایش دهید. با این فناوری میتوان افزایش راندمان 15 درصدی را نیز بدون افت کیفیت محسوس تجربه کرد. فروش این کارت گرافیک از امروز با قیمت 499 ویورو آغاز شده است.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.