کالبدشکافی نوکیا 9 PureView – پرچمداری که نباید آن را خرید!

شرکت HMD Global پس از آنکه تصمیم گرفت تا تولید گوشی‌های نوکیا را از سر بگیرد، در اوایل سال 2019 سرانجام از یک پرچمدار با نام Nokia 9 PureView رونمایی کرد. این گوشی هر چند که از نظر مشخصات کمی با پرچمداران بازار تفاوت داشت، اما از یک جهت منحصر به‌فرد بود و آن استفاده از دوربین پنج‌گانه در قاب پشتی خود بود. HMD برای ساخت دوربین نوکیا 9 چند گام بالاتر از رقیبان برداشت و 5 سنسور 12 مگاپیکسلی در قاب پشتی آن جای داد. اما در نهایت این دوربین‌ها نتوانستند آنطور که فنلاندی‌ها انتظارش را داشتند، رضایت 100 درصدی منتقدان را به دست آورند.

کالبدشکافی گوشی نوکیا 9

هفته گذشته با شما ویدئویی به اشتراک گذاشتیم که در آن زک نلسون به سراغ گوشی نوکیا 9 رفته بود و میزان مقاومت این دستگاه را با معیارهای همیشگی‌اش مورد بررسی قرار داده بود. در جدیدترین ویدئوی کانال JerryRigEverything، زک دوباره به سراغ این گوشی رفته تا با ساختار درونی این دستگاه آشنا شود و میزان تعمیرپذیری آن را مورد ارزیابی قرار دهد. اما این بار او برخلاف گوشی‌های پیشین نوکیا به کاربران توصیه می‌کند که نوکیا 9 را خریداری نکنند.

چرا نوکیا 9 را نباید خرید؟

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای گوشی‌های هوشمند بوجود می‌آید، مربوط به باتری این دستگاه‌ها است که در اکثر موارد با تعویض آن قابل رفع است. در ویدئوی بالا مشاهده خواهید که HMD در سرهم کردن گوشی نوکیا 9 و نصب باتری آن از چسب‌های دائمی استفاده کرده است که این موضوع تعویض باتری را بسیار سخت و حتی خطرناک کرده است. حتی زک نلسون با مهارتی که در باز کردن قطعات گوشی دارد، با خم کردن باتری موفق به بیرون آوردن آن شد و حتی فشاری که در عین خارج کردن باتری به نمایشگر گوشی وارد شد، باعث شد تا دستگاه پس از سرهم کردن دوباره غیرقابل استفاده شود. او از آنجاییکه استفاده از چسب‌های دائمی به جای چسب‌های نواری موقت را یک حرکت خطرناک از سمت شرکت‌ها می‌داند، به کاربران توصیه می‌کند تا گوشی‎‌های اینچنینی را هر چند از نظر مشخصات خوب، خریداری نکنند. نظر شما در این رابطه چیست؟

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • علیرضا

    به نظرم کمپانی حتما برای استحکام بیشتر از این نوع چسب استفاده کرده یا حتما روش خاصی برای جدا کردن باتری از برد باید باشه ، والی مهندسین نمیساختن ، این بشر یک مولتی سرمایه دار که یکسری روش های کلیشه ای برای تست کیفیت ساخت انواع گوشی های کمپانی های بزرگ داره و مدعی هست که کمپانی ها اشتباه میکنن ولی ایشون نه . ?

    0 پاسخ
  • بهروز

    جوری ساخته که وقتی چیزیش شد بندازیش آشغال :l

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.