تماشا کنید: کالبدشکافی گوشی Galaxy A50 سامسونگ

گلکسی A50 یکی از میان‌رده‌های جدید سامسونگ به حساب می‌آید که با استقبال خوبی از سمت کاربران در بازار جهانی روبه‌رو شده است. از همین رو کارشناسان دنیای فناوری هم به سراغ این گوشی رفتند تا از جنبه‌های گوناگون این دستگاه را مورد بررسی قرار دهند. زک نلسون چندی پیش ویدئوی تست مقاومت این دستگاه را در کانال یوتیوبی خود، JerryRigEverything به اشتراک گذاشت.

گلکسی A50 موفق شد از تست مقاومت جان سالم به در ببرد. البته این بدان معنی نیست که بدنه و لبه‌های پلاستیکی این گوشی در تقابل با اجسام تیز دچار خراش نشد، حتی در تست خمیدگی هم گوشی تا میزان زیادی خم شد وصدای شکستن چیزی به گوش رسید، با این حال، مشکلی در عملکرد دستگاه حاصل نشد و این شرایط را برای مرحله دوم عملیات زک نلسون بر روی گوشی، یعنی کالبدشکافی فراهم کرد.

کالبدشکافی گلگسی A50 سامسونگ

کالبدشکافی گلکسی A50 هم مانند روال همیشگی در اکثر گوشی‌های هوشمند با حرارت دادن به قاب پشتی و باز کردن آن آغاز می‎شود و تک تک اجزاء گوشی مانند قطعات لگو از بدنه آن جدا می‌شود. اما زک باوجود آنکه این گوشی ساختار مقاومی دارد و رضایت او را در تست‌ها جلب کرده است به یک دلیل خرید آن را توصیه نمی‌کند؛ آن هم به‌دلیل فراهم نشدن شرایط مناسب برای تعویض باتری توسط سامسونگ است.

سامسونگ در سرهم کردن این گوشی و نصب باتری آن از چسب‌های دائمی استفاده کرده است که این موضوع تعویض باتری را بسیار سخت و حتی خطرناک کرده است. خارج کردن باتری لازمه فشار آوردن به آن است که این موضوع چنانچه باخم شدن باتری همراه باشد، عملیات تعویض را خطرناک می‌کند. استفاده از نوار چسب هزینه بالایی برای سازندگان نخواهد داشت و از آنجاییکه سامسونگ از چسب‌های دائمی به جای چسب‌های نواری موقت استفاده کرده است، زک به کاربران توصیه می‌کند تا گوشی‎‌های اینچنینی را هر چند از نظر مشخصات خوب، خریداری نکنند.

البته سامسونگ تنها شرکتی نیست که چسب‌های دائم برای اتصال باتری به بدنه گوشی استفاده می‌کند. دلیل این تصمیم سازندگان گوشی طبیعتاً قرار دادن جان کاربران در خطر نیست، اما در هر حال، در چنین شرایطی کاربران مجبور خواهند بود تعویض باتری را به نمایندگی‌های رسمی شرکت‌ها بسپارند، که این می‌تواند یک درآمد مضاعفی برای آنها به همراه داشته باشد.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • راس میگه دیگه نخرین بزارین بمونن کف کنن لعنتیا:l:l
    اونوقت مجبور میشن چسب دائم رو ببرن بزنن اونجای رئیس شرکت
    =))=))=))=))=))

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.