تماشا کنید: کالبدشکافی گلکسی اس10 – سامسونگ قدم در راه اپل می‌گذارد

پرچمداران جدید سامسونگ هنوز سوژه داغ رسانه‌های فعال در زمینه تکنولوژی هستند. البته این موضوع کاملاً طبیعی است، چرا که در حال حاضر Galaxy S10 های سامسونگ جذاب‌ترین پرچمداران سال 2019 از دید بسیاری به‌نظر می‌آیند. هفته گذشته در خبرها دیدیم که زک نلسون و کانال یوتیوبیش JerryRigEverything به سراغ گلکسی اس10 سامسونگ رفت و میزان مقاومت این گوشی را در برابر آزمون‌های سخت خود مورد بررسی قرار داد.

زک نلسون در ویدئوی جدید خود دوباره به سراغ گلکسی اس10 رفت و این بار با کالبدشکافی این گوشی سعی در کشف اجزای داخلی آن، کیفیت ساخت گوشی و میزان تعمیرپذیری آن داشت.

در ویدئوی بالا مشاهده خواهید کرد که عملیات با حرارت دادن به قاب پشتی و جداسازی آن آغاز می‌شود. پس از آن با باز کردن 14 پیچ، نوبت به جدا کردن پک پلاستیکی که پد شارژ بی‌سیم به آن متصل است، می‌رسد. پس از آن زک شیار سیم‌کارت‌ها، کارت حافظه  و بعد از آن دوربین سلفی را از مادربورد جدا می‌کند و در نهایت مادربرد از قاب گوشی جدا می‌شود. در این قسمت از ویدئو است که خواهیم دید پورت USB-C گوشی که برای شارژ در نظر گرفته شده، به برد اصلی چسبیده شده است. این یعنی مانند گلکسی S9 که تعویض پورت شارژ تنها 15 دلار هزینه داشت در گلکسی اس10 این خبر نخواهد بود و سامسونگ با قدم گذاشتن در راه اپل هزینه تعمیر بیشتری برای تعویض این پورت دریافت خواهد کرد.

در هرحال در مرحله بعد زک سه سنسور دوربین را از برد اصلی جدا می‌کند و سنسور و لرزشگیرهای آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد. جداسازی باتری گوشی هم فرآیند سختی بود، چرا که سامسونگ برای راحتی کار از چسب‌های کشیدنی استفاده نکرده است و این مورد دیگری بود که نشان میداد سامسونگ تعمیرپذیری گوشی را سخت‌تر کرده است. با این حال سیستم خنک کننده این گوشی در مقایسه با نسل قبل بسیار بزرگتر شده است. در نهایت نوبت به کشف سنسور اثر انگشت اولتراسونیک می‌رسد که در صورت انجام این عملیات گوشی و نمایشگر آن دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.